نرم افزار انبارداری یکپارچه و هوشمند

نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار

نرم افزار انبارداری، قسمتی مهم از اجزاء حیاتی هر کسب و کار است که در کنار سیستم‌هایی مثل نرم افزار حسابداری، نرم افزار مدیریت فروش، خرید، اموال، نرم افزار crm و... تکمیل‌کننده حیات و مایه پیشرفت آن خواهد بود. نرم افزار انبارداری در ERP تیمیار زیر سیستم یا قسمتی از ماژول محصول این ERP است. ERP تحت وب و یکپارچه تیمیار، با توجه به دیگر سیستم ها و زیرسیستم های مورد نیاز یک کسب و کار، نیازهای اصلی یک سازمان، اعم از مدیریت انبار، مدیریت عملیات ورود وخروج کالا و خدمات، مدیریت جابه­‌جایی و تحویل کالا، مدیریت تولید، مواد اولیه، مواد نیمه ساخته و محصول نهایی و... را به صورت هوشمند برطرف می سازد.

نتیجه انتخاب به موقع و بکارگیری از نرم افزار انبارداری یکپارچه، بهبود کنترل ورود و خروج در انبار، مدیریت موجودی، حذف دوباره کاری ها، استفاده از گزارشات تحلیلی و ترکیبی در لحظه خواهد بود و به موجب این انتخاب آگاهانه، کاهش هزینه ها و به همان میزان، افزایش سود و احساس بهبود و رضایتمندی از کسب و کار را در پی خواهد داشت.

 سیستم انبارداری یکپارچه تیمیار این امکان را فراهم آورده تا با برنامه‌ریزی دقیق و در کمترین زمان ممکن، در جریان کامل لیست کالاهای موجود و گردش کالاهای انبارهای مختلف قرار گرفته و از نیازمندی واقعی انبار مطلع شد. از این رو، کاربران در سریع‌ترین زمان ممکن از روند درخواست کالاها آگاه خواهند شد. در این سیستم، کالاهای کم گردش مشخص شده و برای مدیریت بهتر و کاهش هزینه از ویژگی نقطه سفارش استفاده می شود. در نرم افزار انبار تیمیار، علاوه بر عملیات تعدادی انبار (تأثیر ورود و خروج کالا به انبار بر روی کاردکس کالا)، عملیات ریالی (حسابداری انبار یا حسابداری بهای تمام شده) نیز انجام می شود. نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار با سیستم های حسابداری، مدیریت خرید، مدیریت فروش، مدیریت منابع انسانی، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ، سازمان و ... به صورت کاملاً یکپارچه در ارتباط است. تراکنش های مرتبط با کالا و خدمات برحسب ویژگی آنها در ماژول خرید و فروش ثبت شده و تأثیرات مالی خود را در حسابداری می گذارد.

نرم افزار انبار داری

 

 

 
سیستم های نرم افزار انبارداری
 

 

نرم افزار انبارداری و کاربرد‌های آن

نرم افزار انبارداری می‌تواند بسیاری از فرآیندهای انبار را به‌صورت متمرکز مدیریت کند. با استفاده از چنین سیستمی لازم نیست دغدغه تأمین به‌هنگام موجودی، پردازش اصولی سفارش‌ها و حتی چیدمان اقلام انبار را داشته باشید. اما باید توجه کنید که سیستمی متناسب با شرایط کسب و کارتان را انتخاب کنید تا بتوانید از بیشترین مزایای آن بهره‌مند شوید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به لزوم به‌کارگیری چین نرم‌افزاری در سازمان بپردازیم و امکاناتش را بررسی کنیم. بنابراین، با ادامه مطلب همراه باشید تا به سؤالات زیر در این خصوص پاسخ دهیم:

 • نرم افزار انبارداری چیست و چه نقشی در سازمان دارد؟
 • معروف‌ترین سیستم‌های انبارداری کدامند و چه مزایا و محدودیت‌هایی دارند؟
 • آیا می‌توانیم سیستم انبارداری را با سایر راهکارهای سازمانی از جمله ERP تیمیار ادغام کنیم؟
 • انواع مختلف سیستم‌های انبارداری عرضه شده در بازار چه وجوه تمایزی دارند؟

 

نرم افزار انبارداری

 

منظور از مدیریت انبار چیست؟

مدیریت انبار به‌عنوان بخش مهمی از زنجیره تأمین، مسئول ذخیره‌سازی و جابجایی موادی است که برای کار اصلی کسب و کار ضروری هستند. این کار دریافت، ذخیره‌سازی و حمل و نقل کالا و مدیریت کردن مقادیر موجودی مواد و محل چیدمان و نگهداری آن‌ها را در بر می‌گیرد. بدون مدیریت مؤثر انبار، در جریان مواد اختلال ایجاد می‌شود و کسب و کارها نمی‌توانند فعالیتشان را به سهولت پیش ببرند. به‌طور کلی، تأثیر مدیریت انبار را بر فرآیندهای کاری سازمان می‌توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم.

 • پشتیبانی از تولید

امروزه یکی از راهکارهای کاهش یافتن زمان تحویل محصول به مشتریان، پشتیبانی مداوم و به‌هنگام تولید به کمک سیستم‌هایی نظیر نرم افزار انبارداری است. ساز و کارهای مدیریت انبار، الزامات فضای انبارداری و تخصص لجستیک را به کار می‌گیرند تا موجودی سازمان را به‌طور اصولی ذخیره کنند. با استفاده از چنین سیستمی موجودی مواد در صورت نیاز در دسترس خواهد بود.

 • فراهم‌سازی فرصت رشد برای کسب و کارها

با به‌کارگیری ابزاری نظیر نرم افزار انبارداری جهت مدیریت انبار، لازم نیست که ذخیر‌ه‌سازی تمامی موجودی مواد یا قطعات را به مرکز تولید محدود کنید؛ بلکه می‌توانید بر فعالیت‌های اصلی سازمانتان تمرکز کنید که مربوط به تولید محصولات هستند. حتی می‌توانید با برون‌سپاری مدیریت انبارتان، محصولاتتان را سریع‌تر توسعه دهید.

 • کمینه‌سازی ریسک کسب و کار

وقتی کالاهایتان را در انبار نگهداری می‌کنید، به‌نوعی ریسک‌های مربوط به نگهداری موجودی را می‌پذیرید. لذا مدیران با غیرمتمرکزسازی انبار سازمان می‌توانند از دست رفتن موجودی در اثر مسائلی نظیر آسیب، سرقت، آتش‌سوزی و... را به حداقل برسانند. این کار بخشی از رئوس وظایف مدیریت انبار است.

 

نرم افزار انبارداری چیست و چه نقشی در سازمان دارد؟

نرم افزار انبارداری یا «سیستم مدیریت انبار (WMS: Warehouse Management System)» یا همان نرم افزار مدیریت انبار، نرم‌افزاری است که عمدتاً در صنایع تولیدی و خرده‌فروشی برای مدیریت کردن تمامی مواد و کالاهای ورودی به انبار و خروجی از آن به کار می‌رود. می‌توانیم بگوییم که این سیستم به بهینه‌سازی تمامی فرآیندهای انبار سازمان کمک می‌کند. به عبارت ساده‌تر، نرم افزار انبارداری نه تنها تمامی مواد موجود در انبار سازمان را ردیابی می‌کند، بلکه می‌تواند سیستم‌هایی را برای ساده‌سازی نحوه انتخاب کردن محصولات و بسته‌بندی سفارش‌ها به‌وسیله افراد داشته باشد. لذا کارکردهای اصلی سیستمی نظیر تیمیار در این خصوص، در موارد زیر قابل تعریف هستند.

