مجهز شدن تیم یار به سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS

زیر ساخت های سیستم اطلاعات جغرافیایی Geographic Information System در نرم افزار تیم یار ایجاد شد.

GIS سیستمی است که جهت ذخیره و ارائه اطلاعات توصیفی و مکانی مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم مجموعه ای از نرم افزارها، سخت افزارها، داده ها، متخصصین و مدل های مورد استفاده برای اخذ، ذخیره سازی، بازیابی، پردازش، تجزیه و تحلیل، انتقال و نمایش داده های مکان مرجع می باشد که به عنوان یک سیستم حامی تصمیم گیری برای حل مشکلات مختلف کاربرد دارد.

در نخستین نسخه GIS، قابلیت GPS Tracking (ردیابی) در دو ماژول مدیر سیستم و خانه (اطلاعات خصوصی) پیاده سازی شده است. در ماژول مدیرسیستم رده ای با نام "موقعیت مکانی" اضافه شده است که امکان پیگیری موقعیت کاربران را بر روی نقشه میسر می سازد.

 

با نصب نسخه اندروید تیم یار بر روی موبایل و تبلت کاربر، موقعیت های مکانی وی ارسال می شود و مدیرسیستم می تواند با انتخاب کاربر و بازه زمانی مورد نظر مسیرهای گذرانده شده توسط وی را مشاهده و بررسی نماید.

"موقعیت مکانی" در اطلاعات خصوصی نیز پیاده سازی شده است، با این تفاوت که کاربر فقط امکان مشاهده کاربران گروه هایی را دارد که خود به عنوان مدیر آنها تعریف شده باشد.

 

نقاط زرد نمایش داده شده در نقشه، مکان هایی است که GPS در آنها دارای سیگنال ضعیف و در نقاط طوسی GPS خاموش بوده است.

کاربرد ویژه GPS در سیستم پخش مویرگی برای ردیابی و تعیین موقعیت مکانی ویزیتورها، فروش فروشگاهی و سیستم های حمل و نقل می باشد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}