همایش سیاست های صنعتی، تجاری و خدماتی در افق 1404 برگزار شد

 

روز شنبه هفته جاری همایش سیاست های صنعتی، تجاری و خدماتی در افق 1404 با حضور وزرای کابینه دولت یازدهم، رئیس اتاق بازرگانی، رئیس فراکسیون ایران در افق 1404 و رئیس فراکسیون کسب و کار مجلس شورای اسلامی، نمایندگان بخش خصوصی و نخبگان اقتصادی با رویکرد توسعه، تولید، صادرات و ایجاد اشتغال در سالن همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی برگزار شد.

این همایش با سخنرانی دکتر رحیم زارع، ریاست فراکسیون ایران در افق 1404 مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری همایش آغاز شد. در ادامه، دکتر علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محسن جلال پور، رئیس اتاق بازرگانی ایران، دکتر الهام امین زاده، دستیار رئیس جمهور در امور شهروندی، دکتر کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و چند تن از نمایندگان بخش خصوصی به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

در بخشی از همایش، مهندس مجید ناقدی نیا، موسس شرکت دانش بنیان سافت سیستم، به عنوان نماینده یکی از شرکت های دانش بنیان و حامیان اصلی همایش سخنرانی کردند.

 

 

 

از جمله رویدادهای خاص این همایش می توان به برگزاری دو پنل تخصصی تولید و صنعت و IT و فناوری اطلاعات با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و رئیس کمیسون فناوری اطلاعات اشاره کرد.

همچنین، پیام دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در رابطه با سند چشم انداز 20 ساله ایران در افق 1404 و تقدیر از برگزار کنندگان و مشارکت کنندگان همایش توسط دکتر رحیم زارع قرائت شد. شایان ذکر است که سند چشم انداز 20 ساله ایران به عنوان مبنای سیاست های کلی چهار برنامه پنج ساله کشور (1384 تا 1404)، امسال وارد نیمه دوره اجرایی شده است.

از جمله مباحث مطرح شده در این همایش، بیان مشکلات پیش روی صنعت، تجارت و خدمات بازرگانی در افق 1404 کشور و راهکارهای دانش بنیان و میانبر جهت رسیدن به موفقیت در این عرصه ها در حضور مقامات ارشد دولتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روسای بانک مرکزی و نمایندگی های بیمه بود.

نمایشگاه جانبی همایش با حضور 20 شرکت در حوزه های مختلف صنعتی، تجاری و خدماتی برگزار شد و شرکت سافت سیستم «تیم یار» نیز در این نمایشگاه غرفه داشت.

 

یکی از رویدادهای مهم نمایشگاه جانبی همایش، بازدید اختصاصی دکتر رحیم زارع، رئیس فراکسیون 1404 و نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، ولی ملکی، ریاست فراکسیون کسب و کار و نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، دکتر علی اکبر کریمی، رئیس فراکسیون توسعه صادرات و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و آقای نجاریان زاده، دبیر اجرایی همایش از غرفه نمایشگاهی تیم یار بود.

 

 

 

در مراسم اختتامیه همایش، از برترین صنایع و واحدهای اثرگذار در تحقق سند چشم انداز افق 1404 تجلیل به عمل آمد.

شرکت دانش بنیان سافت سیستم «تیم یار» به عنوان یکی از واحدهای برتر و اثرگذار در تحقق سند چشم انداز بیست ساله ایران معرفی شد و مهندس مجید ناقدی نیا، موسس این شرکت، لوح تقدیر و تندیس سیمرغ این مراسم را از دکتر الهام امین زاده و دکتر رحیم زارع دریافت کردند.

 

 

 

یکی دیگر از رویدادهای خاص این همایش بزرگ مصاحبه خبری چند خبرگزاری از جمله ویژه نامه روزنامه دنیای اقتصاد و شبکه رسانه ای از جمله برنامه تلویزیونی در شهر با مهندس مجید ناقدی نیا، موسس شرکت سافت سیستم و نرم افزار تیم یار بود.

در پایان همایش، پس از اهدا لوح تقدیر و تندیس سیمرغ همایش به نمایندگان شرکت های برگزیده، مقامات دولتی حاضر در همایش، حامیان مالی و نماینده شرکت های برگزیده عکس یادگاری گرفتند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}