 • سیستم انبارداری این امکان را برای مدیران کسب و کارها فراهم می‌کند تا کالاهای وارد شده به انبار، بسته‌بندی و چیده شده در قفسه‌ها و مکان‌های مختلف و خروجشان را از آن ردیابی کنند.
 • نرم افزار انبارداری می‌تواند موفقیت یا شکست فرآیندهای شرکت‌های تجارت الکترونیک را رقم بزند. چرا که نحوه مدیریت کردن موجودی و خدمات مشتریان در این سازمان‌ها بسیار مهم است. این سیستم همه لوازمی را اختیارتان قرار می‌دهد که برای مدیریت کردن محصولات، ساده‌سازی فرآیندها و صرفه‌جویی در هزینه‌های کسب و کارتان نیاز دارید.
 • این سیستم به اپراتورهای انبار و به‌ویژه شرکت‌های لجستیکی طرف سوم (3PL: Third-Party Logistics) کمک می‌کند تا مقادیر موجودی، سفارش‌ها و تحویل‌ها را در یک انبار و به‌صورت متمرکز کنترل و پیگیری کنند. این سیستم با خودکار کردن بسیاری از وظایف مرتبط با مدیریت انبار اعم از ردیابی میزان موجودی، محاسبه کارآمدترین طرح‌های ذخیره‌سازی و تولید کردن فهرست‌های انتخاب، می‌تواند به بهبود کارایی و بهره‌وری کلی کسب و کارها کمک کند.

 

مزیت‌ های نرم افزار انبارداری

 

اقسام نرم افزار انبارداری عرضه شده در بازار کدامند و هر یک چه مزایا و معایبی دارند؟

به‌طور کلی، می‌توانیم چهار نوع مختلف سیستم انبارداری را در بازار شناسایی کنیم که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

سیستم انبارداری مستقل

 نوعی نرم‌افزار محلی است که معمولاً مستقیماً بر روی سخت‌افزار سازمان نصب می‌شود. با این سیستم می‌توانید اجرای کارآمد عملیات روزانه انبار و مدیریت کردن موجودی را امکان‌پذیر کنید. عرضه‌کنندگان مختلف، سیستم‌های مدیریت انبارِ مستقلِ متفاوتی را طراحی کرده‌اند؛ اما عملکردهای اصلی زیر تقریباً در همه آن‌ها مشترک هستند:

 • ردیابی کردن موجودی
 • چیدمان و بسته‌بندی
 • حمل و نقل

در ادامه می‌توانید مزایا و معایب این سیستم را مرور کنید.

  • مزایا: از آنجایی‌که تمرکز اصلی نرم افزار انبارداری مستقل بر مدیریت انبار است، لذا چنین سیستمی غالباً به امکانات پیشرفته این کار مجهز شده است که می‌تواند بسیاری از فرآیندهای موجود را ساده کند.
  • معایب: سیستم مستقل همواره قابلیت‌های گسترده‌ای را فراهم نمی‌کند. نرم افزار انبارداری مستقل غالباً برای عملیات انبارهای کوچک با بودجه و ارتباطات کمتر، مناسب‌تر است. بنابراین، در صورتی‌که کسب و کارتان در آینده ظرفیت رشد تصاعدی دارد، ممکن است ارزشش را داشته باشد تا بر روی سیستم مدیریت انبار قدرتمندتری سرمایه‌گذاری کنید.

 

نرم افزار انبارداری مبتنی بر ابر

استقرار سیستم‌های ابری نسبت به انواع محلی ساده‌تر و سریع‌تر صورت می‌گیرد. این سیستم‌ها مقیاس‌پذیرتر و امن‌تر هستند. سیستم WMS مبتنی بر ابر رویکردی مبتنی بر وب است که بر روی سرورهای خارجی میزبانی می‌شود و یک تیم فناوری اطلاعات خارجی نیز از آن پشتیبانی می‌کند. در نتیجه، نه تنها نیازی به نصب در محل سازمان ندارد، بلکه لازم نیست که با تمامی سیستم‌های مدیریت انبار فعلی‌تان ترکیب شود؛ لذا برای اکثر کسب و کارها انتخابی ایده‌آل است.

 • مزایا: ارتقا یا پشتیبانی نرم افزار انبارداری مبتنی بر ابر به‌وسیله عرضه‌کننده به آسانی قابل انجام است. این فرآیندها باعث توقف کار یا ایجاد در آن نمی‌شوند.
 • معایب: سیستم مبتنی بر ابر به‌وسیله ارائه‌دهنده SaaS (Software as a Service) کنترل و نگهداری می‌شود و ارتقا می‌یابد. بنابراین، چنانچه ترجیح می‌دهید که کنترل کاملی بر سیستم و داده‌های سازمانتان داشته باشید، ممکن است یک سیستم مستقل را ترجیح بدهید.

 

نرم افزار انبارداری به‌عنوان ماژول زنجیره تأمین

 مدیریت انبار بخش کوچکی از کل زنجیره تأمین کسب و کارها است. با این‌که راهکارهای مدیریت انبار با اقداماتی نظیر انتخاب کالا، حمل و نقل و دریافت آن به کسب و کارها کمک می‌کنند، اما نرم‌افزار مدیریت زنجیره تأمین امکاناتی دارد که در کنار ارائه کردن چنین سرویس‌هایی به کل زنجیره تأمین خدمت می‌کنند. بنابراین، سیستم انبارداری به‌عنوان ماژول زنجیره تأمین می‌تواند قابلیت‌های مختلفی داشته باشد؛ از جمله:

 • تحلیل ریسک
 • فعالیت‌های جاری بازار
 • مشارکت‌های فروشنده
 • خدمات مشتریان
 • مدیریت حمل و نقل
 • تولید و جابجایی مواد اولیه

مزایا و معایب این نرم‌افزار به شرح زیر هستند:

  • مزایا: سیستم مدیریت زنجیره تأمین فعالیت‌های مختلفی را در بر می‌گیرد؛ از تأمین کردن مواد خام گرفته تا تحویل نهایی محصول به مشتری، حمل و نقل و مشارکت فروشنده. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که ماژول‌های زنجیره تأمین برای کسب و کارهایی مناسب باشند که در سراسر این زنجیره فعالیت می‌کنند.
  • معایب: نرم افزار انبارداری در قالب ماژولی از زنجیره تأمین ممکن است امکاناتی داشته باشد که برای برخی مشاغل ضروری نیستند.

 

انتخاب نرم افزار انبارداری

 

سیستم مدیریت انبار در قالب ماژول ERP

 ERP یا برنامه‌ریزی منابع سازمانی را شاید بتوانیم شکلی از سیستم مدیریت انبار بدانیم. این سیستم برای یک کسب و کار در حال رشدی مناسب است که بهبود کارایی کلی عملیات زنجیره تأمینش را دنبال می‌کند. سیستم‌هایی نظیر ERP تیمیار چیزی فراتر از امکانات معمولی و برنامه‌های اصلی خدماتی نظیر منابع انسانی، حسابداری، بازاریابی و راهکارهای کلی برای مدیریت زنجیره تأمین هستند. نرم افزار انبارداری غالباً مکمل نرم‌افزار ERP سازمان است که به کسب و کارتان کمک می‌کند تا موجودی، حمل و نقل و موارد دیگر را در کنار سایر عملیات مدیریت کند. این سیستم برای ترکیب کردن و مدیریت متمرکز تمامی عملیات یک کسب و کار، مناسب است؛ بنابراین، این نرم افزار را برای سازمان‌هایی توصیه می‌کنند که زنجیره تأمین بزرگی دارند.

 • مزایا: تکمیل کردن کار نرم افزار ERP و امکان مدیریت متمرکز
 • معایب: فرآیندهای سیستم‌های ERP می‌توانند بسیار گران و پیچیده باشند؛ از جمله: استقرار اولیه، اشتراک و زیرساخت‌های لازم.

 

برای انتخاب کردن نرم افزار انبارداری مناسب چه باید بکنیم؟

برای انتخاب کردن بهترین سیستم انبارداری برای کسب و کارتان حتماً باید معیارهای مناسبی را انتخاب کنید؛ مثلاً مشخص کنید که آیا به امکاناتی نظیر حمل و نقل، پورتال‌های وب مشتری و ابزارهای کنترل کیفی ورودی نیاز دارید یا خیر. با وجود این، می‌توانید سناریوهای زیر را به‌عنوان نقطه شروع مناسبی برای این کار در نظر بگیرید.

 • در نوع کسب و کارتان دقیق شوید.

نرم افزار انبارداری مستقل شاید بهترین انتخاب برای مشاغل 3PL باشد که خدمات ارزش افزوده ارائه می‌دهند و به سطح بالاتری از نظارت بر مشتریان نیاز دارند. WMS به عنوان یکی از امکانات نرم‌افزار زنجیره تأمین برای مشاغلی مناسب است که می‌خواهند کل زنجیره تأمین را بهینه کنند و ارتقا دهند. اگر راهکاری برای کسب و کار 3PL و در عین حال، ابزارهای گزارش‌دهی پیشرفته می‌خواهید، محصولات مبتنی بر ERP مناسب هستند. بنابراین، ارزیابی کنید که کدام نوع نرم افزار به بهترین شکل با نیازها و زیرساخت‌هایتان سازگار است.

