آیا از این واقعیت مطلع هستید که ما بخشی از انقلاب صنعتی چهارم بوده ایم؟ علاوه بر این، آیا می‌دانید که در طول ۵۰ سال گذشته، این روند ادامه داشته است؟

انقلاب صنعتی ۴ چیست؟

پس از سومین انقلاب صنعتی، در خطوط مونتاژ، ربات‌هایی متصل به کامپیوتر و سیستم‌های IT نصب شده بود. یکی از این نمونه‌های IIoT 3.0 ، هنری فورد برای ساخت و تولید اتومبیل فورد است.

نکته مهم بعدی، اینترنت صنعتی اشیا ۴ (IIoT) است که با سیستم‌های Cloud ERP تلفیق شده است. در نتیجه، این انقلابی است که سیستم‌های فیزیکی – سایبری را درگیر می‌کند و به دنبال آن، در حال حاظر صنایع تولیدی می‌توانند همه چیز را در یک صفحه دیجیتال داشته باشند.

نه تنها با رشد عظیم تکنولوژیکی، بلکه با cloud & IIoT ، می‌توانیم تجزیه و تحلیل داده‌ها را نیز پیش بینی کنیم. از این پس، این امر به تولیدکنندگان کمک خواهد کرد تا بسیاری از پیش بینی‌های آینده را انجام دهند. به راستی، Cloud ERP با IIoT 4.0 افزودگی ارزشمندی برای کل صنعت تولید است.

 

 

گرایش‌های اصلی در استفاده از اینترنت اشیا باعث کاربردهای صنعتی می‌شود

۱. همگرایی داده‌ها

امروزه تمایل فزاینده ای از سوی فعالان صنعتی وجود دارد. تولیدکنندگان مدرن نیاز دارند، داده‌های ترکیبی از سایت‌های عملیاتی مختلف را تجزیه و تحلیل کنند و برای نتیجه گیری داده‌ها به منظور بهبود کارایی، داده‌ها را به IIoT متصل کنند. در نتیجه، با این کار مجموع تولید، تقویت خواهد شد.

۲. استخراج آسان تر داده‌های کارخانه

وقتی درباره IIoT در صنعت تولید صحبت می‌کنیم، یعنی بسیاری از تولیدکنندگان تاکنون سنسورهایی را در ماشین‌های خود نصب کرده اند. علاوه بر این، برخی بر روی ماشین‌های مجهز به سنسور، سرمایه گذاری کرده اند. در نتیجه، این سنسورها در جمع آوری و استخراج مقدار زیادی داده زمان واقعی، در آینده کمک می‌کنند.

این داده‌های زمان واقعی با استفاده از سیستم‌های Cloud ERP وارد می‌شوند که روشِ بسیار مقرون به صرفه ای برای دریافت آگاهی‌های مهم در این زمینه است.

صنعت تولیدی | ظهور با Cloud ERP & IIoT 4.0

در واقع، صنعت تولید با IIoT 4.0 ظهور کرده اند. اما، سیستم‌های Cloud ERP نیز به وسیله آن فعال شده اند، و اکنون به صورت دیجیتالی تغییر شکل داده اند.

اکنون با خدمات Cloud ERP و IoT صنعتی، حجم عظیمی از داده‌ها وجود دارد که آرشیو بی شماری را می‌توان در عرض چند ثانیه با یک پرسش یا الگوریتم محاسبه کرد. بله، خیلی سریع است!

بنابراین، تجزیه و تحلیل درست و آگاهی از داده‌های مهم، مزایای زیادی را برای تولید کننده به همراه دارد.

انقلاب صنعتی ۴.۰ | اهمیت IIoT & Cloud ERP

همانطور که می‌دانید، در حال حاضر در دوره صنعتی ۴.۰ هستیم. صنایع تولیدی به تحولی مخرب، تبدیل شده اند. در اینجا، فقط فناوری است که می‌تواند برای کار دقیق و سریعتر، همانند سوخت برای موتور عمل کند.

علاوه بر این، با توجه به تغییر سریع خواسته‌ها و اولویت‌های مشتریان، لزوم وجود فناوری بیش از پیش حس می‌شود. در نتیجه، هر تولید کننده هوشمند و مدرنی خود را برای پذیرش این انقلاب صنعتی ۴.۰ آماده می‌کند و به دنبال آن، به IIoT ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی نیز تمایل نشان می‌دهد و ماشین آلات خود را با سیستم‌های Cloud ERP مجهز و یکپارچه می‌کند.

