برگزاری مراسم رونمایی از محصولات شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

 

روز یکشنبه مورخ 1395/07/11، مراسم رونمایی از محصولات جدید سه شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور بیش از 140 نفر در سالن همایش پردیس شمالی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، شرکت های پترو گاز خاورمیانه، هوداک طب و سنجش افزار آسیا از محصولات جدید خود رونمایی کردند.

دکتر نیلی، ریاست دانشگاه تهران، دکتر احمدی، معاون وزیر علوم، دکتر رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران، دکتر زین الدین، معاون تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر صادق ازده، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، دکتر پاک سرشت، عضو هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران و دکتر ساجدی، مدیرعامل شرکت پیشگامان امن سرمایه پاسارگاد (شناسا) مهمانان ویژه این مراسم بودند.

شرکت دانش بنیان سافت سیستم به عنوان مهمان در مراسم رونمایی حضور داشت.

مراسم با سخنرانی محمد جعفر صدیق، ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، آغاز شد و سپس مدیران عامل سه شرکت یاد شده به معرفی محصول جدید خود پرداختند و سپس رونمایی محصولات توسط ریاست پارک علم و فناوری و ریاست دانشگاه تهران و با حضور جمعی از مدیران عامل شرکت های دانش بنیان انجام شد.

 

در پنل بعد از رونمایی، مهمانان ویژه مراسم چند دقیقه ای سخنرانی کردند که در این بین، دکتر صدیق، ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، یکی از آفت های پژوهش و فناوری در کشور را رونمایی از محصولات به محض انجام پژوهش های اولیه دانسته و اظهار داشت: «دانشگاه تهران با حساسیتی که نسبت به این مساله به خرج می دهد، محصول را بعد از ورود به بازار معرفی می‌نماید.» وی همچنین یکی از وظایف اصلی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را ایفای نقش دروازه دانشگاه به سوی صنعت عنوان کرد و گفت که این مهم از طریق استقرار شرکت های کارفرمایی (شرکت های رشد یافته) در پارک انجام می شود.

در بخش دیگر پنل، دکتر احمدی، معاون وزیر علوم، اظهار داشت: «دانشگاه باید رسالت علمی خود را حفظ کند و خروجی علم را تبدیل به ارزش و ثروت در کشور نماید.»

 

در نمایشگاه جانبی مراسم رونمایی، شرکت های دنش بنیان به معرفی محصولات و خدمات خود به میهمانان پرداختند. بعد از اتمام مراسم، شرکت کنندگان از نمایشگاه بازدید کرده و با محصولات دانش بنیان شرکت ها آشنا شدند.

دکتر نیلی، ریاست دانشگاه تهران و دکتر احمدی، معاون وزیر علوم، از غرفه تیم یار بازدید کردند و مجید ناقدی نیا، موسس شرکت سافت سیستم و نرم افزار یکپارچه تحت وب کسب و کار تیم یار، درخصوص این محصول دانش بنیان با ایشان صحبت کرد.

دکتر نیلی ضمن استقبال از توضیحات موسس شرکت سافت سیستم در ارتباط با نرم افزار یکپارچه تیم یار، درباره «تیم یار آموزش» و زمان تحویل آن سوالاتی پرسیده و ابراز تمایل نمود که به محض تکمیل ماژول های این نرم افزار، از آن بازدید کند.

«تیم یار آموزش»، با همکاری آموزشگاه بازار بورس دات کام (یکی از شرکت های همکار تیم یار) در حال تکمیل و پیاده سازی است و تا پایان سال در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

 

در حاشیه این مراسم، شبکه خبری سحر با مجید ناقدی نیا، موسس شرکت سافت سیستم مصاحبه ای انجام داد.

در این مصاحبه، مجید ناقدی نیا به شبکه خبری سحر گفت: «قصد تولید تیم یار، یکپارچه سازی بخش های مختلف سازمان ها و رهایی از جزیره ای کار کردن بوده است.»

وی ضمن اشاره به مشکل نرم افزارهای وابسته به پایگاه داده های خارجی، یعنی عدم انجام صحیح فرآیندها، جا افتادن کارها و خطا در ارسال صحیح گزارش ها، به افزایش 35 درصدی بهره وری سازمان ها با استفاده از نرم افزارهای یکپارچه اشاره کرد و گفت: «به دلیل قطع وابستگی به پایگاه داده های خارجی، از سال 1388 تا 1393 برای به وجود آوردن یک پایگاه داده بومی تلاش کردیم و در نهایت موفق شدیم پایگاه داده ای دانش بنیان و بومی تولید کنیم که به دلیل چند زبانه بودن (انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسه، ترکی و ...)، امکان صادرات به سایر کشورها را دارد که هدفمان ابتدا خاورمیانه و سپس آمریکا است.»

وی همچنین به قیمت بسیار پایین تر این نرم افزار بومی در مقایسه با نرم افزارهای خارجی (نزدیک به 15 برابر) به دلیل بومی بودن اشاره کرد و اظهار داشت: «امیدوارم با حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان، بستری فراهم شود تا این محصول دانش بنیان به کشورهای دیگر صادر شود.»

مجید ناقدی نیا در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه با قدم های استوار به راه خود ادامه خواهیم داد، برای کشور عزیزمان، ایران، آرزوی سربلندی کرده و ابراز امیدواری کرد که این فضای دانش بنیان بتواند واقعیت متفاوتی از سرزمینان را به دنیا نشان بدهد.

 

این مراسم از ساعت 10 صبح آغاز شد و به مدت سه ساعت ادامه داشت.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}