 • نیازهایتان را گردآوری و فهرست کنید.

توصیه می‌کنیم که با شناسایی کردن امکانات مهمی شروع کنید که سازمانتان از نرم افزار انبارداری انتظار دارد. این کار تضمین می‌کند که صرفاً راهکارهایی را در نظر بگیرید که می‌توانند نیازمندی‌های یکتای کسب و کارتان را تأمین کنند.

 • راهکارها را مقایسه کنید.

پس از شناسایی کردن امکانات مهم نرم افزار انبارداری برای کسب و کارتان، می‌توانید راهکارهای عرضه‌شده را بر اساس میزان برآورده شدن نیازهایتان مقایسه کنید.

 • قابلیت‌های فروشنده را ارزیابی کنید.

بازار محیطی پویا است و محصولات نرم‌افزاری ارائه شده در آن دائماً متحول می‌شوند. پس از مقایسه کردن سیستم‌های مدیریت انبار، باید مطمئن شوید که آیا آن‌ها می‌توانند نیازهای کسب و کارتان را دست‌کم تا پنج سال آینده برآورده کنند یا خیر. با ارزیابی تعهد فروشنده و بررسی کردن فناوری مطمئن و قوی شروع کنید. به گزارش‌هایی توجه کنید که درباره کارکرد نرم‌افزارهای انبارداری تهیه شده‌اند.

 • فهرست کوتاهی از سیستم‌های انبارداری مد نظرتان تدارک ببینید.

بهتر است در صورت امکان، پنج یا هفت نرم افزار انبارداری برتر را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازمندی‌هایتان مطابقت دارند و با عرضه‌کنندگان آن‌ها تماس بگیرید. می‌توانید پیشنهاد قیمتی مختص سازمانتان دریافت کنید و برای سنجش میزان کاربرپسند بودن هر سیستم، نسخه‌های نمایشی (دمو) درخواست کنید.

 

معروف‌ ترین نرم افزارهای انبارداری

 

نمونه‌های برتر نرم افزار انبارداری در جهان کدامند؟

شاید شناختن سیستم‌های برتر ارائه‌دهنده خدمات مدیریت انبار فرآیند تصمیم‌گیری برای انتخاب کردن آن را برایتان آسان‌تر کند. البته باید توجه کنید که سیستم‌هایی نظیر تیمیار برخی اقتضائات بومی را در سیستم انبارداری اعمال می‌کنند. در ادامه به برخی نمونه‌های برتر این سیستم اشاره می‌کنیم.

سیستم مدیریت انبار Oracle

این سیستم پلتفرمی مبتنی بر ابر است که راهکارهایی را برای انواع کسب و کارها فراهم می‌کند. این نرم افزار انبارداری ماژول‌های پیچیده و انعطاف‌پذیری را برای بهینه‌سازی عملیات موجودی و کاهش هزینه‌ها ارائه می‌دهد. در این سیستم با استفاده از اطلاعات انبار می‌توانید تحلیل‌هایی آنی انجام دهید.

 • مزایای برتر:
  • ارتقای کنترل: این سیستم داده‌های دقیقی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد تا تصمیمات کسب و کارشان را درباره امور روزمره انبارداری، آگاهانه‌تر بگیرند. همچنین، به‌روزرسانی‌های به‌موقع را برای کاربران فراهم می‌کند تا از خرابی‌های آتی جلوگیری شود.
  • کاهش خطاها: نرم افزار انبارداری این شرکت کارهای دستی را خودکار و بهینه می‌کند و از طرفی، با کاهش دادن خطاها و فراهم‌سازی عملیات مقیاس‌پذیر انبار، رضایت مشتریان را ارتقا می‌دهد.
  • تقویت خدمات مشتری: این نرم افزار به مشتریان امکان می‌دهد تا وضعیت حمل و نقل را با دسترسی به داده‌های سراسری ردیابی کنند.
  • بهبود گزارش‌دهی: ایجاد گزارش‌های قابل تنظیم برای اهداف داخلی و خارجی از امکانات مهم این نرم افزار انبارداری است. با چنین قابلیتی می‌توانید تحلیل آنی اجزای فرآیندی انبار را انجام دهید؛ مانند تقسیم موجودی و استفاده کردن بهینه از فضا.
 • محدودیت‌ها:
  • از ادغام با برخی ساز و کارهای حسابداری پشتیبانی نمی‌کند.
  • در سیستم عامل Mac OS X قابل نصب نیست.
  • امکانات محدودی در زمینه برچسب زدن (Tagging)، چاپ و اسناد دارد.

Microsoft Dynamics 365

این نرم افزار انبارداری راهکاری مبتنی بر ابر است که یکپارچه‌سازی تخصصی ERP را برای مدیریت زنجیره تأمین فراهم می‌کند. این سیستم ماژول‌های یکتایی برای ارتقای بهره‌وری و برآورده کردن خواسته‌های مشتریان به‌صورت آنی ارائه می‌دهد. مدیران کسب و کارها به کمک آن می‌توانند نگاهی پیش‌بینی‌کننده درباره موجودی، انبار، تولید، برنامه‌ریزی و مدیریت حمل و نقل با هوش مصنوعی و اینترنت اشیا حاصل کنند.

 • مزایای برتر:
  • کاهش زمان از کار افتادن سیستم: این نرم‌افزار می‌تواند چندین عملیات را برای بهبود کارایی و تأمین کردن الزامات، خودکار کند. این سیستم به کمک ابزار پیشرفته‌ای نظیر اینترنت اشیا و واقعیت افزوده، خطاهای پرهزینه را کاهش می‌دهد.
  • بهبود مدیریت انبار: در این نرم‌افزار از اتوماسیون برای بهینه‌سازی عملیات انبار استفاده می‌کنند. ارتقای بهره‌وری از طریق داشبوردهای انعطاف‌پذیر فراهم می‌شود و کنترل کامل عملیات روزانه و مدیریت کردن زمان اوج پردازش به‌صورت اصولی صورت می‌گیرند.
  • بهینه‌سازی هزینه‌ها: این سیستم انبارداری هزینه‌های واقعی و پیش‌بینی شده را تحلیل می‌کند تا دیدگاهی آنی را برای بهبود تصمیمات کسب و کارها فراهم کند. در این پلتفرم، مدیریت موجودی با شناسایی کردن روند جریان مواد و نوبت یا روزهای مربوطه بهبود می‌یابد.
  • تقویت کردن پیش‌بینی تقاضا: یادگیری ماشین، تقاضاهای مستقل از سفارشات فروش یا وابسته به آن‌ها را پیش‌بینی می‌کند. اساس کار این نرم افزار انبارداری به این‌صورت است که روند تقاضای مصرف‌کننده را به کمک داده‌های قبلی تعیین و از مجموعه‌ای از ابعاد پیش‌بینی برای تشخیص دادن روند تقاضا یا حذف موارد نامربوط استفاده می‌کند.
 • محدودیت‌ها:
  • بارگذاری اطلاعات ذخیره شده زمان‌بر است.
  • یادگیری مجموعه ابزارهای آن آموزش زیادی لازم دارد.

Logiwa

 این نرم افزار انبارداری و پردازش سفارش‌های مبتنی بر ابر برای مشاغل کوچک و متوسط مناسب است. این سیستم ماژول‌های یکپارچه‌ای را برای کسب و کارهای 3PL، ارائه‌دهندگان خدمات بنگاه به بنگاه (B2B: Business to Business) و فروشندگان و مشتریان سیستم‌های تجارت الکترونیک فراهم می‌کند تا فروش و عملیات تحویل کالا را به‌صورت کارآمدی پیش ببرند.  Logiwaمنعطف است و می‌تواند با پلتفرم‌های مدیریت سفارش و کانال‌های فروش آنلاین، یکپارچه شود.

