SDKراهنمای

(SDK (Software Development Kit

در معماری تیم‌یار SDK رابط بین ماژول‌های کاربردی با هسته تیم‌یار است و امکان استفاده از قابلیت‌های هسته را به ماژول‌های کاربردی می‌دهد. در واقع، کلیه ماژول‌های کاربردی با استفاده از SDK توسعه می‌یابند. وجود SDK این امکان را به مشتریان می‌دهد تا با توجه به نیازهای خود، ماژول‌های جدیدی را ایجاد نمایند. به همین دلیل، گستره وسیعی از ماژول‌ها برای تیم‌‌یار وجود دارد که روز به روز نیز به تعدادشان افزوده می‌شود.

SDKراهنمای

SDK مجموعه‌ای از رابط‌های هسته تیم‌یار و همچنین توابع ضروری برای توسعه ماژول‌هاست که در یک بسته قرار گرفته و توسط تیم توسعه ساختاری با هر نسخه جدید از هسته تیم‌یار ارائه می‌گردد و دارای شماره منحصر به‌فردی می‌باشد. انطباق با این SDK برای کلیه ماژول‌های کاربردی الزامی است و در صورتی‌که نسخه SDK ماژول‌های کاربردی با نسخه SDK هسته تیم‌یار برابر نباشد، آن ماژول نادیده گرفته شده و اجرا نمی‌شود.

SDK شامل موارد زیر است:

1. Interface ها:

ارتباط با هسته نرم‌افزار همچنین ارتباط با کلیه ماژول‌ها در تیم‌یار از طریق Interface ها انجام می‌پذیرد. مجموعه کاملی از این Interface ها در SDK قرار داده شده تا برنامه‌نویسان ماژول‌های کاربردی بتوانند از آنها استفاده نمایند.

2. کار با Json :

کلیه داده‌های رد و بدل شده بین کلاینت و سرور به فرمت Json می‌باشد. به همین دلیل، توابع مورد نیاز برای Parse و خواندن و نوشتن به این فرمت با کارائی بالا در SDK قرار داده شده است.

3. Encoding :

برای امنیت و رمزنگاری توابع استانداردی استفاده می‌شود که در این مجموعه قرار داده شده است.

4. Common Functions :

توابع پرکاربرد فراوانی مثل کار با فایل‌ها، تبدیل زمانی، کار با رشته‌ها و ... وجود دارد که برای استاندارد بودن و بهینه بودن در SDK گنجانده شده است.

5. توابع تخصصی:

تیم‌یار ساختار و معماری خاص خود را داراست و برای پشتیبانی از مفاهیم مربوطه توابع تخصصی متنوعی را در SDK قرار داده است.

SDKراهنمای