نرم افزار مدیریت تولید (نرم افزار تولید) ثمر

کالای خود را با چه مقدار «ضایعات زمانی» تولید می‌کنید؟

نرم افزار مدیریت تولید (نرم افزار تولید) و نقش آن در توسعه کسب‌وکارتان را چه‌قدر می‌شناسید؟ از زمان سفارش‌گذاری تولید تا لحظه ورود کالای ساخته شده به انبار چه مقدار «زمان» برای گذار از مراحل زنجیره تامین صرف می‌کنید؟ در کنار ضایعات دیگر، با چه مقدار «ضایعات زمانی» کالا را تولید می‌کنید؟ شاید خطوط تولیدتان به‌شکل دو یا سه شیفت در حال کار باشند؛ اما آیا این به‌معنای استفاده صددرصدی از ظرفیت تولید شماست؟ ثمر، نرم افزار مدیریت تولید، با هدف حذف چرخه‌های زاید و زمان‌بر سیستم تولید، نرم افزار کنترل تولید آن با هدف حذف خطاهای انسانی زنجیره تامین، نرم افزار مدیریت پروژه آن برای صرفه‌جویی در زمان ارزشمند سازمان، و چابک‌سازی واحدهای تولیدی و صنعتی برای پاسخ‌گویی مناسب و متناسب به نیاز بازار طراحی و توسعه داده شده است. این یعنی تولید بیش‌تر، ضایعات کم‌تر، و کیفیتی بالاتر در بازه‌ زمانی مشابه. ثمر به مدیران کارخانه و سایر مدیران درگیر در فرایند تولید کمک می‌کند با بهره‌مندی از یک نرم افزار تولید یکپارچه و هوشمند، کلیه فرایندهای برآورد تولید، برنامه‌ریزی مواد اولیه، برنامه‌ریزی تولید، دستور تولید، ثبت عملکرد و کنترل کیفیت را با بالاترین بهره‌وری ممکن مدیریت کنند. ثمر از معدود نرم افزارهای مدیریت تولید است که به شما امکان می‌دهد با استخراج انواع گزارش‌های منعطف و دقیقِ ترکیبی، توصیفی و تحلیلی، فرایندهای تولید خود را در لحظه و از هرکجا مدیریت کنید.

 

 

در نرم افزار مدیریت تولید و عملیات «ثمر» می‌توانید:

  • مرکزهای کاری و عملیات کاری نامحدود برای واحد صنعتی خود تعریف کنید،
  • تعداد نامحدودی خط تولید و نمودار فرایند عملیات (OPC) تعریف کنید،
  • برآورد تولید و سربرنامه تولید (MPS) واحد صنعتی خود را به‌شکلی مکانیزه انجام دهید،
  • برنامه‌ریزی مواد مورد نیاز (MRP) فرایند تولید خود را به‌شکلی عاری از خطا انجام دهید،
  • به‌شکلی دقیق و منعطف برای خطوط تولید واحد صنعتی خود برنامه‌ریزی تولید انجام دهید،
  • با تجمیع خودکار اطلاعات OPCها، MPSها و MRPها در لحظه برای خطوط تولید دستور تولید صادر کنید،
  • به‌شکلی دقیق و چابک ثبت عملکرد تولید (کنترل کیفیت، دوباره‌کاری‌ها و توقفات تولید) انجام دهید،
  • تعداد نامحدودی بازه زمانی گزارش‌گیری برای فرایندهای مختلف تولید خود تعریف کنید.

 

ثمر، دستیار هوشمند تولید

به‌عنوان مدیر تولید، مدیران ارشد از شما انتظار دارند اطلاعات مرتبط با حوزه‌ خود را به‌شکلی دقیق و موثر جمع‌آوری، دسته‌بندی، تحلیل و در قالب گزارش‌های کاربردی و پیشنهادهای راهبردی به سازمان ارایه کنید. آنچه ثمر را به‌عنوان بهترین نرم افزار مدیریت تولید متمایز می‌کند، قدرت و انعطاف بسیار بالای این راهکار در استخراج و پردازش مداوم اطلاعات حوزه تولید از سراسر سازمان است؛ گزارشاتی ارزشمند که همواره تنها چند کلیک با شما فاصله دارند. نرم افزار‌های مدیریت تولید و عملیات ثمر هم به شما امکان می‌دهد درلحظه و بدون هزینه شاخص‌های کلیدی عملکردی مانند حجم تولید، مدت توقف تولید، هزینه‌های تولید، توان عملیاتی، حجم به‌کارگیری ظرفیت تولید، تراکم نقص، نرخ بازگشت و... را استخراج و مدیریت کنید، و هم این گزارشات را با مدیران و سایر کاربران سازمان به‌راحتی به اشتراک بگذارید.