 • مزایای برتر:
  • یکپارچه شدن آسان: این نرم‌افزار در سراسر زنجیره تأمین از طریق ترکیب شدن با سیستم‌های تجارت الکترونیک، حسابداری، روباتیک و ERP از عملیات اجرایی پشتیبانی می‌کند. این نرم‌افزار رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزاری (API: Application Programming Interface) را برای ادغام یکپارچه بر اساس نیازهای کاربران فراهم می‌کند.
  • ارتقای اتوماسیون: نرم افزار انبارداری Logiwa عملیات انبار از جمله دریافت و ارسال مواد را از طریق الگوریتم‌های مبتنی بر قانون و پیشنهاد فضا، بهینه می‌کند. در این سیستم، قوانین مختلف اتوماسیونی نظیر برچسب‌های مشتری و سفارش، دسته‌بندی‌ها و موارد دیگر تخصیص می‌یابند.
  • تقویت عملیات: به‌روزرسانی و ارسال اطلاعات کامل اقلام، ورودی‌ها، خروجی‌ها و بسته‌بندی از طریق اسکنرهای تلفن همراه از قابلیت‌های کاربردی این نرم افزار انبارداری هستند. به‌روزرسانی‌ها مستقیماً به سیستم ابری منتقل می‌شوند.
 • محدودیت‌ها:
  • عملکردهای محدود در مقایسه با راهکارهای بزرگ‌تر WMS.
  • برخی امکانات این سیستم کاربرپسند نیستند.

 

چرا نرم افزار انبارداری مهم است؟

نرم افزار انبارداری به همه اطلاعات مربوط به سفارش، چیدمان کالاها و تقاضای مشتریان سازمان دسترسی دارد. وقتی مشتری سفارشی را ارسال می‌کند، بلافاصله این سیستم می‌تواند بررسی کند که آیا محصولات درخواستی در انبار موجود هستند یا خیر. سیستم انبارداری به‌طور خودکار سفارش مذکور را به‌عنوان آماده بسته‌بندی علامت‌گذاری می‌کند. این سیستم باعث صرفه‌جویی زیادی در زمان و کار می‌شود. امروزه با اضافه شدن امکانات هوش مصنوعی نظیر اینترنت اشیا و واقعیت افزوده در سیستم‌هایی نظیر تیمیار، می‌توانیم امیدوار باشیم که بهره‌وری عملیات انبار بیش از پیش ارتقا یابد و خطاها کمتر شوند.

 

نرم افزار انبارداری: انقلابی در عملیات انبار

سرعت رشد صنایع مختلف و بالا رفتن سهم استفاده از فناوری در آن‌ها باعث شده نیاز به چابکی و یکپارچگی در تمام فرایندهای کسب‌وکار احساس شود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های کسب‌وکارهای تولیدی انبار است. مدیریت انبار و فرایندهای آن یکی از حیاتی‌ترین بخش‌هایی است که سازمان‌های تولیدی باید آن را به‌خوبی و با بالاترین بهره‌وری ممکن مدیریت کنند. انبارها در کسب و کارها برای مدیریت موثر موجودی و تحویل به موقع سفارشات اهمیت بالایی دارند. نرم افزار انبارداری (WMS) یک ابزار ضروری برای کسب و کارهایی است که می‌خواهند عملیات انبار خود را بهینه کنند و سود نهایی خود را بهبود بخشند. در ادامه، مزایای این نرم افزار، ویژگی‌های کلیدی که باید در هنگام انتخاب این نرم افزار به دنبال آن باشید و نحوه پیاده‌سازی آن را مورد بحث قرار می‌دهیم. و سپس به سراغ نرم افزار انبارداری تیمیار می‌رویم.

 

انبارداری آسان

 

مزایای نرم افزار انبارداری

ساده‌سازی فرایندها: نرم افزار انبارداری می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا عملیات انبار خود را با خودکار کردن فرایندهای کلیدی، مانند مدیریت موجودی، انجام سفارش و حمل و نقل ساده کنند. با مشاهده بی‌درنگ سطوح موجودی و وضعیت سفارش، کسب‌وکارها می‌توانند عملیات انبار خود را بهینه کنند و کارایی را بهبود بخشند.

بالا رفتن دقت موجودی: این نرم افزار می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا دقت موجودی را با ردیابی سطوح موجودی در زمان واقعی و ارائه هشدارها در زمانی که سطح موجودی از یک آستانه خاص پایین می‌آید، بهبود بخشند. با کاهش ریسک موجودی انبارها و مازاد موجودی، کسب و کارها می‌توانند هزینه حمل موجودی را کاهش داده و رضایت مشتری را بهبود بخشند.

کاهش زمان تکمیل و تحویل سفارش: نرم افزار انبارداری می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا با بهینه‌سازی فرایندهای برداشت، بسته‌بندی و ارسال، انجام سفارش را افزایش دهند. با این نرم افزار، کسب‌وکارها می‌توانند سفارش‌ها را بر اساس اهمیتشان اولویت‌بندی کنند، مسیرهای انتقال کالا داخل انبار را بهینه کنند و فرایندهای مدیریت بسته‌بندی و حمل و نقل را خودکار کنند. این می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا دقت سفارش را بهبود بخشند و زمان پردازش سفارش را کاهش دهند.

مدیریت بهتر و دقیق‌تر داده‌ها: این نرم افزار می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا داده‌های خود را با ارائه نمایان شدن در زمان واقعی به سطوح موجودی، وضعیت سفارش و اطلاعات حمل و نقل، مدیریت کنند. این می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا تصمیمات آگاهانه‌ای در مورد عملیات انبار خود بگیرند و زمینه‌های بهبود را شناسایی کنند.

افزایش کارایی فرایندهای انبار: با نرم افزار انبارداری، کسب و کارها می‌توانند با خودکارسازی فرایندهای کلیدی، مانند ردیابی موجودی و انجام سفارش، کارایی انبار خود را افزایش دهند. این می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا فضای انبار خود را بهینه کنند و بهره وری را بهبود بخشند.

کاهش هزینه‌های عملیاتی: این نرم افزار می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا با بهینه‌سازی سطح موجودی، کاهش زمان پردازش سفارش و افزایش کارایی انبار، هزینه‌ها را کاهش دهند. این می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا سود نهایی خود را بهبود بخشند و در بازار رقابتی باقی بمانند.

 

ویژگی‌های کلیدی نرم افزار انبارداری

مدیریت بهینه موجودی: این نرم افزار باید از ایجاد دید گسترده و عمیق در زمان واقعی را در سطوح و مکان‌های موجودی فراهم کند و از ردیابی و تکمیل موجودی خودکار پشتیبانی کند. این می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا ریسک موجودی انبارها و مازاد موجودی را کاهش دهند و سطح موجودی خود را بهینه کنند.

مدیریت سفارش: این نرم افزار باید از مدیریت سفارش، از جمله پردازش سفارش، انتخاب، بسته‌بندی و حمل و نقل پشتیبانی کند. این می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا فرایندهای انجام سفارش خود را بهینه کنند و دقت سفارش را بهبود بخشند.

اسکن بارکد (RFID): نرم افزار انبارداری باید از اسکن بارکد برای بهبود دقت موجودی و کاهش خطر خطا در فرایندهای برداشت، بسته‌بندی و حمل و نقل پشتیبانی کند.

تجزیه و تحلیل و گزارش‌گیری: این نرم افزار باید ابزارهای تجزیه و تحلیل و گزارش را ارائه دهد تا به کسب و کارها کمک کند تا بینشی در مورد عملیات انبار خود پیدا کنند و زمینه‌های بهبود را شناسایی کنند.

یکپارچه‌سازی: این نرم افزار باید بتواند با سیستم‌ها و برنامه‌های کاربردی دیگر مانند ERP و سیستم‌های مدیریت حمل و نقل یکپارچه شود تا عملیات انبار را ساده کند و از ایجاد سیلوهای داده جلوگیری کند.

دسترسی موبایلی: نرم افزار انبار باید دسترسی موبایلی به داده‌ها و عملکرد انبار را فراهم کند و به کارکنان انبار اجازه دهد تا موجودی انبار را مدیریت کرده و سفارشات را در هر زمان و از هرجایی مدیریت کنند.

مقیاس‌پذیری: نرم افزار باید مقیاس‌پذیر باشد تا نیازهای رو به رشد کسب و کارها را برآورده کند و به آنها اجازه دهد تا انبارها و مکان‌های جدید را با رشد کسب و کار خود اضافه کنند.

