ثمر، راهکار نرم افزاری تولید هوشمند

کالای خود را با چه مقدار «ضایعات زمانی» تولید می‌کنید؟

از زمان سفارش‌گذاری تولید تا لحظه ورود کالای ساخته شده به انبار چه مقدار «زمان» برای گذار از مراحل زنجیره تامین صرف می‌کنید؟ در کنار ضایعات دیگر، با کالا را تولید می‌کنید؟ شاید خطوط تولیدتان به‌شکل دو یا سه شیفت در حال کار باشند؛ اما آیا این به‌معنای استفاده صددرصدی از ظرفیت تولید شماست؟ ثمر، نرم افزار تولید، با هدف حذف چرخه‌های زاید و زمان‌بر فرایند تولید، حذف خطاهای انسانی زنجیره تامین، صرفه‌جویی در زمان ارزشمند سازمان، و چابک‌سازی واحدهای تولیدی و صنعتی برای پاسخ‌گویی مناسب و متناسب به نیاز بازار طراحی و توسعه داده شده است. این یعنی تولید بیش‌تر، ضایعات کم‌تر، و کیفیتی بالاتر در بازه‌ زمانی مشابه. ثمر به مدیران کارخانه و سایر مدیران درگیر در فرایند تولید کمک می‌کند با بهره‌مندی از یک نرم افزار تولید یکپارچه و هوشمند، کلیه فرایندهای برآورد تولید، برنامه‌ریزی مواد اولیه، برنامه‌ریزی تولید، دستور تولید، ثبت عملکرد و کنترل کیفیت را با بالاترین بهره‌وری ممکن مدیریت کنند. ثمر به شما امکان می‌دهد با استخراج انواع گزارشات منعطف و دقیقِ ترکیبی، توصیفی و تحلیلی، فرایندهای تولید خود را در لحظه و از هرکجا مدیریت کنید.

 

 

در نرم افزار تولید ثمر می‌توانید:

  • مرکزهای کاری و عملیات کاری نامحدود برای واحد صنعتی خود تعریف کنید،
  • تعداد نامحدودی خط تولید و نمودار فرایند عملیات (OPC) تعریف کنید،
  • برآورد تولید و سربرنامه تولید (MPS) واحد صنعتی خود را به‌شکلی مکانیزه انجام دهید،
  • برنامه‌ریزی مواد مورد نیاز (MRP) فرایند تولید خود را به‌شکلی عاری از خطا انجام دهید،
  • به‌شکلی دقیق و منعطف برای خطوط تولید واحد صنعتی خود برنامه‌ریزی تولید انجام دهید،
  • با تجمیع خودکار اطلاعات OPCها، MPSها و MRPها در لحظه برای خطوط تولید دستور تولید صادر کنید،
  • به‌شکلی دقیق و چابک ثبت عملکرد تولید (کنترل کیفیت، دوباره‌کاری‌ها و توقفات تولید) انجام دهید،
  • تعداد نامحدودی بازه زمانی گزارش‌گیری برای فرایندهای مختلف تولید خود تعریف کنید.

 

ثمر، دستیار هوشمند تولید

به‌عنوان مدیر تولید، مدیران ارشد از شما انتظار دارند اطلاعات مرتبط با حوزه‌ خود را به‌شکلی دقیق و موثر جمع‌آوری، دسته‌بندی، تحلیل و در قالب گزارش‌های کاربردی و پیشنهادهای راهبردی به سازمان ارایه کنید. آنچه ثمر را به دستیار هوشمندی متمایز در زمینه تولید تبدیل می‌کند، قدرت و انعطاف بسیار بالای این راهکار در استخراج و پردازش مداوم اطلاعات حوزه تولید از سراسر سازمان است؛ گزارشاتی ارزشمند که همواره تنها چند کلیک با شما فاصله دارند. نرم افزار تولید ثمر هم به شما امکان می‌دهد درلحظه و بدون هزینه شاخص‌های کلیدی عملکردی مانند حجم تولید، مدت توقف تولید، هزینه‌های تولید، توان عملیاتی، حجم به‌کارگیری ظرفیت تولید، تراکم نقص، نرخ بازگشت و... را استخراج و مدیریت کنید، و هم این گزارشات را با مدیران و سایر کاربران سازمان به‌راحتی به اشتراک بگذارید.