تولید مدرن به سرمایه گذاری‌های اضافی نیاز دارد. به جای اتصال و یکپارچه سازی بر روی یک نرم افزار ERP مستقر در محل، اکنون زمان آن رسیده است که به سمت راه حل‌های نرم افزاری Cloud ERP حرکت کنید.

علاوه بر این، اضطراب و ناآرامی زیادی در بهبود و حفظ زیرساخت‌های فناوری اطلاعات وجود دارد. همراه با این موارد، به روزرسانی نرم افزار قدیمی ERP نیز یک کار چالش برانگیز است.

برعکس، سرویس‌های Cloud ERP به شما آزادی عمل بیشتری می‌دهد زیرا میزان پذیرش آن بسیار بالاتر است.

گفتنی است، با انعطاف پذیری بیشتر می‌توان به نوآوری محصول و رشد کلی آن دست یافت. Cloud ERP با IIoT 4.0 می‌توانند در سطح اصولی بالاتر، (هنگامی که مدل‌های تجاری غیر قابل پیش بینی و پویا به الزامات تغییر پذیر نیاز دارند) ، پاسخ دهند و پشتیبانی کنند.

۷ مورد از مزایای IIoT 4.0 در تولید

  1. کارایی کلی: خدمات ابری با IIoT به تمرکز بر وظایفی که نیاز به توجه سریع دارند، کمک می‌کند.
  2. پیش بینی آینده در مورد شکست‌ها: داده‌های زمان واقعی به شما کمک می‌کنند تا از شکست‌ها، خیلی جلوتر آگاه شوید. این امر به تولیدکننده مدرن کمک می‌کند تا از شکست‌ها جلوگیری کند.
  3.  مدیریت موجودی: از داده‌های مربوط به افزایش یا کاهش تولید آگاه می‌شوید که منجر به صرفه جویی در هزینه و از بین بردن هدر رفت می‌شود.
  4. تضمین کیفیت: با حسگرهایی که با Cloud ERP ادغام شده اند، رویکرد جامعی از داده‌های زمان واقعی، بدست می‌آید. مقیاس پذیری و انعطاف پذیری را نیز بر این اساس بهبود بخشید.
  5.  در ردیابی دارایی و مدیریت زنجیره تامین کمک می‌کند.
  6.  تطبیق پذیری سریع و مقرون به صرفه: به کاهش کل هزینه مالکیت کمک می‌کند. سرویس‌های ابری به هیچگونه زیرساخت و خدمات نگهداری نیاز ندارند. علاوه بر این، با ارتقا خودکار و به موقع، به سرعت سازگار می‌شوند.
  7.  دسترسی آسان و سریعتر به داده‌ها: Cloud ERP در نسخه برنامه‌های تلفن همراه و یک پلت فرم آنلاین در دسترس است که می‌توانید در هر زمان و هر مکان، داده‌های خود را به راحتی ردیابی کنید.

با IIoT & Cloud ERP آماده رشد و پیشرفت در آینده باشید

با استفاده از راه حل ترکیبی IIoT & Cloud ERP ، هر سازمانی می‌تواند خود را برای درخواست‌های آینده آماده کند. ابر خصوصی به دلیل مقرون به صرفه بودن، می‌تواند به موفقیت هر کسب و کاری کمک کند.

تجزیه و تحلیل عملی را انجام دهید که می‌تواند به شما در اتوماسیون کمک کند. علاوه بر این، با بخش‌ها و سیستم‌های مختلفی که باید با یکدیگر ارتباط برقرار کنند همکاری کنید. برای رسیدگی به چالش‌های پیش رو، آماده باشید.

با ترکیبی قدرتمند از فناوری‌ها – Cloud ERP & IIoT – کسب و کار خود را تقویت کنید. در نتیجه، اطلاعات حساس و حیاتی را برای مقابله با انقلاب صنعتی ۴.۰ حفظ کنید.

اینگونه است که ما آرزو می‌کنیم IIoT ،Cloud ERP را در تولید فعال کند و برای شما معجزه به ارمغان آورد!

 

توسعه مدیریت هوشمند یکپارچه کسب و کار

( تعرفه‌های تیم‌یار ابری )

 

مترجم: نیلوفر نظری

منبع: erpnews