 

نرم افزار مدیریت انبار

 

پیاده‌سازی نرم افزار انبارداری

پیاده‌سازی این نرم افزار در انبار شما نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. در اینجا چند مرحله کلیدی وجود دارد که باید دنبال کنید:

نیازسنجی انجام دهید: عملیات انبار فعلی خود را ارزیابی کنید و مناطقی را برای بهبود شناسایی کنید. این به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌ها و عملکردهای کلیدی مورد نیاز یک نرم افزار انبارداری را تعیین کنید.

یک نرم افزار را انتخاب کنید: راهکارهای نرم افزاری مدیریت انبار را بر اساس نیازسنجی خود تحقیق و ارزیابی کنید. عواملی مانند هزینه، ویژگی‌های سهولت استفاده و مقیاس‌پذیری را در نظر بگیرید.

یک برنامه پیاده‌سازی ایجاد کنید: یک برنامه پیاده‌سازی دقیق ایجاد کنید که مراحل لازم برای اجرای نرم افزار انبارداری را مشخص می‌کند. این باید شامل وظایفی مانند پیکربندی سیستم، انتقال داده‌ها، آموزش کارکنان و آزمایش باشد.

پیکربندی سیستم: این نرم افزار را برای رفع نیازهای کسب و کار خود پیکربندی کنید. این ممکن است شامل سفارشی کردن تنظیمات سیستم، افزودن فیلدهای داده، و تعریف نقش‌ها و مجوزهای کاربر باشد.

انتقال داده‌ها: داده‌های موجود خود را به نرم افزار انبارداری منتقل کنید. این ممکن است شامل وارد کردن داده‌های موجودی، داده‌های مشتری و داده‌های سفارش از سیستم‌های دیگر باشد.

آموزش کارکنان: به کارکنان انبار خود در مورد نحوه استفاده از نرم افزار آموزش دهید. این ممکن است شامل ارائه مواد آموزشی، برگزاری جلسات آموزشی و ارائه پشتیبانی در طول دوره انتقال به سیستم جدید باشد.

سیستم را آزمایش کنید: نرم افزار انبارداری را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند و همه داده‌ها به طور دقیق منتقل شده‌اند. این ممکن است شامل آزمایش سیستم در یک محیط مرحله‌بندی قبل از شروع به کار نرم افزار در سازمان باشد.

داده‌های واقعی را درون‌ریزی کنید: هنگامی‌که نرم افزار انبارداری آزمایش شد و کارکنان آموزش دیدند، زمان استفاده واقعی از آن با داده‌های واقعی است. سیستم را از نزدیک در دوره اولیه نظارت کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می‌کند.

 

نرم افزار انبارداری رایگان

 

نرم افزار انبارداری یک ابزار ضروری برای کسب و کارهایی است که می‌خواهند عملیات انبار خود را بهینه کنند و سود نهایی خود را بهبود بخشند. این نرم افزار می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا عملیات خود را ساده کنند، دقت موجودی را بهبود بخشند، انجام سفارش را بهبود بخشند، داده‌های خود را بهتر مدیریت کنند، کارایی انبار را افزایش دهند و هزینه‌ها را کاهش دهند. هنگام انتخاب یک نرم افزار، مهم است که عواملی مانند هزینه، ویژگی‌ها، سهولت استفاده و مقیاس‌پذیری را در نظر بگیرید. پیاده‌سازی این نرم افزار نیازمند برنامه‌ریزی و اجرای دقیق است، اما مزایای آن می‌تواند برای کسب‌وکارهایی که به دنبال بهبود عملیات انبار خود هستند، قابل توجه باشد.

 

زیرسیستم‌های نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار

 

مدیریت شناسنامه کالا و انبار

 • ​  تعریف انبار و گروه انبار متناسب با نوع کالا
 • ​ تعریف کالا و گروه کالا
 • ​  تعریف خدمت و گروه خدمت
 • ​تعریف مشخصات و ویژگی‌های کالا/خدمت
 • امکان تعریف ماهیت برای کالاها
 • ثبت و چاپ بارکدهای مختلف برای کالا
 • سریال و سری پذیر کردن کالاها
 • ​ تعیین نقطه سفارش و مقدار بهینه سفارش کالا در انبار
 • تعیین حداقل و حداکثر موجودی به ازاء انبار
زیرسیستم های نرم افزار انبارداری
مدیریت عملیات نرم افزار انبارداری

مدیریت عملیات انبار در نرم افزار انبارداری تیمیار

 • مدیریت ورود و خروج کالا و انتقال بین انبارها به همراه ثبت اسناد
 • ​ثبت شروع دوره به صورت دستی و سیستمی
 • ​ ایجاد مجوز خروج کالا
 • ​ قیمت گذاری کالا
 • ​انبارگردانی 
 • ​ بستن انبار (تعدادی و ریالی)
 • ​ امکان ثبت ورود و خروج ها بوسیله دستگاه بارکدخوان
 • انتقال کالا به عنوان دارایی
 • درخواست کالا از انبار (مستقیم/ از واحدهای دیگر)
 • ثبت سند اصلاحیه سیستمی
 • ثبت درخواست خرید خودکار در صورت رسیدن به نقطه سفارش
 
 
فرایندها، سیستم‌ها، زیر سیستم‌ها و عملیات خودکار سیستم نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار
 
 • فرایندهای نرم افزار انبارداری تیمیار
  • تعریف شناسنامه کالا بر اساس ماهیت،ویژگی و سریال و سری ساخت و انواع بارکد
  • ثبت رسید فاکتور خرید مواد اولیه وارد شده به انبار
  • ثبت رسید تولید کالا از انبار خط تولید به انبار محصول
  • ثبت رسید ضایعات تولید از خط تولید به انبار ضایعات
  • ثبت حواله مصرف مرکز برای انبار پای کار خط تولید
  • مدیرت فرایند ورود و خروج کالای  امانی و  برگشت از امانی
  • ​​ فرایند دریافت مجوز خروج کالا بر اساس حواله فروش
  • ​ فرایند مدیریت عملیات انبارگردانی و ثبت رسید اضافی و حواله کسری انبارگردانی
  • ​ فرایند عملیات بستن انبار به صورت تعدادی و ریالی در انتهای سال جاری و انتقال موجودی به سال آتی
  • فرایند مدیریت فرایند درخواست کالا از انبار از واحدهای  مختلف سازمانی
  • مدیریت ورود دارایی به انبار و ثبت حواله ورود از انبار در اموال
  • فرایند ثبت درخواست کالا از انبار و عطف آن به حواله انتقال و مصرف مرکز
  • فرایند ثبت درخواست خرید خودکار از گزارش نقطه سفارش و درخواست کالا
 • سیستم‌ها، زیر سیستم‌ها و ماژول های مرتبط 
  • ارتباط با سیستم مدیریت شعب متفاوت
   • انتخاب شعبه فعال
  • ارتباط با سیستم  حسابداری (حسابداری انبار)
   • تعریف و تنظیم حساب های انبار
   • ثبت سند خودکار حسابداری
  • ارتباط با  سیستم  فروش (حسابداری فروش)
   • انتخاب کالا و انبارهای تعریف شده در عملیات فروش اعم از سفارش،پیش فاکتور،فاکتور و برگشت از فروش
   • ثبت حواله فروش و رسید برشگت از فروش انبار
   • چک موجودی انبار انتخاب شده در فاکتور فروش
   • امکان ثبت رزرو کالا در انبار
   • امکان اختصاص انبار به مراکز فروش
   • امکان اعطای دسترسی پرسنل فروش به انبارهای مورد نظر
  • ارتباط با سیستم  مدیریت خرید (حسابداری خرید و تدارکات) 
   • انتخاب کالا و انبارهای تعریف شده در عملیات خرید اعم از درخواست خرید،سفارش خرید ،فاکتور و برگشت از خرید
   • ثبت رسید خرید و حواله برگشت از خرید
   • فرایند کنترل کیفی کالای فاکتور خرید بدو ورد به انبار
   • ثبت اتوماتیک درخواست خرید کالا در صورت رسیدن به نقطه سفارش در انبار
  • ارتباط با سیستم  مدیریت اموال (حسابداری اموال و دارایی ثابت) 
   • ورود دارایی به انبار با ثبت رسیددارایی
   • خروج از انبار و ورد به بخش مدیریت اموال با حواله ورود از انبار
  • ارتباط با پورتال (سایت) 
   • مدیریت فروش آنلاین کالا از انبارهای مختلف
   • امکان اختصاص گارانتی به کالاهای حواله شده از انبار(فروش رفته)
   • امکان اختصاص گارانتی به کالاهای رسید شده به انبار
   • نمایش کالا با سریال کالای وارد شده در درخواست خدمات آنلاین
  • ارتباط با سیستم مدیریت تولید (حسابداری تولید) 
   • تعریف کالاها و مواد اولیه، نیمه ساخته و ابزار
   • درخواست کالا از انبار جهت انتقال مواد مصرفی لازم به مرکز کاری تولید
   • امکان ردیابی محصول تولید شده با بچ اختصاص داده شده در انبار
   • امکان ردیابی مواد مصرفی کالای تولید شده با سریال کالای انبار
   • کنترل موجودی مواد مورد نیاز جهت تولید در بازه مشخص
   • کنترل مواد رزرو و در راه از انبار برای تولید
   • کنترل موجودی محصول قابل فروش بر اساس سفارش مشتری
   • اختصاص انبار پای کار،انبار کالای ساخته شده و انبار ضایعات به خط تولید
   • ثبت حواله مواد مصرفی، رسید کالای تولید شده، رسید ضایعات تولید، حواله مازاد مصرف و رسید کسر از مصرف در انبارهای اختصاص داده شده
   • اختصاص ابزار مصرفی از انبار به مرکز کاری
  • ارتباط با سیستم خدمات پس از فروش
   • فراخوانی خدمت و اختصاص آن به کالا و قطعه در خدمات پس از فروش
   • مدیریت گارانتی کالاها با سریال کالای وارد شده و یا خارج شده از انبار
   • ثبت رسید داغی در انبار ضایعات
   • ثبت حواله مصرف گارانتی برای قطعه استفاده شده در خدمات پس از فروش
  • ارتباط با سیستم پایش
   • امکان مانیتورینگ محیط فیریکی انبارها در ماژول پایش
 • سایر عملیات خودکار در نرم افزار انبارداری تیمیار 
  • گزارش گیری بر اساس لیست کالاهای موجود در انبار مورد نظر
  • ورود از انبار در اموال و ثبت اتوماتیک حواله دارایی در انبار
  • محاسبه لحظه ای گزارش کاردکس و وضعیت موجودی
  • امکان ارائه گزارش کالاهای رزرو شده
  • ثبت خودکار تاریخچه
  • نگهداری به روز اطلاعات رسید و حواله براساس تاریخ و ساعت
  • صدور خودکار سند اصلاحیه برای عملیات ریالی رسید و حواله
  • ارسال خودکار اعلان درخواست خرید بر اساس نقطه سفارش کالا
  • ارسال خودکار اعلان درخواست خرید بر اساس درخواست کالا
  • ثبت سند اصلاحیه برای عملیات رسید و حواله (عملیات اضافات و تعدیلات)

