پیشنهادهایی برای اجرای موفق تحول دیجیتال در سال ۲۰۱۹

 

با اتمام سال ۲۰۱۸ و شروع سال ۲۰۱۹، زمان آن رسیده که برای افزایش کارایی سازمان خود برنامه‌ریزی کنیم.

سال گذشته، سال بسیار مهمی بود. از یک طرف، فناوری‌های سازمانی برای کمک به پیشرفت توانمندی‌های بالقوه سازمان‌ها، به‌نحو چشمگیری تکامل یافت و از سوی دیگر، سازمان‌ها همچنان به تکرار اشتباهات سال‌های گذشته خود ادامه دادند. تحول دیجیتال روبه‌گسترش است و شکست شرکت SAP در پروژه Lid1 وNational Grid v. Wipro SAP  بر این فضا سایه افکنده است.

در این نوشتار قصد داریم استراتژی‌های محسوس و قابل اجرایی را معرفی کنیم که می‌توانند به موفقیت مدیران ارشد در سال ۲۰۱۹ میلادی کمک کنند. شما چه مدیر عامل باشید و چه مدیر مالی، فناوری اطلاعات، بازاریابی دیجیتال، تحول سازمانی یا هر مدیر دیگری که مسئول یک تحول پیچیده است، این استراتژی‌ها، ابزار و تدابیر، به آینده سازمان‌تان کمک خواهند کرد.

 

 

همه گزینه‌های تحول دیجیتال را در نظر بگیرید

تمرکز بر راهکارهای SAP S/4HANA در مقابل اوراکل ابری، مایکروسافت داینامیک ۳۶۵ در مقابل NetSuite یا دیگر راهکارهای موجود در دنیای فناوری، کار آسانی است. البته بیشتر از حد تصور ما، در بازار گزینه‌های قابل‌قبول‌تری نیز وجود دارند و این یعنی این‌که نباید تصور کنید فقط یک راهکار مناسب برای نیازهای سازمان شما وجود دارد؛ فقط کافی است به توصیه فناورانه بهترین استراتژی دیجیتالی برای سازمان خود اهمیت دهید.

تحول دیجیتالی سازمان خود را تحت کنترل بگیرید

Deloitte، Accenture، Capgemini و سایر توسعه‌دهندگان سیستم‌های ERP، پروژه شما را کنترل نمی‌کنند، بلکه خودتان این کار را انجام می‌دهید. چنانچه توسعه‌دهندگان سیستم یا فروشندگان آن بر یک بازه زمانی غیرمنطقی، مشاوران و یا راهکارهای فناورانه غلط و نامناسب برای سازمان شما اصرار دارند، بهتر است حرف آن‌ها را نپذیرید. اگر راهکار پیشنهادی مناسب به‌نظر نمی‌رسد یا در راستای اهداف استراتژیک سازمان شما نیست، راهکار اختصاصی خودتان را ایجاد کنید. همچنین، اگر احساس می‌کنید تضمین کیفیت و نظارت طرف سوم بر عملکرد توسعه‌دهنده سیستم‌های شما در موفقیت‌تان تاثیرگذار است، این کار را انجام دهید. شما تنها کسی هستید که می‌توانید موفقیت پروژه خود را تضمین کنید. دربرابر وسوسه یا فشار توسعه‌دهندگان سیستم‌های خود برای دراختیار قرار دادن مسائل کلیدی سازمان‌تان، مقاومت کنید. ممکن است آن‌ها تصمیم شما را دوست نداشته باشند، اما بعد از رفتن آن‌ها، شما می‌مانید و کسب‌وکارتان.

 

 

تاثیر جزییات کوچک بر روند تحول دیجیتال

اخیرا مقاله‌ای درخصوص اینکه چطور جزییات کوچک می‌توانند در شکست تحول دیجیتال موثر باشند، تالیف شده است. ممکن است این جزییات کوچک به نظر برسند، اما در حقیقت بسیار مهم هستند. مدیریت تغییرات سازمانی، راهکارهای ابری نابالغ و نداشتن سرعت کافی در تغییر عملیات سازمانی، تنها چند نمونه از مواردی هستند که می‌توانند ابتکار عمل شما را تضعیف کنند.

برای کنترل سرعت تحول دیجیتال در سازمان خود، زمان صرف کنید

بسیاری از سازمان‌ها پیش از آن‌که واقعا آماده باشند، تحول دیجیتال را آغاز می‌کنند. فروشندگان و توسعه‌دهندگان سیستم‌ها، مایلند حتی پیش از آن‌که شما اعلام آمادگی کنید، کار خود را آغاز کنند؛ بنابراین لازم است طوری رفتار کنید که مناسب می‌بینید. آمادگی برای تحول یکی از مهم‌ترین مراحل تحول دیجیتال در سازمان شما است. پس اطمینان حاصل کنید که از کنار این عامل مهم موفقیت عبور نکرده‌اید.

نکته پایانی: فقط شما هستید که می‌دانید تحول دیجیتال در سازمان‌تان موفقیت‌آمیز بوده یا شکست‌خورده است

طی سال‌ها، برخی مدیران ارشد از فروشندگان، توسعه‌دهندگان و مشاوران سیستم‌های ERP به‌عنوان راه گریزی از عدم موفقیت در پروژه تحول دیجیتال سازمان خود بهره برده‌اند. ممکن است آن‌ها خود را به‌عنوان قربانی معرفی کنند، اما هر مدیر اجرایی برای تضمین موفقیت، باید تحول دیجیتال در سازمان خود را شخصی‌سازی کند.

 

مترجم: رزیتا مرعشی