 

 

چرا باید نرم افزار مدیریت تولید ثمر را انتحاب کنم؟

نظارت و مدیریت در لحظه فرایند تولید

استفاده از حداکثر ظرفیت‌ تولید

 شناخت و مدیریت گلوگاه‌های تولید

بالانس خطوط تولید

ارسال دستور به تفکیک مراکز و عملیات کاری

ثبت مکانیزه عملکرد تولید

صدور دستور تولید گروهی به خطوط مختلف با تجمیع سفارشات

صدور دستور تولید گروهی برای OPCهای خطوط تولید به‌صورت درختی

افزایش سرعت تولید و تحویل به‌موقع محصول

کنترل مکانیزه کیفیت محصول تولید شده

کمک به کاهش بهای تمام شده محصول تولیدی و قیمت‌گذاری رقابتی

 

 

ثمر محدود نیست؛ یک نرم افزار مدیریت تولید و عملیات جامع 

نرم افزار مدیریت تولید ثمر به‌رغم تمرکز بر تولید، شما را به حوزه تولید محدود نمی‌کند؛ چرا که تیم‌یار، راهکار ثمر را در دل نرم‌افزار ERP (نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمان) خود در اختیارتان قرار می‌دهد. نرم‌افزار ERP تیم‌یار با ماژول‌های گوناگون خود زیرساخت گسترده‌ای برای پیش‌برد امور کسب‌وکارها در اختیار مدیران سازمان‌های تولیدی و صنعتی کشور قرار می‌دهد. نرم افزارهای مدیریت تولید در ثمر بسیار متنوع و عین حال کاربردی‌اند، از نرم افزار خط تولید گرفته تا مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) و نرم‌افزارهای مالی و حسابداری در ثمر تعریف شده و در قالب یک پکیج کامل نرم‌ افزاری به صنایع ارایه شده است. همچنین این راهکار هوشمند محاسبه‌های تخصصی و سنگین را هم به‌راحتی برای کسب‌وکارها انجام می‌دهد؛ از راهکارهای محاسبه بهای تمام شده تولید گرفته تا داشبوردهای تخصصی مدیران. تیم‌یار مجموعه‌ای متنوع از راهکارها و ابزارهای تخصصی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این امر به بنگاه‌های تولیدی و صنعتی امکان می‌دهد متناسب با توسعه ساختارهای سازمانی و رشد فعالیت‌های اقتصادی خود، بدون ریسک، به‌سرعت، و با هزینه‌ای به‌صرفه به سایر سیستم‌ها و ماژول‌های ERP تیم‌یار مجهز شوند.

نرم افزار سفارش تولید تیم‌یار از ابتدایی‌ترین مراحل شروع فرایند تولید درکنار شماست. به محض دریافت سفارش تولید از سوی مشتری، کار این نرم افزار شروع می‌شود. این نرم افزار با تحلیل و دسته‌بندی مواد مورد نیاز تولید برای سفارش دریافت‌شده، آن را با جزئیات مورد نیاز برای خط تولید می‌فرستد. اهمیت یکپارچگی نرم افزار خط تولید و نرم افزار تولید تیم‌یار این‌جا نمایان می‌شود. یکپارچگی‌‌ای که به هرکدام از این بخش‌ها امکان می‌دهد درکنار این‌که داده‌های بخش خود را مدیریت و پردازش می‌کنند داده‌های میان‌بخشی را نیز با دقت و سرعت بالا پردازش کنند. نرم افزار تولید تیم‌یار برای بالا بردن سرعت، دقت، انعطاف‌پذیری و چابکی فرایندهای تولید شما، ابزاری یکتا است. 

