نرم افزارهای جزیره ای و زیر ساخت های نرم افزاری غیر بومی، بلای جان
آینده صنعت نرم افزار کشور

مراسم رونمایی از ERP تیم یار 2 با حضور ریاست و قائم مقام پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، چند تن از مدیران دستگاه های اجرایی، تعدادی از شرکت های مستقر در پارک، جمعی از خبرگزاری ها، موسس، اعضای هیات مدیره، مدیران و کارشناسان شرکت دانش بنیان سافت سیستم در سالن همایش های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

مجید ناقدی نیا، موسس شرکت دانش بنیان سافت سیستم، سخنرانان اصلی این مراسم بود. وی که کارآفرین 27 کسب و کار در حوزه های مختلف بوده است، 5 عامل مهم موفقیت کسب و کارها را زمان مناسب برای شروع یک کسب و کار، ایده، کار تیمی، داشتن طرح تجاری و سرمایه ذکر کرد. وی اظهار داشت: «سرمایه در رتبه آخر این دسته بندی قرار می گیرد؛ چراکه اگر ایده خوبی برای یک کسب و کار وجود نداشته باشد، در زمانی نامناسب شروع شود و کار تیمی وجود نداشته باشد، نتیجه مطلوب نخواهد بود و آن طرح محکوم به شکست است.»
 

لزوم همسو شدن کسب و کارها با یکپارچگی اطلاعات و ارتباطات امروز جهان

موسس شرکت سافت سیستم ضمن اشاره به رشد سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات و اهمیت یکپارچگی آن در جهان امروز، به لزوم همسویی کسب و کارها با این مقوله اشاره کرد و یکی از مشکلات بزرگ موجود را پراکندگی، گسستگی و حجم عظیم اطلاعات دانست و اظهار داشت: «جزیره ای بودن نرم افزارها و سیستم های موجود موجب افزایش هزینه های سازمانی به دلیل دوباره کاری و چندباره کاری ها، هدر رفتن نیروی انسانی در پی انجام کارهای اضافه و در نتیجه کاهش کارایی آنها و مهم تر از همه کاهش بهره وری می شود که در دنیای یکپارچه و به سرعت در حال رشد تکنولوژی امروز جایگاهی ندارد. این مشکلات سبب شده اند که مدیران کسب و کارها به یکپارچه کردن سیستم های جزیره ای روی بیاورند که این مساله خود موجب دوچندان شدن مشکل شده است. کاری که صاحبان کسب و کارها برای حل این مشکل انجام داده اند، حرکت به سمت استفاده از نرم افزارهای خارجی بوده است که به دلیل تحریم های موجود، مجبور به استفاده از نسخه کرک شده آنها با زیرساخت اوراکل، SQL سرور و ... شده اند. در این بین، همواره ریسک اقدامات حقوقی و شکایت از کسب و کارها توسط شرکت های تولیدکننده آنها یعنی مایکروسافت و اوراکل وجود داشته و دارد.»
 

ERP تیم یار

نرم افزار ERP تیم یار تنها نرم افزار صد در صد ایرانی است که از پایه توسط متخصصان ایرانی تولید شده و زیرساخت های آن متعلق به خودمان است. مجید ناقدی نیا تولید تیم یار را به باز طراحی دوباره چرخ تشبیه کرد و گفت: «ما چرخ را برای استفاده در کشور خودمان دوباره طراحی کرده ایم.»

موسس شرکت سافت سیستم نرم افزار تیم یار را یک ERP یکپارچه بومی به معنای واقعی برشمرد و گفت: «ما محصولی تولید کرده ایم که می توانید یکپارچگی واقعی را با آن احساس کنید. با داشتن این نرم افزار، به هیچ نرم افزار دیگری نیاز ندارید؛ به همین دلیل ما محصول خود را فقط تحت دو عنوان تیم یار استاندارد «برای شرکت های غیر تولیدی» و تیم یار ادونس «برای شرکت های تولیدی و مجموعه های بسیار بزرگ» عرضه می کنیم. یکی از مزایای این محصول در مقایسه با محصولات مشابه خارجی، قیمت آن است که که با ERP های خارجی موجود در بازار کاملا رقابت می کند.»
 

تکنولوژی در تیم یار

ناقدی نیا درخصوص تکنولوژی استفاده شده در تولید نرم افزار تیم یار اظهار داشت: «تیم یار با زبان برنامه نویسی C و ++C نوشته شده که زبان برنامه نویسی مورد استفاده در سیستم عامل ویندوز و لینوکس است. پایگاه داده استفاده شده در آن از نوع متن باز (open source) است؛ بدین ترتیب همه چیز در اختیار خودمان قرار دارد و به راحتی و بدون نیاز به هیچ زیرساخت خارجی می توانیم نرم افزار را توسعه دهیم. ERP تیم یار کاملا تحت وب است و این مساله به ویژه برای مدیران بسیار اهمیت دارد، زیرا معمولا مدیران به دلیل شرایط کاری خود دائم در سفر هستند و برای اینکه بتوانند اطلاعات سازمان خود را درلحظه و بروز در اختیار داشته باشند، دستورات انجام امور را صادر کنند و بر عملکرد کارکنان خود نظارت داشته باشند، نیازمند به استفاده از یک نرم افزار تحت وب هستند که بدون نیاز به نصب تنها با استفاده از یک مرورگر، بر روی تلفن همراه یا تبلت خود به آن دسترسی داشته باشند.»
 

 

قابلیت های کلیدی نسخه 2 تیم یار

موسس شرکت سافت سیستم با اشاره به رونمایی از اولین نسخه نرم افزار تیم یار در روز بیست و پنجم آذرماه سال 1394، اظهار داشت: «درست دو سال پیش در همین روزها رونمایی از نسخه 1 نرم افزار تیم یار را برگزار کردیم و اکنون با نسخه دوم نرم افزار با قابلیت ها و امکانات بیشتر و ظاهری بهینه در خدمت هموطنان عزیز هستیم. طی دو سال گذشته اقدامات فراوانی درجهت بهبود کارایی نرم افزار تیم یار انجام داده ایم که در این فرصت کم نمی توان به همه آنها اشاره کرد. از جمله قابلیت های مهم تیم یار 2 می توان به صد در صد واکنش گرا بودن آن (Responsive) در همه دستگاه ها اعم از موبایل، تبلت و ...، ارائه اپلیکیشن موبایل، راه اندازی پورتال فروش محصولات و خدمات، باشگاه مشتریان، اپلیکیشن مخصوص پورتال، API موبایل، سرعت بالاتر و امنیت بیشتر اشاره کرد.»

ناقدی نیا نرم افزار تیم یار را به درختی تشبیه کرد که خودمان از ریشه آن را تولید کرده ایم و ماژول های آن (بخش های کاربردی نرم افزار) میوه های آن هستند.

وی در خاتمه ضمن تشکر از حضور ریاست و قائم مقام پارک علم و فناوری و سایر مهمانان، بار دیگر از دولت خواست تا با حمایت از تولیدات داخلی، سبب رشد و شکوفایی اقتصاد ملی در سطح جهانی شود.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}