سرعت پردازش بسیار بالا، امکان محاسبات پیچیده، امنیت بالای داده‌ها، دقت و حذف خطاهای سهوی و عمدی، دسترسی نامحدود، و امکان توسعه بی‌مرز تنها بخشی از مزایای بها نسبت به اکسل هستند.

به گزارش روابط عمومی تیم‌یار، تحقیقات بازار انجام شده توسط این مجموعه از میان بیش از ۱۰۰ مجموعه تولیدی و صنعتی حاکی از آن است که محدودیت‌های موجود در سایر نرم‌افزارهای محاسبه‌ بهای تمام شده تولید در کشور باعث شده، بالغ بر ۸۰ درصد مدیران مالی مجموعه‌های تولیدی و صنعتی کشور، گاه به‌رغم برخورداری از نرم‌افزارهای یکپارچه سازمانی، همچنان از نرم‌افزار Excel برای محاسبه بهای تمام شده تولید خود استفاده کنند.

این تحقیقات نشان می‌دهد محدودیت‌های شخصی‌سازی روش‌های تسهیم، وابستگی سیستم‌های محاسبه‌ی بهای تمام شده تولید به سایر سیستم‌های نرم‌افزارهای موجود در بازار، محدودیت اجباری در انتخاب نرم‌افزارهای مالی و حسابداری، و قیمت بالای اعمال تغییرات مورد نظر مدیران مالی مجموعه‌های تولیدی و صنعتی از عمده دلایل رویگردانی مدیران مالی از سیستم‌های محاسبه بهای تمام شده سایر نرم‌افزار ERP موجود در بازار است.

«بها» به‌عنوان راهکار تخصصی محاسبه بهای تمام شده تولید، با هدف رفع نیازهای مذکور توسط مجموعه دانش‌بنیان تیم‌یار طراحی و به بازار معرفی شد. این نرم‌افزار ضمن انعطاف بسیار بالای تعریف سطوح و روش‌های تسهیم، به مدیران مالی مجموعه‌های تولیدی و صنعتی امکان می‌دهد بدون محدودیت روش‌های مطلوب محاسبه بهای تمام شده تولید خود را تعریف و بدون خطا و آنی محاسبه کنند. این راهکار نرم‌افزاری به‌عنوان تنها نرم‌افزار محاسبه بهای تمام شده تولید کشور که امکان فراخوانی داده‌ها از Excel و سایر نرم‌افزارهای مالی مستقر در سازمان‌های صنعتی را در اختیار مدیران مالی قرار می‌دهد، بدون وابستگی به سیستم یا نرم‌افزاری خاص، مدیران مالی را قادر می‌سازد نرم‌افزارهای مالی مد نظر خود را حفظ و بدون مشکل از Excel به بها مهاجرت کنند.

مزایای بها نسبت به Excel

 • سرعت پردازش بسیار بالاتر و امکان اجرای محاسبات پیچیده
  • بها برخلاف نرم‌افزار Excel از سرورهای محاسباتی قدرتمندی برخوردار است که امکان محاسبه چابک سنجه‌های بسیار پیچیده بهای تمام شده تولید (مانند محاسبات تسهیم یک‌طرفه) را در اختیار مدیران مالی قرار می‌دهد. 
 • حفظ و امنیت بالای داده‌ها
  • داده‌های ارزشمند مالی و حسابداری در بها همیشه تحت حفاظت و از خطاهای انسانی و سهوی‌ای که ممکن است منجر به پاک شدن فایل Excel و از دست دادن بخشی یا تمامی از داده‌ها شوند، مصون هستند.
 • همیشه در دسترس
  • برخلاف Excel که محدود به حافظه دستگاه‌های محلی‌ست، در بها می‌توانید همیشه و از هرکجا با استفاده از هر دستگاهی (موبایل، تبلت، یا رایانه) به گزارشات آنی بهای تمام شده محصولات تولیدی‌ کسب‌و‌کارتان دسترسی داشته باشید. 
 • دقیق و عاری از خطا
  • سنجه‌ها و روش‌های محاسبه بهای تمام شده تولید در نرم‌افزار بها توسط جمعی از متخصصان مالی کارشناسی و طراحی شده‌اند و پس از استقرار و شخصی‌سازی بها برای کسب‌و‌کار شما، برخلاف Excel به‌هیچ شکل امکان دخل و آسیب سهوی یا عمدی به سنجه‌ها و روش‌های تایید شده وجود نخواهد داشت.
 • طبقه‌بندی دسترسی به اطلاعات
  • برخلاف Excel در بها دسترسی یک کاربر به گزارشات بهای تمام شده تولید، در لایه‌های مدیریتی متنوعی (ایجاد، مشاهده، ویرایش، حذف و…) قابل تنظیم است و دسترسی به گزارشات به‌معنای توانایی ایجاد تغییرات در آن‌ها نیست. 
 • استخراج گزارشات متنوع تنها با چند کلیک
  • برخلاف Excel که برای استخراج هر گزارش نیاز به تغییر فرمول و ساخت شیت‌های جدید و زمان‌بر دارد، بها تنها با چند کلیک انواع روش‌ها و سطوح تسهیم، انواع انحرافات، و انواع گزارشات در دسترس شما قرار می‌دهد.
 • توسعه بی‌مرز
  • «بها» تنها یک نرم‌افزار محاسبه بهای تمام شده نیست! تیم متخصصان بها این امکان را در اختیار مدیران مالی قرار داده‌اند که هم‌زمان با رشد و توسعه سازمان، سیستم‌های مختلف حسابداری، انبار، تولید، فروش، اداری، بازاریابی و… را در این نرم‌افزار فعال و گزارشات بها را در بخش‌های مختلف سازمان اعمال کنند. 

 بها