 

 

ویژگی‌های نرم افزار مدیریت تولید ثمر

 قابلیت تعریف BOM محصول

 امکان تعریف عملیات تولیدی و نمودار فرایند عملیات (OPC)

 امکان ایجاد مراکز کاری و فراخوانی ماشین‌آلات، تجهیزات، شیفت کاری، مراکز و حساب هزینه، سرپرست و مسئول

 امکان تعریف تنظیمات تولید سفارشی و غیرسفارشی 

 امکان ایجاد الگوی کنتنرل کیفیت در برنامه‌ریزی تولید 

 امکان تعریف انواع روش‌های قیمت‌گذاری (تولید)

 امکان  ایجاد و مشاهده گزارش‌ ثبت عملکرد 

 امکان قابلیت تعریف نامحدود عملیات و زمان استاندارد انجام هر عملیات

 امکان تعریف مراکز کاری به تفکیک ماشین و نفر

 امکان تخصیص مراکز هزینه به هر مرکز کاری

 امکان تعریف ظرفیت مراکز کاری

 امکان محاسبه ظرفیت مراکزی کاری

 امکان تعریف انواع سفارشات تولید (داخلی، پیمانکاری)

 امکان بررسی میزان موجودی در زمان بررسی سفارشات تولیدی

 امکان ثبت حواله مصرف حین تولید

 امکان ثبت رسید انتقال مواد به خط تولید بعد از تایید (سفارش) دستور تولید

 امکان پیش‌بینی تقاضا براساس سوابق

 امکان تبدیل خروجی MRP به سفارش خرید یا سفارش تولید داخلی یا پیمانکاری (حق‌العملکاری)

 امکان بالانس سفارش تولید براساس ظرفیت مراکز کاری

 امکان نگهداری تغییرات BOM به همراه نسخ آن

 امکان ثبت و نگهداری و دلیل تغییرات در سیستم

 امکان فراخوانی کارمند از ماژول مدیر سیستم، ماژول پرسنلی و ماژول CRM

 امکان ثبت خودکار درخواست کنترل کیفیت مواد ورودی در زمان رسید کالا

 امکان تعریف اسناد فنی در سیستم و الصاق فایل مربوطه

 

ثمر در تاروپود سازمان ریشه دارد

وقتی از فرایند تولید و نرم افزار مدیریت تولید صحبت می‌کنیم، به مجموعه‌ای درهم‌تنیده از اطلاعات و عملیات واحدهای گوناگون سازمان اشاره داریم که برای انجام صحیح وظایفشان به نرم افزارهای مدیریت تولید دقیق و یکپارچه نیاز دارند؛ از تعریف شیفت‌های کاری کارکنان تولید در واحد پرسنلی گرفته تا محاسبه هزینه‌های تولید در واحد مالی و حسابداری. مدیران بنگاه‌های تولیدی و صنعتی برای تحلیل و تعیین استراتژی‌های تولیدی سازمان خود همواره به گزارشات و اطلاعاتی با ماهیت میان‌واحدی نیاز دارند که در عمل، بررسی تک‌بعدی و مجزای اطلاعات تولید را نه‌تنها ناکارآمد، بلکه گمراه‌کننده می‌سازد.

ثمر به‌عنوان نرم افزار مدیریت تولید و عملیات، این اطلاعات را از بخش‌های گوناگون بنگاه‌ تولیدی و صنعتی شما استخراج و در کلیه فرایندهای تولیدتان دخیل می‌کند. با انتخاب نرم افزار تولید ثمر تیمی از متخصصان استقرار در کنار شما قرار می‌گیرند تا با همراهی شما تمامی اطلاعات مورد نیاز ثمر را در چند حوزه‌ (سیستم) مختلف در این نرم‌افزار تعریف کنند.

نرم افزار مدیریت تولید

 

ویژگی‌های کلیدی نرم افزار تولید ثمر

اصلی‌ترین ویژگی‌ نرم افزار مدیریت تولید ثمر یکپارچگی آن با ERP تیم‌یار است. این یکپارچگی به ثمر امکان می‌دهد از قدرت پردازشی‌ای بهره‌ ببرد که نظیر آن در هیچ‌‌ یک از نرم‌ افزارهای مدیریت تولید دیده نمی‌شود. ثمر را باید یک نرم افزار خط تولید نیز دانست. چراکه با تمام فرایندها و جریان‌های مدیریت خط تولید یکدارچه است. این یکپارچگی یعنی ثمر با تمام بخش‌ها و واحدهای سازمان که با تولید سروکار دارند ارتباط دوسویه دارد. بخش‌هایی مثل مالی، انبار، پرسنلی، تعمیرات‌ونگهداری، کنترل کیفیت، اموال و دارایی، پایش، پروژه، خریدوفروش و بهای تمام شده بخشی از سیستم‌هایی هستند که ثمر، از آن‌ها داده دریافت به آن‌ها داده ارسال می‌کند.

