ماژول اقدام (نسخه 1602.3081)

 

عنوان ۱: اضافه شدن قابلیت ایجاد خصیصه (Attribute) هنگام تکمیل فرم سفارش فروش

در تکمیل فرم سفارش فروش در یک اقدام، این امکان برای کاربر فراهم آورده شده است که بتواند برای کالاهایی که "استفاده از ویژگی‌ها" آن‌ها فعال است، خصیصه‌ی جدید ایجاد کند. بعد از ذخیره و تکمیل فرم، خصیصه ایجاد شده در لیست ویژگی‌های کالای مورد نظر در انبار نمایش داده می‌شود.

 

 

  ماژول اسناد (نسخه 1602.2463)

 

عنوان ۲: اضافه شدن قابلیت نام‌گذاری خودکار اسناد در پوشه‌ها و زیرپوشه‌های خودکار مشتریان

در تنظیمات پوشه‌ها و زیرپوشه‌های خودکار مشتریان، زبانه‌ای با عنوان "تنظیمات نام‌گذاری" فراهم آورده شده است. در این بخش کاربر می‌تواند با فعال کردن "نام‌گذاری خودکار" و تعیین "جهت-ماهیت"، "نوع-ماهیت" و "پارامتر سیستمی"، نحوه‌ی نام‌گذاری سند اضافه شده را به پوشه مورد نظر مشخص کند.

 

 

  ماژول پرسنلی (نسخه 1602.6648)

 

عنوان ۳: اضافه شدن قابلیت ایجاد خروجی با فرمت اکسل (Excel) از لیست وام/مساعده

در لیست درخواست‌های وام/مساعده، گزینه‌ای با عنوان "اکسل" فراهم آورده شده است. به واسطه‌ی این قابلیت، کاربر می‌تواند از لیست کل درخواست‌ها و یا بعد از اعمال فیلتر در لیست، خروجی فایل اکسل تهیه کند.

 

ماژول حسابداری (نسخه 1602.4080)

 

عنوان ۴: اضافه شدن نوع به مراکز هزینه

این هفته در ماژول حسابداری فیلد "نوع مرکز هزینه" در تعریف مراکز هزینه اضافه گردید که می تواند به چهار نوع تولیدی، خدماتی، پروژه ای و اداری- توزیع- فروش باشد. همچنین به دلیل اینکه این فیلد الزامی نیست، گزینه "انتخاب نشده" نیز در لیست آن وجود دارد.

 

 

 

ماژول فروش (نسخه 1602.5366)

 

عنوان ۵: امکان انتخاب امضاء کنندگان در تنظیمات سفارش فروش

با اضافه شدن این قابلیت تنها کاربرانی که در تنظیمات دسترسی امضاء تعریف شده اند می توانند سفارش فروش هایی که در تب بررسی هستند امضاء کنند.

 

 

ماژول خدمات (نسخه 1602.706)

 

عنوان ۶: افزودن صفحه ایجاد و ویرایش ثبت عملکرد خدمت

با ایجاد این قابلیت با انتقال  رفتن دستور به وضعیت انجام، می توان برای آن ثبت عملکرد انجام داد. در نتیجه نمی توان برای دستور خدمتی که در تب انجام است و ثبت عملکردی در تب پیش نویس، بررسی یا انجام  دارد،ثبت عملکرد ایجاد کرد یا دستور را به تب بررسی بازگرداند.در صورت لغو ثبت عملکرد، می توان برای دستور خدمت مورد نظر، ثبت عملکرد جدید انجام داد و یا دستور را به تب بررسی بازگرداند.برای هر دستور، تنها ادمین ماژول و مسئولین رسیدگی آخرین نسخه دستور که دسترسی ایجاد گزارش تعمیر دارند می توانند ثبت عملکرد ایجاد کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}