 

ویژگی های کلیدی نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار

 • یکپارچگی مدیریت انبار و کنترل موجودی تیمیار با سایر سیستم‌ها و زیرسیستم‌ها

نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار، سیستمی یکپارچه از یک ERP کاملاً بومی و ایرانی است، که نیاز به استفاده از نرم افزارهای جزیره‌ای را به کلی برطرف می سازد و با ارائه یک راهکار یکپارچه با عنوان نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی یکپارچه تیمیار، این امکان را ایجاد می‌نماید تا تمامی امور مرتبط با کسب و کار در این چارچوب امن به انجام رسد. نرم افزار مدیریت محصول در تیمیار مانند دیگر سیستم‌های ERP تیمیار، یک ماژول یا زیرمجموعه از این مجموعه قوی بوده و از تحمیل ضرر و زیان های احتمالی جلوگیری نموده و به مدیریت بهینه امور عملیاتی انبار کمک شایانی خواهد کرد. همچنین، استفاده از چنین سیستمی، عملیات ورود، خروج، جابه‌جایی و تحویل کالاها را به خوبی هدایت و کنترل نموده و بسیاری از پیچیدگی‌ها در حوزه کسب و کار را کاهش می‌دهد. یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب و استفاده از یک نرم افزار انبارداری کارا، وجود یکپارچگی واقعی و استاندارد، میان بخش های مختلف و وابسته آن است. حیات واقعی و کنترل درست روند خرید و فروش یا به معنای اصلی هزینه و سود نهایی در گرو کارکرد صحیح بخش انبار در یک کسب و کار است و زمانی مؤثر و مفید است که در کنار سیستم انبار، سیستم‌های حسابداری، فروش، خرید، دارایی ثابت، تولید، خدمات پس از فروش، تعمیر و نگهداری، مدیریت ارتباط با مشتری، اتوماسیون اداری، مدیریت پروژه، سایت و فروش آنلاین و حتی موارد مرتبط با اطلاع رسانی‌های درون و برون سازمانی حیات داشته و در کنار هم و بصورت یکپارچه همراه باشند. ERP یکپارچه و تحت وب تیمیار، علاوه بر وجود تمامی این سیستم ها در کنار هم، روند کامل حسابداری انبار، حسابداری فروش، مدیریت فروش، مدیریت خرید و تدارکات، مدیریت تولید، مدیریت سایت و فروش آنلاین را برای مدیرانی که به فکر پیشرفت و بهبود کسب و کار خود هستند، به ارمغان خواهد آورد. 

 • تعریف نامحدود گروه انبار و کالا با تنظیمات متفاوت

در نرم افزار انبارداری تیمیار امکان تعریف گروه انبار و کالا به صورت کاملاً نامحدود وجود دارد و هر گروه از انبار و کالا میتواند تنظیمات متفاوت و متناسب با روند کاری و نیازمندی‌های کسب و کار را داشته باشد. چندان فرقی نمی‌کند که کسب و کار شما در چه حوزه‌ای فعالیت دارد، زیرا این سیستم به سادگی با انواع نیازهای حوزه فعالیت کسب و کار شما تطبیق پیدا می کند. همچنین، نرم افزار انبارداری تیمیار امکان تعریف واحد به تعداد نامحدود را می دهد و می توان محصولات را با هرنوع واحد شناسایی که دارند، در انبارها نگهداری کرد و به ازای هر واحد، ده‌ها تبدیل واحد مختلف تعریف کرد و عملیات ورود به انبار و یا خروج از آن را با واحد انتخابی خود در سیستم ثبت کرد.

ورود و خروج کالا 
ویژگی های نرم افزار انبارداری
 • امکان ثبت مشخصات برای انبار و کالا

در نرم افزار انبارداری تیمیار می توان مشخصات مختلفی را برای انبار و کالا بنابر نیاز کسب و کار تعریف کرد. این امکان وجود دارد تا ویژگی‌هایی (از نوع رشته، عدد، تاریخ و لیست آبشاری) که به طور پیش فرض در نرم افزار در نظر گرفته نشده است را به راحتی برای انبارها و کالاها ایجاد کرد. به این ترتیب، می‌توان یک نوع کالا را با چندین ویژگی در انبار ثبت شود و عملیات خرید، فروش و... نیز به صورت جداگانه بر روی هر کدام انجام شود. بطور مثال می توان یک پیراهن با یک برند با مشخصات مختلف چون: رنگ، نوع پارچه، سایز و هر مشخصه دیگری را با نام جدا و کالایی با مشخصات جدا، در نظر بگیرید.

انتخاب کالا با ویژگی های مورد نظر  (سمت نرم افزار انبار تیمیار) 

ویژگی های نرم افزار انبارداری

 

انتخاب کالا با ویژگی های مورد نظر (سمت سایت)

    انتخاب کالا در نرم افزار انبارداری  

 

 • انواع گزارش گیری با استفاده از گزارش‌سازهای مختلف

در نرم افزار انبارداری تیمیار امکان گزارش‌گیری با استفاده از گزارش‌سازهای مختلف وجود دارد. گزارشاتی چون: کاردکس، وضعیت موجودی، نقطه سفارش، گردش کالا در انبار، کالاهای کم گردش، رسید موقت و مشتری از جمله مواردی است که به راحتی و در لحظه در این نرم افزار انبارداری وجود دارد.

در تصاویر زیر، چند درخواست متداول گزارش مشتریان با استفاده از گزارش‌سازهای تیمیار، مشاهده می‌شود.