ثمر تمام ارتباط‌های سیستمی مورد نیازش مانند برآورد تولید، تفکیک هزینه به ازای مرکزهای کاری و عملیات تولید، آنالیز مواد با کنترل موجودی مواد در راه و ذخیره، تعیین اپراتور دستگاه‌ها، ثبت شیفت‌های کاری، ثبت عملیات تولید، برنامه ریزی تولید، برنامه ریزی مواد مورد نیاز تولید، کنترل کیفیت حین و پایان پروژه و محاسبه ارایه گزارش بهای تمام شده محصول را درلحظه و ارتباط با سایر سیستم‌ها دریافت می‌کند. دیگر ویژگی‌های کلیدی ثمر از این قرار است:

 

آشنایی با مفاهیم پایه تولید

تعریف تولید در ساده‌ترین شکل می‌تواند این باشد: فرایند تبدیل ماده خام اولیه به محصول مصرفی. این فرایند چند ورودی دارد که شامل عوامل تولید (سرمایه مالی، سرمایه انسانی، سرمایه فیزیکی) و ورودی‌های تولید (مواد خام، ابزارها و دستگاه‌ها) است. خروجی این فرایند، محصول، کالا یا خدمت است. نرم افزار مدیریت تولید و عملیات اولین‌بار برای کمک به بهبود فرایند برنامه ریزی تولید به صنایع تولیدی معرفی شد. نرم افزارهای مدیریت تولیدی که با گذشت زمان تبدیل به یکی از نیازهای اساسی کسب‌‌وکارهای تولیدی شد.

مفاهیم پایه تولید:

عملیات تولید؛ به تمام فعالیت‌های یک فرایند تولید برای تولید یک محصول خاص گفته می‌شود. در نرم افزار تولید ثمر، اولین گام تعریف عملیات تولید است.

مرکز کاری؛ مرکزهایی که ماشین‌آلات و نیروی انسانی در شیفت‌های کاری به تولید محصول خاصی می‌پردازند، مرکز کاری است.

مقدار اقتصادی سفارش (EOQEOQ کوتاه‌شده‌ی عبارت Economic Order Quantity و به معنای مقدار اقتصادی سفارش است. یکی از روش‌های مرسوم مهندسان صنایع و مدیران صنعتی برای محاسبه مقدار سفارشی است که هزینه کل نگهداری و سفارش‌دهیِ یک دوره تولید را می‌سازد. حتی در صورتی که تمام مفروضات EOQ به درستی محقق نشود، باز هم مدل مناسبی است. چراکه معیار خوبی برای تشخیص مناسب بودن یا نبودن تعداد سفارش فعلی به مدیران می‌دهد. از آنجایی که نرم افزار تولید ثمر در دل یک ERP قدرتمند توسعه‌داده‌شده است. این قابلیت به خودیِ‌خود برای آن فعال است و  در اختیار مدیران و سرپرستان تولید قرار دارد. در زمان خرید نرم افزار تولید موضوعی که باید به آن توجه کنید وجود این قابلیت در نرم افزارهای مدیریت تولید است.

برنامه‌ ریزی مواد مورد نیاز تولید (MRPMRP کوتاه‌شده‌ی Material Requirements Planning و به‌ معنای برنامه ریزی مواد مورد نیاز تولید است. قدم اول MRP بیش‌بینی تقاضای محصول است. این سیستم برنامه‌ ریزی اهداف خاصی دارد:

وجود MRP در نرم افزار تولید بسیار مهم است. از این رو در زمان خرید و انتخاب بین نرم افزارهای مدیریت تولید حتما از وجود این قابلیت در آن مطمئن شوید. MRP برای بازنگری برنامه ریزی از دو سیستم استفاده می‌کند، کلی و موردی:

با نرم افزار تولید ثمر قادر هستید برنامه‌ ریزی مواد تولید را به‌دقیق‌ترین شکل و با جزئیات فراوان پیش ببرید و تولیدی چابک و به‌هنگام را تجربه کنید.