 

 

چرا ثمر؟

نظارت و مدیریت در لحظه فرایند تولید

استفاده از حداکثر ظرفیت‌ تولید

 شناخت و مدیریت گلوگاه‌های تولید

بالانس خطوط تولید

ارسال دستور به تفکیک مراکز و عملیات کاری

ثبت مکانیزه عملکرد تولید

صدور دستور تولید گروهی به خطوط مختلف با تجمیع سفارشات

صدور دستور تولید گروهی برای OPCهای خطوط تولید به‌صورت درختی

افزایش سرعت تولید و تحویل به‌موقع محصول

کنترل مکانیزه کیفیت محصول تولید شده

کمک به کاهش بهای تمام شده محصول تولیدی و قیمت‌گذاری رقابتی

 

 

ثمر محدود نیست

نرم افزار تولید ثمر به‌رغم تمرکز بر تولید، شما را به حوزه تولید محدود نمی‌کند؛ چرا که تیم‌یار، راهکار ثمر را در دل نرم‌افزار ERP (نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمان) خود در اختیارتان قرار می‌دهد. نرم‌افزار ERP تیم‌یار با ماژول‌های گوناگون خود زیرساخت گسترده‌ای برای پیش‌برد امور کسب‌وکارها در اختیار مدیران سازمان‌های تولیدی و صنعتی کشور قرار می‌دهد. از سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) گرفته تا سیستم مالی و حسابداری، از راهکارهای محاسبه بهای تمام شده تولید گرفته تا داشبوردهای تخصصی مدیران، تیم‌یار مجموعه‌ای متنوع از راهکارها و ابزارهای تخصصی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این امر به بنگاه‌های تولیدی و صنعتی امکان می‌دهد متناسب با توسعه ساختارهای سازمانی و رشد فعالیت‌های اقتصادی خود، بدون ریسک، به‌سرعت، و با هزینه‌ای به‌صرفه به سایر سیستم‌ها و ماژول‌های ERP تیم‌یار مجهز شوند.

 

 

ویژگی‌های نرم افزار تولید ثمر

 قابلیت تعریف BOM محصول

 امکان تعریف عملیات تولیدی و نمودار فرایند عملیات (OPC)

 امکان ایجاد مراکز کاری و فراخوانی ماشین‌آلات، تجهیزات، شیفت کاری، مراکز و حساب هزینه، سرپرست و مسئول

 امکان تعریف تنظیمات تولید سفارشی و غیرسفارشی 

 امکان ایجاد الگوی کنتنرل کیفیت در برنامه‌ریزی تولید 

 امکان تعریف انواع روش‌های قیمت‌گذاری (تولید)

 امکان  ایجاد و مشاهده گزارش‌ ثبت عملکرد 

 امکان قابلیت تعریف نامحدود عملیات و زمان استاندارد انجام هر عملیات

 امکان تعریف مراکز کاری به تفکیک ماشین و نفر

 امکان تخصیص مراکز هزینه به هر مرکز کاری

 امکان تعریف ظرفیت مراکز کاری

 امکان محاسبه ظرفیت مراکزی کاری

 امکان تعریف انواع سفارشات تولید (داخلی، پیمانکاری)

 امکان بررسی میزان موجودی در زمان بررسی سفارشات تولیدی

 امکان ثبت حواله مصرف حین تولید

 امکان ثبت رسید انتقال مواد به خط تولید بعد از تایید (سفارش) دستور تولید

 امکان پیش‌بینی تقاضا براساس سوابق

 امکان تبدیل خروجی MRP به سفارش خرید یا سفارش تولید داخلی یا پیمانکاری (حق‌العملکاری)

 امکان بالانس سفارش تولید براساس ظرفیت مراکز کاری

 امکان نگهداری تغییرات BOM به همراه نسخ آن

 امکان ثبت و نگهداری و دلیل تغییرات در سیستم

 امکان فراخوانی کارمند از ماژول مدیر سیستم، ماژول پرسنلی و ماژول CRM

 امکان ثبت خودکار درخواست کنترل کیفیت مواد ورودی در زمان رسید کالا

 امکان تعریف اسناد فنی در سیستم و الصاق فایل مربوطه

 

ثمر در تاروپود سازمان ریشه دارد

وقتی از فرایند تولید صحبت می‌کنیم، به مجموعه‌ای درهم‌تنیده از اطلاعات و عملیات واحدهای گوناگون سازمان اشاره داریم؛ از تعریف شیفت‌های کاری کارکنان تولید در واحد پرسنلی گرفته تا محاسبه هزینه‌های تولید در واحد مالی و حسابداری. مدیران بنگاه‌های تولیدی و صنعتی برای تحلیل و تعیین استراتژی‌های تولیدی سازمان خود همواره به گزارشات و اطلاعاتی با ماهیت میان‌واحدی نیاز دارند که در عمل، بررسی تک‌بعدی و مجزای اطلاعات تولید را نه‌تنها ناکارآمد، بلکه گمراه‌کننده می‌سازد.

