رونمایی از تیم یار به عنوان یکی از 10 محصول برتر دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

 

دومین مراسم رونمایی و فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سال 1395، روز 17 بهمن ماه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

مراسم در ساعت 9:00 صبح با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی آغاز شد و با سخنرانی دکتر صدیق، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ادامه یافت.

دکتر نیلی، رئیس دانشگاه تهران، دکتر احمدی، معاون وزارت علوم، دکتر صدیق، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر صاحبکار، سرپرست شرکت های دانش بنیان، دکتر دیواندری، رئیس پژوهشکده پولی و مالی بانک مرکزی، دکتر هامونی، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، دکتر کاییدی، مشاوره وزیر بهداشت، دکتر خسرو پیری، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، دکتر جلال بختیاری، مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم، مجریان 10 محصول برتر دانش بنیان و نمایندگان 50 شرکت عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این مراسم حضور داشتند.

 

اسامی طرح های رونمایی شده به شرح زیر است:

 

در بخش معرفی طرح ها و محصولات فناور، مجید ناقدی نیا، موسس شرکت دانش بنیان سافت سیستم و نرم افزار مدیریت کسب و کار تیم یار، در پاسخ به این سوال که تیم یار در چه مرحله ای است و آیا به درآمدزایی رسیده است یا خیر، گفت: «تیم یار از سال 94 به درآمدزایی رسید. در آذرماه 94، در نمایشگاه الکامپ شرکت کردیم و از آن زمان به درآمدزایی رسیدیم که البته به نسبت سرمایه گذاری که کردیم نبوده؛ برنامه ریزی ما برای بازگشت سرمایه و سوددهی 5 ساله بوده است (تا سال 1399).»

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه های شما تاکنون محقق شده اند، اظهار داشت: «تیم یار اولین نرم افزار ERP است که به طور کامل در داخل کشور و به قصد یکپارچگی تولید شده است. معضلی که در حال حاضر سازمان ها با آن مواجهند، استفاده از نرم افزارهای جزیره ای است؛ یعنی برای هریک از بخش های پرسنلی، مالی، فروش، سایت و ...  نرم افزار جداگانه ای دارند. سیاست واگذاری تیم یار نیز بر همین اساس است و به هیچ وجه به صورت جزیره ای نرم افزار در اختیار سازمان ها قرار نمی دهد. تیم یار حدود 30 ماژول دارد که به صورت یکپارچه در اختیار شرکت های تولیدی، صنعتی، بازرگانی، خدماتی و ... قرار می گیرد. منظور از یکپارچگی این است که حسابداری، انبارداری، مدیریت پروژه، پرسنلی و کلیه حوزه هایی که در مجموعه به آنها نیاز دارید را شامل می شود.»

موسس تیم یار در پایان صحبت های خود درخصوص رقبای داخلی این نرم افزار گفت: «اکثر شرکت ها با رویکرد ERP به سمت این راهکارها رفته اند و مثلا اقدام به یکپارچه سازی سیستم مالی کرده اند. از سال 1388 شروع به تولید نرم افزاری کردیم که از پایه یکپارچه باشد. تفاوت عمده تیم یار این است که به واقعا دانش بنیان می باشد؛ زیرا اکثر نرم افزارهای موجود به نرم افزارهای خارجی مانند مایکروسافت، اوراکل و ... وابسته هستند و در حقیقت، زیرساخت آنها به نرم افزارهای خارجی وابسته است. ما زیرساخت نرم افزار را خودمان تولید کرده ایم؛ یعنی وب سرور، دیتابیس و .... به طور کامل داخلی است و توسط متخصصان ایرانی تولید شده است و هیچ گونه وابستگی به هیچ شرکت خارجی نداریم.»

در پایان، مجریان 10 محصول فناور برتر پارک علم و فناوری دانشگاه تهران جوایز خود را دریافت کردند.

 

 

 

پس از خاتمه مراسم رونمایی، میهمانان از فن بازاری که با حضور 50 شرکت دانش بنیان و 110 محصول برپا شده بود، بازدید کردند.

 

 

خبرگزاری های شبکه 1 سیما، شبکه خبر، ایرنا، ایسنا، مهر، برنا، سحر، شبکه دانشجویی نبض دانشجو و البرز پوشش خبری این رویداد را برعهده داشتند و ضمن بازدید از غرفه های شرکت کننده در فن بازار، با برپاکنندگان آنها مصاحبه هایی را انجام دادند.

 

 

 

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}