OPC یا نمودار فرایند عملیات؛ Operation Process Charts یا همان نمودار فرایند عملیات پرکاربردترین و مهم‌ترین نمودار فرایند تولید است. OPC تمام فرایند تولید را در قالب شکل و نمودار به تصویر می‌کشد و دید عمیق و دقیقی از فرایندها به مدیران می‌دهد. در نرم افزار مدیریت تولید ثمر قادرید نامحدود OPC تعریف کنید و به تمام عملیات تولید نظارت دقیقی داشته باشید. وقتی به دنبال خرید نرم افزار تولید هستید حتما از وجود این قابلیت در نرم افزار تولید انتخابی‌تان مطمئن شوید. وجود این قابلیت زمان برنامه ریزی و نظارت بر تولید را بسیار کاهش می‌دهد و وجود آن در نرم افزار بسیار مهم است.  

سربرنامه تولید یا MPS؛ Master Production Schedule یا سربرنامه تولید یک مدل برنامه‌ ریزی تولید کوتاه‌مدت به حساب میاید. در این روش مشخص می‌شود که چه چیزی به چه مقداری و در چه زمانی نیاز به تولید دارد. سربرنامه تولید در نرم افزار مدیریت تولید ثمر می‌توانید MPS تولید را خودکار و بهینه انجام دهید و بر آن نظارت کنید. تعریف MPS در نرم افزار تولید یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در زمان خرید نرم افزار تولید باید از وجودش مطمئن شوید. 

لیست مواد مورد نیاز یا BOM؛ BOM که کوتاه‌شده‌ی Bill of Materials است، فهرستی از مواد، ابزار، دستگاه‌‌ها و نیروی انسانی مورد نیاز برای تولید است. BOM که به آن درخت محصول هم گفته می‌شود یک نمودار است که در بالاترین قسمت آن محصول نهایی قرار دارد و هرچه از بالا به سمت پایین نمودار می‌آییم، اجزا و مواد تشکیل‌دهنده برای تولید محصول با جزئیات بیش‌تر نمایش داده می‌شوند. درخت محصول دو نوع دارد: مهندسی و تولیدی که هردوی آن‌ها در نرم افزار مدیریت تولید ثمر قابل پیاده‌سازی و استفاده هستند. تعریف این لیست می‌تواند خط تولید را از سردرگمی نجات دهد و زمان در دسترس سرپرستان و مدیران تولید را تا حد زیادی آزاد کند. در زمان خرید نرم افزار تولید به این موضوع توجه ویژه‌ای کنید.

مدیریت منابع تولید (MRPIIMRPII کوتاه‌شده‌ی Manufacturing Resource Planning است. این مفهوم که گاهی با نام مدیریت کارخانه هم شناخته می‌شود بر مدیریت تمام فرایندهای کارخانه، نه فقط بخش تولید، تمرکز دارد. در این روش برنامه ریزی تولید، پای منابع مالی، انسانی، طراحی محصول، خرید مواد، فروش محصول، بازاریابی و توزیع هم به میان می‌آید و درواقع می‌توان گفت یک روش جامع برای مدیریت برنامه ‌ریزی تولید و تمام فرایندهای صَفی و ستادی کارخانه است. شکل توسعه‌یافته MRPII نرم افزار ERP است. ثمر، نرم افزار مدیریت تولید تیم‌یار هم در دل یک ERP قدرتمند توسعه‌داده‌شده و قادر هم فرایندهای برنامه ریزی کسب‌وکارهای تولیدی را مدیریت کند، هم کسب‌وکارهای غیرتولیدی را. یک نرم افزار خوب تولید قابلیت برنامه ریزی منابع تولید را دارد. وقتی برای خرید نرم افزار تولید به دنبال راهکاری جامع می‌گردید این موضوع را در نظر داشته باشید.

