رونمایی از آغاز تولید سیستم عامل ملی کسب و کار تیم یار در نمایشگاه الکامپ 1395

مجیدی ناقدی نیا، موسس شرکت دانش بنیان سافت سیستم، در نمایشگاه الکامپ از آغاز تولید نخستین سیستم عامل ملی کسب و کار خبر داد.

وی با بیان اینکه امروزه پیشرفت فن آوری ارتباطات و اطلاعات، اقتصاد دیجیتالی و تجارت الکترونیکی را به دنیا هدیه کرده است، آسان سازی و توسعه مدیریت هوشمند، هدفمند و علمی و همچنین کمک به حفظ درختان و جنگل ها با حذف کاغذ از فرآیند کسب و کار را از مهمترین اهداف مجموعه دانش بنیان خود برای طراحی نخستین سیستم عامل ملی کسب و کار عنوان کرد.
 

موارد مهمی که در سیستم عامل ملی کسب و کار باید مورد توجه قرار گیرند:

امنیت: در سیستم عامل، همه پیکربندی های امنیتی - hardening - در تیم یار انجام می گیرد و کاربران که اغلب دانش فنی بالایی ندارند را درگیر نمی کند. در صورت وجود حفره های امنیتی در سیستم عامل، بروز رسانی به سرعت توسط تولیدکننده و حتی بدون آگاهی کاربر انجام می گیرد تا امنیت کاربران تضمین شود.

در سیستم عامل های تجاری که شرکت ها ارئه می دهند، مشتری هیچگونه دسترسی به سیستم عامل ندارد و فقط از طریق نرم افزار تغییرات مورد نیاز را در سطح سیستم عامل به وجود می آورد که این مساله موجب افزایش امنیت سیستم و کاهش خرابکاری می شود.

کارایی: استفاده از یک سیستم عامل بهینه شده کارایی نرم افزار را به نحو چشمگیری افزایش می دهد، با تولید سیستم عامل ملی کسب و کار تیم یار، دیگر نیازی به استفاده از سیستم عامل های سنگین همه منظوره نیست و یک سیستم عامل سبک و سفارشی سازی شده و کارآمد همه نیازهای کاربران را برآورده خواهد کرد. در این حالت، نیازمندی های سخت افزاری به حداقل می رسد و هزینه استفاده کنندگان فوق العاده کاهش خواهد یافت.

نگهداری آسان: بروز رسانی های نرم افزار و سیستم عامل در تیم یار انجام می گیرد و استفاده کنندگان نیازی به فعالیت چندانی برای نگهداری از محصول ندارند و به عبارت دیگر، فقط استفاده کننده اند.

 

مزایای سیستم های یکپارچه

موسس شرکت سافت سیستم با بیان اینکه ابزارهای مبتنی بر IT و به طور خاص نرم افزارهای سازمانی، بخش جدایی ناپذیری از کسب و کارهای امروز هستند، گفت: «امروزه سیستم های یکپارچه سازمانی با بهینه کردن بسیاری از فرآیندهای سازمان ها، روند انجام کارها را سرعت بخشیده اند و رقابت برای سازمان های فاقد چنین نرم افزارهایی بسیار مشکل تر شده است.»

طراح نخستین سیستم عامل ملی کسب و کار با بیان اینکه یکپارچگی اطلاعات و فرآیندها و امکان به اشتراک گذاری اطلاعات از مزیت های سیستم های یکپارچه تحت وب است، افزود: «کلیه بخش های مورد نیاز یک سازمان شامل: حسابداری، انبار، حقوق و دستمزد و ... از بانک های اطلاعاتی مشترکی استفاده می کنند؛ بنابراین گسستگی اطلاعات وجود ندارد و اطلاعات تکراری و اضافه نیز وجود نخواهد داشت.»

موسس تیم یار کاهش هزینه نیروی انسانی و افزایش سرعت، دقت و بهره وری را از دیگر مزیت های سیستم های یکپارچه عنوان و تصریح کرد: «با خودکارسازی فرآیندهای سازمانی علاوه بر کاهش هزینه ها، خطای ناشی از اطلاعات پراکنده نیز از بین رفته و سرعت گردش کارها، اطلاعات و در نهایت بهره وری افزایش پیدا می کند.»

وی جلوگیری از اتلاف منابع سازمان، کاهش هزینه های عملیاتی و کاهش خواب سرمایه را از دیگر مزیت های یک سیستم یکپارچه تحت وب عنوان کرد.

مجید ناقدی نیا با اشاره به پیش بینی و برنامه ریزی اثربخش این سیستم گفت: «با امکان دریافت گزارشات لحظه ای و بروز از این سیستم، دیگر لازم نیست مدیران برای تصمیم گیری روزها منتظر دریافت اطلاعات از واحدهای مختلف باشند. با استفاده از سیستم های یکپارچه، مدیران به سادگی می توانند شرایط مالی و فروش خود را پیش بینی کرده و نسبت به برنامه ریزی صحیح کارها و منابع اقدام کنند.»

طراح نخستین سیستم عامل ملی کسب و کار استفاده آسان، پشتیبانی قوی و قدرت فنی منحصر به فرد، انعطاف پذیری بالا و چندزبانه بودن را از دیگر مزیت های این سیستم بومی برشمرد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}