 

گزارش کاردکس
ویژگی های نرم افزار انبارداری
گزارش وضعیت موجودی کالا
ویژگی های نرم افزار انبارداری
 • امکان ایجاد انواع گزارش‌های تحلیلی و ترکیبی به کمک BI

در نرم افزار انبارداری تیمیار امکان ایجاد انواع گزارش‌های انبار و مالی یکپارچه از طریق راهکار هوش تجاری تیمیار وجود دارد. همچنین توانایی استفاده و مشاهده این گزارش‌های تحلیلی و ترکیبی انبار و مالی بر روی داشبورد مدیریتی به‌صورت جداگانه یا در خود نرم افزار مدیریت انبار و کنترل موجودی وجود دارد.  نرم افزار انبارداری یکپارچه تیمیار، قادر است که متناسب با نیاز فروشگاه‌ها، کارگاه‌های تولیدی و خدماتی، تطبیق پیدا کند. صاحبان اینگونه کسب و کارها می‌توانند برای مدیریت مواد اولیه، قیمت اقلام به کار گرفته شده و همچنین محصول نهایی، از نرم افزار انبارداری تیمیار استفاده کنند. به عنوان مثال، در یک کارخانه تولید نوشیدنی و آبمیوه، هریک از محصولات از مواد اولیه شامل میوه، بطری و... به تولید می‌رسند که استفاده از سیستم یکپارچه تیمیار در این زمینه امکانی را فراهم می‌کند که بتوان این دسته از کالاها و مواد اولیه را تعریف و فرآیند تولید و فروش را به صورت جامع مدیریت کرد. استفاده از چنین سیستمی، شما را قادر می‌سازد تا بتوانید دستورالعمل هریک از اقلام تولیدی را در نرم افزار انبارداری تعیین نموده تا در حین اجرای فرآیند تولید و با استفاده از قابلیت صدور اسناد خودکار، مقدار لازم از موجودی مواد اولیه کاسته و در پایان به موجودی محصول نهایی (محصول تولید شده) اضافه شود. در کنار این ‌قابلیت‌ها، قابلیت تعریف ویژگی برای کالاها این امکان را می سازد تا محصولات را بر اساس ویژگی‌ که دارند از هم تفکیک کرد و انواع مختلف عملیات را برای هریک از ویژگی‌ها در سیستم ثبت کرد.

فراهم بودن امکان تعریف انبار، خدمت و محصول با دسته‌بندی (یا کدینگ) دلخواه در نرم افزار انبارداری، این امکان را فراهم می‌سازد تا بتوان انبارها را بر اساس نیازمندی کسب و کار تقسیم کرده و روند مدیریتی آن‌ها را ساده و سریع‌تر نمود. مشابه این امکان، برای تعریف محصولات و خدمات نیز در دسترس بوده و می‌توان محصولات را مطابق با دسته‌بندی که دارند در سیستم وارد کرد. شروع به کار با نرم افزار انبارداری تیمیار بسیار ساده و سریع امکان‌پذیر است؛ زیرا وجود قابلیت درون‌ریزی کالا و انبار این امکان را فراهم ساخته تا بتوان از طریق فایل Excel/CSV، لیست کلیه کالاها و انبارها را در سیستم درون‌ریزی و فرآیند انبارداری را به شیوه تیمیار آغاز نمود.

گزارش کاردکس و موجودی کالا بر روی داشبورد
ویژگی های نرم افزار انبارداری
گزارش موجودی کالا-مانده تعدادی ریالی به تفکیک انبار-ورود و خروج به تفکیک انبار
ویژگی های نرم افزار انبارداری
گزارش گردش کالا - گزارش کدینگ کالا (تعداد کالا در سطوح)
ویژگی های نرم افزار انبارداری ویژگی های نرم افزار انبارداری

 

گزارش حواله امانی به تفکیک انبار
ویژگی های نرم افزار انبارداری
گزارش درخواست کالا به تفکیک تاریخ
ویژگی های نرم افزار انبارداری
     گزارش گردش کالا
ویژگی های نرم افزار انبارداری

گزارش نوع درخواست کالاگزارش مجوز خروج کالا 

ویژگی های نرم افزار انبارداری ویژگی های نرم افزار انبارداری

 

 • ارتباط با BOM/BOR

در نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار امکان مشاهده مواد و قطعات مربوط به تولید یک محصول وجود دارد.

 • ثبت سند خودکار سیستمی در حسابداری

در نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار امکان ثبت سند خودکار سیستمی وجود دارد. با استفاده از این قابلیت، اسناد مرتبط به انبار به صورت خودکار ایجاد و در سیستم ثبت می شود. همچنین، اسناد مشترک و مرتبط با جریان مالی پیوسته در سیستم انبار، فروش، حسابداری و... طوری تنظیم و ثبت می‌شود که بصورت خودکار با حساب های تفضیل مشخص شده از سمت مشتری، ایجاد شده و کمترین خطای سهوی و انسانی را داشته باشد.

 • محاسبه قیمت تمام شده

در نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار امکان محاسبه قیمت تمام شده با روش هایی چون میانگین و FIFO، وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توان به تنظیم بودجه و تعیین هزینه‌های استاندارد، هزینه‌های واقعی عملیات، هزینه مراحل تولید، دوایر یا محصولات، تجزیه انحرافات و تعیین سودآوری یا مصرف وجوه اجتماعی رسیدگی کرد.

 • تعریف واحد برای کالا و تبدیل واحدها با ضریب دلخواه به واحد دیگر

در نرم افزار انبارداری تیمیار، تعریف انواع واحد برای کالا و تبدیل واحدها با ضریب دلخواه به واحد دیگر، به راحتی امکان پذیر است. این واحدها با توجه به روال و نیازمندی های کسب و کار تعریف شده و مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در طی مسیر کاری، تغییر و یا ایجاد واحد جدید امکان پذیر خواهد بود.

تعریف واحد کالا
ویژگی های نرم افزار انبارداری

 

 • استفاده از واحد فرعی در رسید و حواله 

در نرم افزار انبارداری تیمیار، امکان تعریف واحد به تعداد نامحدود وجود دارد که از این طریق می توان محصولات/خدمات با هرنوع واحد شناسایی، در انبارها نگهداری شوند. همچنین می‌توان به ازای هر واحد، ده‌ها تبدیل واحد مختلف در سیستم تعریف کرد و در ثبت عملیات رسید انبار، حواله انبار و انتقال انبار به انبار از واحد انتخابی خود استفاده نمود.

 • ثبت رسید، حواله براساس تاریخ تولید و انقضاء کالای مورد نظر

در نرم افزار انبارداری تیمیار، رسید خرید و حواله فروش هم به طور دستی از طریق انباردار قابل ثبت است و هم به طور خودکار در پی صدور فاکتور خرید / فروش به منظور تأمین موجودی از ماژول خرید به ثبت می‌رسد. در پی جابه‌جایی کالا / محصول بین دو انبار نیز دو سند مختلف تحت عنوان حواله انتقال (برای انبار مبدأ) و رسید انتقال (برای انبار مقصد) در سیستم به ثبت می‌رسد. در تمام این موارد ثبت بر اساس تاریخ تولید و انقضاء کالا انجام می شود.

امکان ثبت رسید، حواله و انتقال بر اساس تاریخ تولید و انقضاء
ویژگی های نرم افزار انبارداری
 • اضافات و تعدیلات

در نرم افزار انبارداری تیمیار، امکانی فراهم است تا بتوان مجموع گردش‌ها به ازای یک کالا در تمامی انبارها را از ابتدای دوره مالی تا تاریخ جاری، انتخاب و مشاهده کرد. البته این بخش وظیفه‌ای فراتر از نمایش گزارش دارد و آن هم اجرای عمل اضافات / تعدیلات برای عملیات تعدادی و ریالی است که بنابر دلایل مختلف بهای آن در تاریخ قبل تغییر کرده است. در روش قیمت‌گذاری میانگین، فی حوالجات مطابق با بهای تمام شده آخرین سطر از کاردکس (در تاریخ عملیات انتخابی) برداشته و به ثبت می‌رسد. حال اگر بنا به هر دلیلی این مبلغ تغییر کند، لازم است که فی کلیه عملیات خروج بعد از آن تغییر از طریق عملیات اضافات / تعدیلات اصلاح شوند. با استفاده از این قابلیت، امکانی فراهم است که بتوان فی حوالجات را مطابق با تازه‌ترین تغییرات بهای تمام شده در کاردکس کالا اصلاح و به ازای این تغییرات، سندی مجزا تحت عنوان سند اضافات / تعدیلات در ماژول حسابداری به ثبت خواهد رسید.