کنترل کیفیت یا QC؛ مهم‌ترین فرایندی که می‌تواند تولید با کیفیت محصولات یک کارخانه را تضمین کند، کنترل کیفیت یا Quality Control است. کنترل کیفیت فرایندی‌ست که در تمام چرخه‌ی تولید محصول حضور دارد، یا بهتر است بگوییم که باید حضور داشته باشد، بنابراین در زمان انتخاب بین نرم افزارهای مدیریت تولید موجود در بازار باید از وجود این قابلیت مطمئن باشید. فرایندهای کنترل کیفیت به این ترتیب است:

نرم افزار مدیریت تولید ثمر، با امکان تعریف، اجرا و ارزیابی آزمون‌های مختلف QC برای فرایندها و محصولات، کل فرایندهای ستادی QC را بهینه و مکانیزه می‌کند.

 

مدیریت انواع سیستم‌های تولید با نرم افزار مدیریت تولید ثمر

ثمر، نرم افزار مدیریت تولید و عملیات تیم‌یار برای سیستم‌ها و روش‌های مختلف تولید راهکار نرم‌ افزاریِ کاربردی و مطمئنی‌ای است. تولید، روش‌های متنوعی دارد که خروجی هرکدام از این روش‌ها محصول یا خدمتی خاص است. مثلا تولید پیوسته در صنایع نفت و پتروشیمی، تولید دسته‌ای برای ساخت خودرو، تولید انبوه، در صنایع غذایی و... کاربرد دارد. این تقسیم‌بندی کلاسیک تولید را کامل‌تر توضیح می‌دهیم اما بدانید که در زمان انتخاب بین نرم افزارهای مدیریت تولید شما باید راهکاری را انتخاب کنید که بهترین هم‌سویی را با کسب‌وکار شما داشته باشد یا قابل توسعه براساس نیازهای شما باشد.

سیستم‌های تولید پیوسته: در این سیستم‌ها، مواد اولیه از نقطه A وارد و از B خارج می‌شوند. مواد هیچ توقفی در هیچ مرحله‌ای از تولید ندارند و فرایند تولید همیشه، یعنی در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، جاری است. ثمر، نرم افزار مدیریت تولید تیم‌یار برای صنایعی که از این سیستم استفاده می‌کنند مزایا و امکانات کاربردی‌ای دارد که می‌توانید ویژگی‌های نرم افزار تولید پیوسته ثمر را ببینید. کارخانه‌های تولید فلزات، پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی، نمونه‌هایی از کارخانجات دارای سیستم تولید پیوسته هستند. اگر از روش تولید پیوسته استفاده می‌کنید باید در زمان خرید نرم افزار تولید، به وجود ویژگی‌های خاص این روش در نرم افزار تولید منتخب‌تان دقت کنید.

سیستم‌های تولید انبوه: در سیستم تولید انبوه تعداد زیادی محصول، با ویژگی‌های یکسان، در زمانی کم تولید می‌شوند. تنوع تولید محصولات در یک دوره تولیدی در این روش پایین و انعطاف‌پذیری پایین آن باعث می‌شوند تولید انبوه نتواند سرعت بالایی در پاسخگویی به نیازهای بازار داشته باشد. کارخانه‌های تولید مواد غذایی و برخی خودروسازها، مثل فورد آمریکا، از این روش بهره می‌برند. نرم افزار خط تولید ثمر برای این سیستم مزایا و امکانات منحصربه‌فردی دار که می‌توانید آن‌ را از صفحه نرم افزار تولید انبوه ثمر ببینید. اگر از روش تولید انبوه استفاده می‌کنید باید در زمان خرید نرم افزار تولید، به وجود ویژگی‌های خاص این روش در نرم افزار تولید منتخب‌تان دقت کنید.

سیستم‌های تولید دسته‌ای: روش تولید دسته‌ای منعطف‌ترین روش تولید است. تولیدکنندگانی که از این روش استفاده می‌کنند قادرند در هر دوره‌ تولید با اعمال تغییراتی در دستگاه‌ها، طیف گسترده‌ای از محصولات را تولید کنند. از اسباب‌ بازی گرفته تا قطعات خودرو. حجم زیاد تولید، سرعت بالای تولید و تنوع این روش آن را در گروه روش‌های مورد علاقه بیش‌تر تولیدکنندگان گذاشته است. کارخانه‌های تولیدکننده قطعه‌های خودرو و دارو معروف‌ترین صنایعی هستند که از این روش استفاده می‌کنند. ویژگی‌های نرم افزار تولید دسته ای ثمر را ببینید. اگر از روش تولید دسته‌ای استفاده می‌کنید باید در زمان خرید نرم افزار تولید، به وجود ویژگی‌های خاص این روش در نرم افزار تولید منتخب‌تان دقت کنید.

