چشم انداز تحولات صنعت ERP سال ۲۰۲۰ میلادی- بخش پایانی
 

این مقاله بخش‌های پایانی مبحث صنعت ERP و تغییرات آن تا سال ۲۰۲۰ می باشد. در ادامه بخش اول، در این بخش موارد دیگر که پیش‌بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ بیشترین طرفدار را در صنعت ERP داشته باشند، بررسی خواهیم کرد:

 

 

سازمان‌ها درنهایت مدیریت تغییر سازمانی را می‌پذیرند

از سال ۲۰۰۷ که موسسه پانوراما شروع به ارائه گزارش سالانه از ERP کرد، مدیریت تغییر سازمانی در بین سازمان‌هایی که مدت زیادی از نصب ERP آنها نمی‌گذشت، بزرگترین چالش تعریف شده بوده است. گزارش سال ۲۰۱۴ برای اولین بار نشان داد که یکی از اصلی ترین دلایل اجرا نشدن پرژه های ERP و یا به‌وجود آمدن کسری بودجه، مساله مدیریت و آموزش تغییرات سازمانی است. این موضوع، اهمیت توجه به این مساله را بیشتر می کند. موضوعی که بر این گفته صحه می گذارد تمرکز بر شرکت هایی است که مدیریت تغییر را بر موارد دیگر الویت داده‌اند؛ این شرکت ها در نصب و راه اندازی ERP سازمان خود نسبت به آنهایی که چندان برای این مقوله اهمیت قائل نبودند، موفق‌تر عمل کرده‌اند.

فروشندگان ERP و پیشنهادات متفاوت نصب و راه اندازی

اگرچه راه‌کارها و خدمات ابری پاسخ‌گوی بیشتر صنایع می‌باشند، برنده واقعی این عرصه کسانی هستند که برای ماژول‌های مختلف، عملکردها و یا زمانبندی کسب و کار از گزینه‌های متعددی استفاده می کنند. مطمئنا خدمات ابری در سال‌های اخیر بهره‌وری را افزایش داده است؛ با این حال گرایش اصلی این صنعت به سمت گزینه‌های ترکیبی و منعطف برای تطبیق‌پذیری سازمان‌ها با تغییرات سریع الوقوع می باشد. برای مثال، برخی از شرکت‌ها می‌خواهند بدانند که آیا می توانند یک راه‌کار با سرور خریداری کنند و یا بخش‌هایی از شرکت را تحت پوشش ابری بگیرند و هر زمان که خواستند مجدد به حالت استفاده از سرور برگردند. فروشندگان ERP هم می‌توانند با توجه به نیازمندی مشتریان در زمان و مکان مناسب گزینه‌های متعددی را برای آن‌ها فراهم نمایند تا بتوانند در آینده در این صنعت پیروز باشند.

بازگشت راهکارهای best-of-breed (بهترین سیستم) و two-tier (دو لایه)

پیشتر، محیط IT با بیشتر از یک سیستم ERP، چندان رابطه خوبی نداشت. بااین‌که این بی میلی هنوز در بسـیاری از ســــازمان‌ها وجود دارد،CIO (مدیر فناوری اطــلاعات) و CFO(مدیر مالی) تشخیص داده اند که سیستم‌های two-tier و best-of-breed لزوما نوعی عیب محسوب نمی شوند. با تمام این‌ها سازمان‌ها باید بدانند که تنها یک سیستم ERP پاسخگوی نیازهای آن‌ها نمی باشد و یکپارچه کردن سیستم ها هر روز آسان‌تر از روز قبل است؛ بنابراین بیشتر شرکت‌ها به فکر سیستم‌های چندمنظوره برای برآورده کردن نیازهای سازمانی‌شان هستند. به‌عنوان مثال، ممکن است یک سازمان تشخیص دهد که برای مدیریت انبار و مسائل مالی شرکت نیاز به یک راه‌کار tier I (لایه ۱) دارد، اما ترجیح می‌دهد که یک پکیج خاص برای عملکردهای مهم مثل تولید، انبارگردانی، برنامه‌ریزی تقاضاها و عملکردهای صنعتی خاص داشته باشد. با اینکه راه‌کارهای سیستمی تک منظوره پیشنهاداتی مرتبط با محدودیت‌های انتخابی در فروشگاه‌ها ارائه می دهد، گزینه best-of-breed (بهترین سیستم) به شکل نامحدودی نیازهای احتمالی مختلف یک سازمان را بازگشایی می کند.

افزایش مشاوره برای ERP های مستقل و مدل‌های متنوع

سال‌ها پیش مشاوره چندان اهمیت و مفهومی نداشت، ولی امروزه این مفهوم نه تنها قابل قبول است بلکه درحال رشد و افزایش نیز می‌باشد. این مفهوم تا سال ۲۰۲۰ به بیشترین میزان تقاضا خواهد رسید. سازمان‌های مشاوره نه تنها برای ارزیابی و انتخاب سیستم‌های ERP موثرند، بلکه برای راه‌کارهای نصب، مدیریت تغییرات سازمانی، دوباره سازی پروسه کسب و کار، فراهم سازی کارشناسان فنی و عملی در یک سازمان و یکپارچه سازی کل سیستم سازمان کمک کننده است. به بیان دیگر، مشاوره‌های ERP مستقل راه‌کارهای مفید را برای سازمان‌ها مهیا می‌کند.

برای تست و تایید روش و ابزارهای نصب ERP، مشاوران این صنعت مورد نیاز خواهند بود

دیگر زمان این‌که مشاوران بنا بر سلیقه خود نصب و راه‌اندازی ERP را تشخیص دهند، گذشته است و این مشاوره‌های پیش‌بینی‌نشده دلیل اصلی شکست در نصب و راه‌اندازی ERP بوده است. اما امروزه سازمان‌ها به دنبال مشاورانی هستند که در این زمینه تخصص داشته و تعلیم دیده باشند. به بیان دیگر، تیم های استقرار موفق آن‌هایی هستند که تخصص دارند و تجربه نصب و راه‌اندازی صدها ERP را در چهارچوب متدهای درست داشته باشند. سازمان‌هایی که متقاضی این نوع مشاوره‌های متخصص و خلاقانه هستند، اطمینان خواهند داشت که نصب و راه اندازی ERP سازمان‌شان تنها بر مبنای شانس نخواهد یافت. با اینکه هیچکس نمی تواند ۱۰۰درصد آینده این صنعت مهم را پیش‌بینی نماید، به احتمال زیاد تغییرات زیادی به‌وجود خواهد آمد که برای CIO ،CFO، مدیریت پروژه و تیم‌های استقرار بسیار مهم خواهد بود. با درک، پذیرفتن و دانستن این تغییرات متفاوت، سازمان‌ها بیشتر می توانند از موفقیت نصب و استقرار ERP خود اطمینان حاصل کنند.

 مترجم: شادی کفایتی