 • ​ تعریف انبار پیش فرض برای ثبت فاکتور در فروش فروشگاهی و رستوران

در نرم افزار انبارداری امکان​ تعریف انبار پیش فرض برای ثبت فاکتور در فروش فروشگاهی و رستوران وجود دارد که فروش و ثبت آن در یک مرحله انجام شده و از موجودی انبار کسر می شود.  

 • امکان ثبت عملیات انبار بر اساس ویژگی های مختلف کالا و اخذ گزارش از آنها

این قابلیت در نرم افزار انبارداری باعث می‌شود تا تعریف ویژگی برای کالاها، این امکان را فراهم شود. تا محصولات بر اساس ویژگی‌ آنها از هم تفکیک شوند و بتوان انواع مختلف عملیات را برای هریک از ویژگی‌ها در سیستم ثبت نمود.

 • ​ اعمال روش قیمت گذاری میانگین، FIFO  و شناسایی ویژه در عملیات انبار

در نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار امکان​ اعمال روش قیمت گذاری میانگین، FIFO  و شناسایی ویژه در عملیات انبار و در واقع قیمت‌گذاری فی کالا در حواله‌ها با توجه به اینکه اولین وارده انبار، اولین خارجه انبار است، انجام می شود.

 • ​ امکان انجام انبارگردانی تعدادی /ریالی در ماژول انبار و ثبت خودکار رسید اضافی و حواله

در نرم افزار انبارداری تیمیار، بعد از انبارگردانی باید انبارها بسته شود و با بستن تعدادی / ریالی انبارها دیگر در آن دوره مالی امکان تغییر در مقادیر و یا مبالغ عملیات‌ها وجود نخواهد داشت تا در نهایت، شرایط برای صدور سند ابتدای دوره در سال مالی جدید مهیا گردد. در زمان آغاز دوره مالی جدید، انبار دلخواه انتخاب و آخرین موجودی مقداری / ریالی باقی مانده از سال مالی قبل به دوره جدید منتقل می شود.

 • تنظیمات سریال‌کالا و وارد کردن گروهی سریال‌ها در نرم افزار انبارداری تیمیار

برای کسب و کارهایی که در حوزه خرید و فروش اجناس و کالاها با شماره شناسایی یکتا فعالیت می‌کنند، بحث سریال‌پذیری کالاها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نرم افزار انبارداری یکپارچه تیمیار این امکان را فراهم می‌کند که کاربر ماژول انبار بتواند در هنگام تعریف کالاها، نوع سریال‌پذیری آنان را نیز تعیین کند. در صورتی که یک کالا به صورت سریال‌پذیر تعریف شده باشد، از این امکان ویژه می‌توان در انبار، خرید، فروش، تولید و خدمات استفاده کرد. بدیهی است،  شماره سریال یک شناسه یکتاست که به ازای هرکالا متفاوت بوده و به عنوان شناسنامه کالا به شمار می‌رود. در نرم افزار انبارداری تیمیار، کاربر می‌تواند کالاهای سریال‌دار را به سیستم معرفی نماید تا در هنگام ثبت فاکتور خرید، فروش و یا گارانتی محصولات بتوان علاوه بر اطلاعات کلی کالا، شماره سریال کالای خریداری شده، فروخته شده و یا گارانتی شده را نیز وارد کرد. این امکان به صاحبان مشاغلی که در آن‌ها سریال کالا اهمیت دارد، کمک می‌کند تا بتوانند با جستجوی سریال کالاها، به گزارشی از روند ورود یا خروج آن‌ها در تاریخ‌های مختلف دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، برای یک شرکت فروش محصولات الکترونیکی که کالاهای خود را با گارانتی به فروش می‌رساند، این امکان بسیار مفید و کاربردی است، زیرا در لحظه ثبت و صدور فاکتور و به فروش رساندن آن کالا از سمت مشتری، سریال آن نیز در صورتی که شامل گارانتی باشد از سوی پرسنل در بخش خدمات قابل ورود است و در آینده زمانی که مشتری این فاکتور، برای دریافت خدمات گارانتی مراجعه کرد، سریعاً می توان از طریق وارد کردن سریال آن کالا به اطلاعاتی جامع در رابطه با زمان فروش، مدت زمان باقی مانده از گارانتی آن و... دسترسی پیدا نمود.

 
 • سند کسری و اضافی انبارگردانی

در نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی تیمیار، امکان اجرای انبارگردانی از انواع مختلف پایان دوره، میان‌دوره و رندمی قابل انجام و در پایان، صدور اسناد در قالب دو سند رسید اضافی انبارگردانی و یا حواله کسری انبارگردانی به انجام خواهد رسید. از آنجا که بنابر دلایل مختلف ممکن است موجودی سیستمی و فیزیکی محصولات در انبار با هم مغایر باشد، استفاده از عملیات انبارگردانی کمک شایانی در زمینه شفاف‌سازی واقعی موجودی به ما خواهد کرد. در نرم افزار انبارداری تیمیار پس از شمارش کالاهای یک انبار و ثبت مقادیر شمارش شده، سیستم به طور خودکار بین مقادیر وارد شده توسط کاربران و موجودی سیستمی (کاردکس) مقایسه انجام داده و متناسب با مغایرت شمارشی برای آن کالاها رسید اضافی و یا حواله کسری ثبت می‌کند تا نهایتاً بتوان با موجودی شفاف و واقعی کالاها دوره مالی جدید را شروع کرد.

رسید اضافی انبارگردانی
ویژگی های نرم افزار انبارداری
رسید کسری انبارگردانی
ویژگی های نرم افزار انبارداری
انبارگردانی
ویژگی های نرم افزار انبارداری

 

 • ​ امکان شخصی‌سازی نام فیلدها در قسمت انبار و کالا/خدمت به دلخواه کاربر

در نرم افزار انبارداری تیمیار این امکان وجود دارد تا نام فیلدهای مختلف در این نرم افزار بنابر کارکرد و استفاده سازمان مشتری شخصی سازی شود. این انعطاف پذیری از قابلیت های خوب سیستم است و اجازه مدیریت محتوا را نیز در اختیار قرار می دهد.

 • ​ امکان تغییر وضعیت کالا از فعال به غیر فعال و عدم استفاده آن در عملیات کلیه ماژول ها

در نرم افزار انبارداری تیمیار، امکان فعال و غیرفعال نمودن کالاهایی مورد نظر به منظور استفاده در عملیات کلیه ماژول ها امکان پذیر است. لازم به ذکر است که محصولات و خدمات کل سیستم ERP ، در نرم افزار مدیریت انبار ایجاد و قابلیت استفاده در سایر نرم افزارهای مرتبط در سیستم را دارد.

 • ​امکان بستن انبار به صورت تعدادی/ ریالی

بعد از انبارگردانی به صورت تعدادی و ریالی در نرم افزار انبارداری تیمیار، امکان بستن انبار در دو صورت تعدادی و ریالی فراهم است و بعد از بستن انبار دیگر نمی توان در مقادیر کالا/محصول و مبالغ عملیات دخل و تصرف داشت و تغییری ایجاد نمود.

 • ​ امکان ثبت عملیات با کاربر تعدادی/ریالی

در نرم افزار انبارداری تیمیار امکان ثبت عملیات توسط کاربر با دسترسی ثبت تعدادی/ریالی به منظور ثبت مقادیر و مبالغ عملیات موجود است. ثبت عملیات توسط کاربر تعدادی/ریالی هم موجودی را تحت تاثیر قرار داده و هم به موازات آن تأثیر حسابداری آن نیز اعمال می شود.

 • امکان تعریف انبار با ماهیت ضایعات

در نرم افزار انبارداری تیمیار امکان تعریف انبار با ماهیت ضایعات، به منظور نگهداری اقلامی که در طی فرآیند تولید یک محصول دیگر به عنوان ضایعات تولید شناخته می‌شوند و همچنین امکان ثبت عملیات رسید ضایعات در این نرم افزار فراهم است.

رسید ضایعات
ویژگی های نرم افزار انبارداری

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}