سیستم‌های تولید سفارشی: تولید سفارشی یا پروژه‌ای برخی اوقات با نام تولید کارگاهی هم شناخته می‌شود. در این روش، تولید تا زمانی که سفارشی از سمت مشتری ثبت و نهایی نشود انجام نمی‌گیرد. تمام فرایندهای و رویه‌‌های تولید در این روش کاملا مطابق با نظر و سلیقه مشتری است. تمام جزئیات، کارکردها و ریزه‌کاری با نظر مشتری انجام می‌شود. تولید در این روش بسیار منعطف و در حجم بسیار اندک انجام می‌شود. کارگاه‌های ساخت دستگاه‌های سفارشی، کشتی‌سازی، خودروهای لوکس از این سیستم برای تولید استفاده می‌کنند. نرم افزار مدیریت تولید ثمر برای تولید سفارشی مزایا و امکانات منحصربه‌فردی دارد که می‌توانید از این‌جا ویژگی‌های نرم افزار تولید سفارشی ثمر را ببینید. اگر از روش تولید سفارشی استفاده می‌کنید باید در زمان خرید نرم افزار تولید، به وجود ویژگی‌های خاص این روش در نرم افزار تولید منتخب‌تان دقت کنید.

سیستم‌های تولید کارگاهی: در تولید کارگاهی حجم تولید پایین و تنوع محصولات تولیدی فراوان است. کارکنان خط در این روش کم‌اند و معمولا در کاری که انجام می‌دهند بسیار خبره‌اند. تولید کارگاهی را شاید بتوان قدیمی‌ترین روش تولید دانست. نرم افزار تولید کارگاهی ثمر، تمام سیستم‌های خرد و کلان مدیریت تولید کارگاهی را در اختیار مدیران تولید می‌گذارد. اگر از روش تولید کارگاهی استفاده می‌کنید باید در زمان خرید نرم افزار تولید، به وجود ویژگی‌های خاص این روش در نرم افزار تولید منتخب‌تان دقت کنید.

سیستم‌های تولید پروژه‌ای: روش تولید پروژه‌ای بیش‌تر برای ساخت محصولات بسیار عظیم و بزرگ به‌کار می‌رود. ساخت‌وساز، ساخت کشتی، ساخت هواپیما و... معمولا به روش تولید پروژه‌ای انجام می‌شوند. در این روش، تولیدکننده معمولا جای فیزیکی ثابتی ندارد و فرایند تولید را در محل سفارش مشتری شروع می‌کند و به پایان می‌رساند. تولید پروژه‌ای بسیار منعطف است اما مدت ساخت در آن غیرقابل پیش‌بینی است و داشتن یک تیم آماده برای تولید پروژه‌ای هم کاری طاقت‌فرساست. با نرم افزار تولید پروژه ای ثمر می‌توانید بخش زیادی از فرایندهای تولید پرو‌ژه‌ای خود را پیش برده و مدیریت کنید. اگر از روش تولید پروژه‌ای استفاده می‌کنید باید در زمان خرید نرم افزار تولید، به وجود ویژگی‌های خاص این روش در نرم افزار تولید منتخب‌تان دقت کنید.

 

خرید نرم افزار مدیریت تولید ثمر

ثمر به دو شکل ابری (Cloud) و محلی (On-Premise) به کسب‌وکارها ارایه می‌شود. قیمت‌های خرید نرم افزار تولید ثمر کاملا مقرون به صرفه‌ است. تفاوتی ندارد یک سازمان چند صد نفره یا یک کسب‌وکار تولیدی نوپا باشید. شما می‌توانید با توجه به نیازهای روزِ کسب‌وکارتان، ثمر را به یکی از دو روشی که برای‌تان مناسب است پیاده‌سازی کنید و پابه‌پای رشد سازمان‌تان آن را توسعه دهید.