ثمر به‌عنوان راهکار تخصصی تولید، این اطلاعات را از بخش‌های گوناگون بنگاه‌ تولیدی و صنعتی شما استخراج و در کلیه فرایندهای تولیدتان دخیل می‌کند. با انتخاب نرم افزار تولید ثمر تیمی از متخصصان استقرار در کنار شما قرار می‌گیرند تا با همراهی شما تمامی اطلاعات مورد نیاز ثمر را در چند حوزه‌ (سیستم) مختلف در این نرم‌افزار تعریف کنند.

ثمر نرم افزار تولید

 

 

اطلاعات مورد نیاز برای راه‌اندازی ثمر

تنظیمات پایه سازمان یا شعبه

در ثمر پیش از هر کاری لازم است نقش‌ها و چارت سازمانی واحد تولیدی و صنعتی خود را تعریف و قوانین و حدود اختیارات هریک از آن‌ها را مشخص کنید. به بیان ساده، با تعریف چارت و دسترسی‌های سازمان، تعیین می‌کنید کدام‌یک از کارکنان به کدام بخش از نرم‌افزار دسترسی داشته باشند. همچنین می‌توانید دوره‌های مختلف مالی را برای استخراج گزارش‌های مختلف از طریق این سیستم در ثمر تعریف کنید.

سیستم حسابداری تولید

برای محاسبه هزینه‌های تولید و بهای تمام شده کالای ساخته شده، نیاز به تعریف مراکز هزینه و میزان هزینه‌های مرتبط با فرایندهای تولید در نرم افزار تولید ثمر دارید. همچنین اطلاعاتی مانند حساب‌های در جریان ساخت، موجودی محصول و مواد مصرفی در این سیستم تعریف می‌شود.

سیستم مدیریت انبار و کنترل موجودی

فرایند تولید و انبار به‌شکل مداوم در دو مقوله ورود مواد اولیه به خطوط تولید و خروج محصول ساخته شده از این خطوط با یکدیگر در تعاملند. در ثمر نیاز دارید انبارهای فیزیکی، گروه کالاها با ماهیت‌های مختلف، سریال و سری ساخت کالاها، جریان کالاها و مواد در سازمان از ورود مواد اولیه تا خروج محصول نهایی را مدیریت و فرمول‌های ساخت و سفارش پیمانکاری‌ها را در سیستم محصول (انبار) نرم‌افزار تعریف کنید.

سیستم مدیریت منابع انسانی

مدیریت گروه‌های کاری و استخدامی کارکنان تولید، طبقه‌بندی مشاغل، مدیرت حقوق و دستمزد، شیفت‌های کاری و ورود و خروج‌ها در این سیستم از نرم افزار تولید ثمر انجام می‌شود. تعریف انواع پارامترهای حقوقی، ارزیابی پرسنل و تاثیر آن در حقوق و دستمزد و جابه‌جایی‌های شغلی را نیز در این سیستم انجام می‌دهید.

سیستم مدیریت اموال و دارایی ثابت

در ثمر نیاز دارید فهرستی دقیق از کلیه دارایی‌های سازمان (تجهیزات، ماشین‌آلات، ابزارها و...) را در نرم‌افزار تعریف کنید. این فهرست اطلاعات مختلفی مانند مشخصات دارایی‌ها، محل استقرارشان، نحوه استهلاک‌شان و مواردی از این دست را در بر می‌گیرد.

سیستم مدیریت کیفیت (QC)

این سیستم اطلاعات جامع و لحظه‌ای متنوعی از عملکرد تولید و مقایسه آن با استانداردهای مهندسی ساخت و وضعیت کار در جریان ساخت در اختیار کاربران قرار می‌دهد و با قرار دادن انواع تست پلن، نتایج حاصل از فرایند کنترل‌های کمی و کیفی را در مراحل مختلف و محصول نهایی، ثبت می‌کند.  

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}