در تاریخ 1396/09/13 تغییرات و قابلیت های جدیدی به نسخه 1.59 تیم یار «استاندارد» و «ادونس» اضافه گردید که این قابلیت ها عبارتند از:

 
لیست تغییرات:

 

ماژول حسابداری

امکان تغییر شرح اسناد از طریق گزارش دفتر حساب برای حساب ها و اشخاص

امکانی فراهم گردید تا شرح سندهایی را که در وضعیت موقت و امضا نشده هستند، بتوان از طریق گزارش دفتر حساب، حساب ها و اشخاص ویرایش نمود؛ به این صورت که در هدر گزارش لینک "اصلاح شرح" نمایش داده می شود که از طریق آن در ستون شرح سطرهایی که قابل ویرایش هستند Text Box نمایش داده می شود و پس از اصلاح شرح ها می توان هریک را به صورت تکی و یا همگی با هم ذخیره نمود.
لازم به توضیح است در صورتی که در سال مالی سند اختتامیه ثبت شده باشد یا سند امضا شده باشد، امکان ویرایش شرح وجود ندارد.

بررسی تاریخ تغییر وضعیت در خزانه داری

هنگام تغییر وضعیت چک ها و بازگشت به وضعیت قبل، امکان انتخاب تاریخ گذشته که از تاریخ آخرین سند آن چک کوچکتر باشد وجود ندارد و به کاربر پیغام خطا نمایش داده می شود. همچنین امکان انتخاب تاریخ آینده برای تغییر وضعیت چک ها، بازگشت به وضعیت قبل، تاریخ صدور، تاریخ وصول و تاریخ پاس شدن وجود ندارد.

 

ماژول گزارش

نساخت گزارش ماتریسی حساب های هزینه ای
ایجاد امکان مرتب کردن گزارش اسناد در ماژول خزانه داری
ساخت گزارش از لیست مشتری هایی که نتیجه فروش آنها برنده است
ساخت گزارش از میزان پیشرفت پروژه های استقرار
قابلیت Drilldown در نمودار میله ای

در صورت انتخاب بیش از یک گروه بندی، با استفاده از این قابلیت می توان نمودار های تو در تو به ترتیب گروه بندی ایجاد کرد.

ماژول نظرسنجی

نمایش صورت سوال در نمودار دایره ای در نظرسنجی

در نمودار Wind Rose در بخش نمایش نتایج ارزیابی، پرسشنامه و آزمون با قرار گرفتن نشانگر موس روی هر بخش از نمودار، شماره سطر مربوط به آن نمایش داده می شود.

ماژول فروش

پیش فرض مقدار تائید شده در ثبت سفارش

با ایجاد این قابلیت، هنگام وارد کردن عدد در ستون مقدار، همان عدد به صورت پیش فرض در ستون مقدار تایید شده نیز نمایش داده می شود و کاربر در صورت نیاز می تواند آن را تغییر دهد.

در صورت تغییر مقدار تایید شده و وارد کردن عددی کمتر از مقدار، به کاربر پیغامی نمایش داده می شود که مقدار و مقدار تایید شده متفاوت هستند.

نمایش نام پرسنل فروش (فعال و غیر فعال) در تنظیمات مراکز فروش

پس از ایجاد این تغییرات، در لیست پرسنل های مربوط به تنظیمات مراکز فروش، فقط کاربرهای فعال نمایش داده می شوند.

با لاگین کردن با کاربر فعال باید مراکز فروشی که کاربر در آن به عنوان پرسنل فروش انتخاب شده است، برای کاربر قابل مشاهده و قادر به ثبت فاکتور فروش در آنها باشد.

ماژول خدمات

افزودن ایندکس درخواست خدمات روی تب های عملیات

ایجاد صفحه افزودن و ویرایش درخواست خدمات در ماژول خدمات

در صفحه افزودن درخواست خدمات، پس از انتخاب کالا و مشتری، امکان تعیین استفاده از گارانتی، با استفاده از checkbox فعال می شود. در صورت انتخاب کردن گزینه استفاده از گارانتی، acl انتخاب شماره سریال گارانتی، فعال می شود و لیست شماره سریال های گارانتی های کالا و مشتری انتخاب شده که منقضی نشده اند، در آن نمایش داده می شود.

در acl قطعات، می توان قطعه ای از کالای انتخاب شده را مشخص نمود. لیست قطعات BOM های کالای مورد نظر در این acl نمایش داده می شود.

acl خدمات در صورتی که قطعه کالای انتخابی مشخص باشد، تنها لیست خدمات دارای آن قطعه را نمایش می دهد.

در صورتی که شماره سریال گارانتی وارد شده باشد، لیست خدماتی که در گارانتی مربوطه، برای قطعه انتخاب شده در نظر گرفته شده است، نمایش داده می شود.

فیلدهای دیگری شامل حالت خرابی، تاریخ خرابی، تاریخ نیاز و اولویت انجام نیز می توانند تکمیل شوند.

ماژول مشتری

امکان پرینت اطلاعات مشتری

تعریف رابط پورتال در مشتری

امکان ورود به پورتال به عنوان رابط مشتری ( مانند مشتری حقیقی رابط مشتری حقوقی)

ماژول اقدام

امکان ایجاد درخواست در پورتال برای مشتری حقوقی توسط کاربران حقیقی رابط

بعد از این‌که برای یک مشتری حقوقی، کاربران حقیقی رابطی در نظر گرفته شد، هر کدام از رابط‌ها که در پورتال لاگین می‌کنند، باید انتخاب کنند که به عنوان مشتری حقیقی در نظر گرفته شوند و یا به عنوان رابط یک مشتری حقیقی.

اگر مشتری به عنوان رابط حقوقی در پورتال لاگین کند، متناسب با تنظیمات اقدام در پروژه‌ها برای مشتری حقوقی، می‌تواند درخواست خود را ایجاد کنند. مولف این اقدام به‌صورت عنوان مشتری حقوقی و داخل پرانتز نام رابط نمایش داده می‌شود.

ماژول پرسنلی

امکان انتخاب حساب شناور اجباری در حساب پارامتر بیمه و حساب بیمه سهم کارفرما

در تنطیمات حقوق و دستمزد امکان تنظیم حساب‌های شناور اجباری برای ثبت سند موارد مربوط به بیمه (بدهکاری بستانکاری) اعمال شده است. بدین‌صورت که برای حساب پارامتر بیمه که معمولا به عنوان کسورات در نظر گرفته می‌شود و برای حساب بیمه‌ی سهم کارفرما می‌توان علاوه بر حالات قبلی (عادی، شخص، مرکز) حالات زیر را نیز در نظر گرفت:

اضافه شدن نحوه گرفتن مرخصی تا پایان ماه در احکام پرسنلی

گزینه ای با نام "تا پایان ماه" به موارد موجود در نحوه گرفتن مرخصی در احکام و تنظیمات احکام اضافه شده است.
با انتخاب این گزینه برای هر حکم، کارمند مربوطه فقط می تواند به اندازه مانده مرخصی خود در هرماه مرخصی ثبت نماید. هنگام تایید مرخصی اضافه در هر ماه نیز پیغام "مرخصی های گرفته شده بیش از سقف مجاز است" به کاربر تایید کننده نمایش داده می شود.
در ضمن در هنگام اضافه کردن مرخصی از داشبورد و یا زمان های کاری مقدار مانده مرخصی تا پایان ماه کاربر مورد نظر نیز نمایش داده می شود.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}