پیش از خرید نرم افزار تولید ثمر می‌توانید از دو راه با قابلیت‌ها و امکانات آن آشنا شوید. راه اول این است که دموی آنلاین و رایگان ثمر را امتحان کنید و خودتان با سیستم‌ها و امکانات آن آشنا شوید. راه دوم تماس با متخصصان فروش ما است. مهندسان فروش ما در جلسه‌های آنلاین دموی ثمر شما را کاملا با سیستم‌های این نرم افزار قدرتمند آشنا کرده و پاسخ تمام ابهامات و نیازهای شما را می‌دهند. همچنین می‌توانید با اعلام نیازهای خاص و منحصربه‌فرد سازمان‌تان سیستم‌ها و راهکارهای اختصاصی خود را داشته باشید و در دل نرم افزار ثمر پیاده‌سازی کنید. 

 

 

 

اطلاعات مورد نیاز برای راه‌اندازی نرم افزار مدیریت تولید ثمر

تنظیمات پایه سازمان یا شعبه

در نرم افزار مدیریت تولید ثمر پیش از هر کاری لازم است نقش‌ها و چارت سازمانی واحد تولیدی و صنعتی خود را تعریف و قوانین و حدود اختیارات هریک از آن‌ها را مشخص کنید. به بیان ساده، با تعریف چارت و دسترسی‌های سازمان، تعیین می‌کنید کدام‌یک از کارکنان به کدام بخش از نرم‌افزار دسترسی داشته باشند. همچنین می‌توانید دوره‌های مختلف مالی را برای استخراج گزارش‌های مختلف از طریق این سیستم در ثمر تعریف کنید.

سیستم حسابداری تولید

برای محاسبه هزینه‌های تولید و بهای تمام شده کالای ساخته شده، نیاز به تعریف مراکز هزینه و میزان هزینه‌های مرتبط با فرایندهای تولید در نرم افزار مدیریت تولید ثمر دارید. همچنین اطلاعاتی مانند حساب‌های در جریان ساخت، موجودی محصول و مواد مصرفی در این سیستم تعریف می‌شود.

سیستم مدیریت انبار و کنترل موجودی

فرایند تولید و انبار به‌شکل مداوم در دو مقوله ورود مواد اولیه به خطوط تولید و خروج محصول ساخته شده از این خطوط با یکدیگر در تعاملند. در راهکار مدیریت تولید ثمر نیاز دارید انبارهای فیزیکی، گروه کالاها با ماهیت‌های مختلف، سریال و سری ساخت کالاها، جریان کالاها و مواد در سازمان از ورود مواد اولیه تا خروج محصول نهایی را مدیریت و فرمول‌های ساخت و سفارش پیمانکاری‌ها را در سیستم محصول (انبار) نرم‌افزار تعریف کنید.

سیستم مدیریت منابع انسانی

مدیریت گروه‌های کاری و استخدامی کارکنان تولید، طبقه‌بندی مشاغل، مدیرت حقوق و دستمزد، شیفت‌های کاری و ورود و خروج‌ها در این سیستم از نرم افزار مدیریت تولید ثمر انجام می‌شود. تعریف انواع پارامترهای حقوقی، ارزیابی پرسنل و تاثیر آن در حقوق و دستمزد و جابه‌جایی‌های شغلی را نیز در این سیستم انجام می‌دهید.

سیستم مدیریت اموال و دارایی ثابت

نیاز دارید فهرستی دقیق از کلیه دارایی‌های سازمان (تجهیزات، ماشین‌آلات، ابزارها و...) را در نرم ‌افزار مدیریت تولید ثمر تعریف کنید. این فهرست اطلاعات مختلفی مانند مشخصات دارایی‌ها، محل استقرارشان، نحوه استهلاک‌شان و مواردی از این دست را در بر می‌گیرد.

سیستم مدیریت کیفیت (QC)

نرم افزار مدیریت تولید و عملیات ثمر اطلاعات جامع و لحظه‌ای متنوعی از عملکرد تولید و مقایسه آن با استانداردهای مهندسی ساخت و وضعیت کار در جریان ساخت در اختیار کاربران قرار می‌دهد و با قرار دادن انواع تست پلن، نتایج حاصل از فرایند کنترل‌های کمی و کیفی را در مراحل مختلف و محصول نهایی، ثبت می‌کند.

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}