ارائه 88 نسخه در 21 ماه توسط تیم توسعه کاربردی تیم یار
 
در این خبر، گزارشی از فعالیت های تیم توسعه کاربردی تیم یار ارائه شده و به تعداد نسخه ها، ماموریت ها، اهداف و چالش هایی که در این مسیر وجود داشته و دارد اشاره شده است. در ادامه با تیم یار همراه باشید.

تیم ما (تیم توسعه کاربردی تیم یار) از بهمن ماه سال 93 با 5 نفر عضو شکل گرفت. یکی از ماموریت های مهم ما توسعه ماژول هایی است که بتوانند کلیه فرآیندهای کسب و کار را مدیریت نمایند.

از فروردین سال 94 که شروع به انتشار ماژول های کاربردی تیم یار کردیم، تا پایان آذر سال 95، 88 نسخه ارائه شده و نتیجه آن 22 ماژول کاربردی در 7 حوزه کسب و کار بوده است که به شرح زیر می باشند. لازم به ذکر است که در این مدت تعداد اعضای تیم چند برابر شده است.

  1. حوزه سازمانی با ماژول های سازمان، پرسنلی، نظرسنجی، تقویم و اخبار 
  2. حوزه مالی با ماژول های بودجه، حسابداری، انبار، اموال و صرافی
  3. حوزه بازرگانی با ماژول های فروش، خرید و مدیریت ارتباط با مشتری
  4. حوزه صنعتی با ماژول های پایش و تولید (در دست تولید) و تعمیرات و نگهداری (در دست تولید)
  5. حوزه مدیریت جریان کار، BPMS، دبیرخانه، اتوماسیون اداری، مدیریت پروژه و اقدامات روزانه با ماژول های اسناد، اقدام و پروژه
  6. حوزه مدیریت ارتباطات سازمانی با ماژول های ایمیل و پیامک
  7. حوزه هوشمندی کسب و کار و گزارش ساز با ماژول گزارش و ایجاد ویجت در ماژول خانه 

 

ما معیارهای سرعت، کیفیت و سادگی را اصول تیمی خود قرار داده ایم و روش توسعه ما چابک می باشد. روش کار ما بدین ترتیب است که ابتدا نیازهای درخواست کننده را می شنویم، نمونه های مشابه داخلی و خارجی را بررسی نموده و نظرات مشاوران حرفه ای را طی جلسات متعددی جمع آوری می کنیم. سپس توسعه دهنده های باهوش، متفکر، نخبه، خلاق و نوآور ما بهترین راهکارها (best practices) را استخراج نموده، راهکار پیاده سازی را تحلیل و طراحی کرده و به بهترین و ساده ترین شکل ممکن توسعه می دهند. در کنار توسعه دهنده ها، تیم های تست حرفه ای روی نسخه های ارائه شده کار می کنند تا قابلیت ها با کیفیت بالا ارائه شوند. همزمان با ارائه نسخه، راهنمای کاربری قابلیت ها در اختیار کاربران نهایی قرار خواهد گرفت و خبر نسخه ارائه شده روی سایت تیم یار انتشار داده می شود.

لازم به ذکر است که روال ارائه خبر به زودی تغییر خواهد کرد و مسیر مشخصی به ازای هر ماژول تعریف می گردد و کاربران نهایی می توانند لیست قابلیت های جدید ارائه شده روی ماژول را از آن مسیر دنبال کنند.

تمامی افرادی که در کار تولید نرم افزار هستند می دانند که ارائه نسخه، پیچیدگی بسیاری به همراه دارد؛ ولی دو نکته پیچیدگی ارائه نسخه را برای ما بیشتر می کند:

  1. یکپارچگی تیم یار به معنی ارتباطاتی که بین فرآیندهای ماژول های مختلف وجود دارد و وابستگی چندگانه ماژول ها به یکدیگر را باعث می شود
  2. فاصله کم ارائه نسخه ها با یکدیگر (که در حال حاضر به صورت هفتگی می باشد ولی در آینده، مشابه با بزرگترین شرکت های نرم افزاری دنیا، به صورت لحظه ای ارائه نسخه خواهیم داشت.)

به همین دلیل، تصمیم گیری در رابطه با اینکه در هر مرحله چه قابلیت هایی ارائه شود نیازمند هماهنگی های بسیار زیاد بین تیم های مختلف توسعه می باشد. 

به لطف خداوند متعال، هدفمندی تیم برای ارائه کار ارزنده، حس مالکیتی که توسعه دهنده ها روی تیم یار دارند، همدلی و همیاری به وجود آمده بین کل تیم و مراقبتی که از یکدیگر دارند، باعث شده تا امروز موفق شویم 88 نسخه ظرف مدت 21 ماه ارائه نماییم.

از طرفی شور و هیجانی که آپدیت های هفتگی در کل تیم یاری ها به وجود می آورد و لحظه شماری برای دیدن قابلیت های جدید، انگیزه ما را برای ارائه نسخه بهتر و کاملتر بالا می برد.

ما اعضای تیم توسعه کاربردی تیم یار مفتخریم توانسته ایم تیمی را تشکیل دهیم که محصولی دانش بنیان ارائه کند تا برای کشور عزیزمان ایران افتخار بیافریند و به امید پروردگار با توجه به فن آوری که در اختیار داریم، به زودی به رهبر بازار ایران، خاورمیانه، آسیا و جهان، در زمینه سیستم های یکپارچه مدیریت کسب و کار تبدیل خواهیم شد.

 

 

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}