مدیرعامل SAP در Success Connect سال 2016 در حضور مدیران منابع انسانی از زندگی خود می گوید

از لحظه ورود بیل مک درموت، مدیرعامل شرکت SAP، به بزرگ ترین گردهمایی Success Connect سال 2016 در لاس وگاس ایالات متحده آمریکا، توجه اغلب حاضران به سوی وی جلب شد.

 

 

مک درموت در حین صحبت با مایک اتلینگ، مدیر گروه SAP SuccessFactors، ضمن اشاره به اینکه چطور از هر فرصتی بهترین استفاده را برده است، از کار کردن به عنوان صاحب یک اغذیه فروشی در سن نوجوانی در لانگ آیلند تا نخستین شغل وی در فروش سنگ فرش خیابان، حمل دستگاه های سنگین کپی و تایپ تا نقش فعلی وی به عنوان رهبر بزرگ ترین شرکت نرم افزاری جهان سخن گفت و حاضران را مجذوب خود ساخت.

نخستین مصاحبه شغلی من ... همه بچه های مدارس گروه Ivy آنجا بودند. من همان ابتدا به آنها گفتم که ممکن است قدری از حد خارج شوم، زیرا به پدرم قول داده ام که حتما استخدام شوم. اما اگر بدانید که راه سختی در پیش دارید، چه خواهید کرد؟ فقط می توانید خودتان باشید و کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید. بنابراین، شروع به سوال کردن از بچه ها درباره اهدافشان کردم. آنها می گفتند با اینجا و آنجا مصاحبه رفتن وقت خود را تلف می کنم، در حالی که من فکر می کردم امروز روز من است، زیرا خیلی بیشتر از آنها این کار را می خواستم ... همه چیز با یک فرصت آغاز می شود. اگر از آن فرصت استفاده کنید، می توانید به رویاهایتان دست یابید و جوانان زیادی هستند که می خواهند به آرزوهای خود برسند.

گزارش به استفان رییس، مدیر ارشد منابع انسانی (CHRO) شرکت SAP ... ما 90 درصد وقت خود را صرف گفتگو درباره مسائل مردم می کردیم، مثلا اینکه اگر رهبران و مدیران را درست کنیم، و اگر بتوان توانایی آن افراد را سنجید، آیا این افراد باعث پیشرفت شرکت می شوند، بر سر رهبران آینده ای که در صف انتظار هستند، چه خواهد آمد. همه مسائل پیچیده حول محور افراد، نحوه رهبری و هدایت یک سازمان توسط مدیران را دیکته می کند. مهم ترین پست مدیریتی در این زمینه مدیریت ارشد منابع انسانی است.

تاثیر جوانی بر محل کار ... وقتی به جوانی و نیروی جوانی فکر می کنید، برند شرکت و روش مدیریت شما باید از نظر سبک میان آنها اعتبار داشته باشد. جوانان می خواهند بدانند که برای چه شخصی کار می کنند و از درجه ارزش و اهمیت جایی که در آن کار می کنند، مطلع شوند. هرچه نیروهای جوانتری داشته باشیم، بهتر می توانیم کار گروهی انجام دهیم.

تعهد SAP به مدیران ارشد منابع انسانی ... SAP بودجه عظیمی را به بخش تحقیق و توسعه (R&D) اختصاص داده است و سهم بزرگ تر آن صرف پرورش منابع انسانی شده است.

 نقش بزرگ تر منابع انسانی (HR) در رهبری مشترک ... ارتباط SAP فقط این نیست که همه ما متعهد شده ایم با مدیریت نیروی انسانی (HCM) رهبری بازار را در دست داشته باشیم، بلکه برخورداری از مدیریت دیجیتال موجب شده است مدیرانی نه تنها از منابع انسانی، بلکه از فروش، تسهیلات، مالی و ... دور هم جمع کنیم و به مدیران منابع انسانی فرصت بدهیم تا شیوه اداره شرکت را تغییر دهند.

استراتژی ابری SAP ... ما این واقعیت را می دانستیم که پردازش ابری در قرن 21 فراگیر خواهند شد و نخستین اقدام ما فهمیدن و به دست آوردن عوامل موفقیت بود. تصور ما این بود که اگر ابتدا یاد بگیریم در مجموعه خودمان اصلاحاتی انجام دهیم، به نحو باورنکردنی شاهد پیشرفت در پرورش سرمایه انسانی شده ایم. سپس، مشاهده کردیم که تعداد نیروهای کاری متعهد به شدت افزایش یافت و منجر به ایجاد سیستم مدیریت فروش بسیار اثربخشی شد.

آسیب دیدگی چشمی سال گذشته ... در لحظات سخت زندگی است که از آن درس می گیرید. ذهن شما فوق العاده منطقی است و همواره می خواهد شما را از درد و ناراحتی دور نگه دارد و چیزی به نام شهامت در درون شما وجود دارد که خود واقعی شما را تشکیل می دهد. مردم از من می پرسیدند که به چه چیزی فکر می کردم؟ من به همسر و فرزندانم، دوستانم و 83.000 همکاری فکر می کردم که به من نیاز داشتند و من نیز به آنها نیاز داشتم. من فکر می کردم که باید بلند شوم و با آن مشکل مقابله کنم. مردم می گفتند شخصیت تو باید ساخته شود، اما مقابله با سختی جزء شخصیت من بود. باید بدانیم که تمام اتفاقات زندگی برای ادامه حیات است.

آن روز بعدازظهر، مک درموت توصیه ساده ای به متخصصان منابع انسانی کرد: "بهترین بخش وجود شما، خود شماست. شما در زندگی موفقیت های فراوانی داشته اید و باید در برابر شکست ها ایستادگی کنید و به ندای درون خود گوش دهید. برندگان باید رویا، هدف و حقیقتی داشته باشند که فقط و منحصرا برای خودشان باشد. این دنیا سراسر داشتن هدفی است که با یک چشم انداز و استراتژی مشخص گره خورده باشد.

 

نویسنده: سوزان گالر

ترجمه و گردآوری: رزیتا مرعشی

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}