راه انــــدازی پورتال مشتــــریان در تیم یار
 

یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتری، وجود پورتال در سازمان است. پورتال به عنوان یک دریچه جهت اطلاع رسانی، ثبت سفارش و درخواست، پیگیری سفارشات، خرید و هر چیز دیگری که می تواند بین سازمان و مشتری وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از چند ماه تلاش همکاران تحلیل و تولید، پورتال تیم یار که به صورت کاملا یکپارچه با تمام سیستم های کاربردی از قبیل فروش، CRM، انبار، اقدام و .. در تعامل می باشد، خلق شده و در هفته گذشته برای 10 مشتری تیم یاری، توسط واحد استقرار نصب و راه اندازی گردیده است.

با پورتال تیم یار، مشتری مشتریانمان می توانند به راحتی وارد پورتال شده، کالاهای موجود را به همراه قیمت مشاهده نموده و پس از انتخاب، سبد خرید را نهایی کرده و سفارش خود را ثبت نمایند.

کلیه سفارشات در سیستم فروش تیم یار ثبت شده و پس از تایید و تبدیل سفارش به فاکتور، با حداقل کلیک، کلیه اسناد حسابداری، انبار و فروش به صورت کاملا مکانیزه ثبت شده و سفارش آماده ارسال به مشتری می شود.

در زیر می توانید نمایی از صفحه فروش محصول را مشاهده نمایید.

 

سیستم پورتال تیم یار یک قدم جدید در حذف نرم افزارهای جزیره ای و یکپارچگی کامل سیستم های سازمان می باشد که هر هفته امکانات جدیدی به آن اضافه خواهد شد.
{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}