به گزارش روابط عمومی شرکت دانش بنیان تیم‌یار ؛ کرونا ویروس، یک واژه پر از مفهوم و آشنا برای نسل و دنیای مادی و اقتصادی امروز در سراسر جهان است که با آغاز انتشار این ویروس از ووهان چین در آذرماه ۹۸ و سپس جهانی شدنش در مدت زمان کوتاهی، بسیاری از برنامه‌ دولت‌ها، سازمان‎ها، شرکت‌ها و … را دگرگون ساخت و شکل تازه‌ای به ارتباطات میان جوامع و افراد داد.

پس از ثبت و اعلام آمارهای وحشتناک قربانیان این ویروس و نزول شاخص اقتصادی اکثر کشورهای جهان و قطع ارتباطات زمینی و هوایی ما بین قاره‌ها و کشورها، سرمایه‌گذاران و مدیران بخش‌های مختلف به فکر راه‌ حلی بودند تا علاوه بر حفظ جان کارمندان خود عرصه فعالیت خویش را در بازارهای رقابتی مرتبط با فعالیت خود بتوانند حفظ کنند.

در این راستا و در دنیای پیشرفته امروز، دورکاری یکی از روش‌های مدرن کار کردن است که با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فراگیر شدن امکانات الکترونیکی و سخت افزاری بسیاری از جمله اینترنت پرسرعت و ارزان، تلفن همراه، تله‌کنفرانس، رایانه‌های پرقدرت شخصی و شبکه‌های بی‌سیم، به سرعت در حال توسعه و گسترش است.

 

 

می‌توان گفت، دورکاری یک روش سازماندهی کار است که حول پردازش اطلاعات ساخته می‌شود و کارمندان بخش‌های مختلف یک سازمان یا شرکت می‌توانند در محل زندگی خود و بدون نیاز به حضور در دفتر‌کار خویش تکالیف و وظایف حرفه‌ای محوله را به دور از بروکراسی‌های سنتی با انعطاف‌پذیری بیشتری انجام دهند که یکی از اصول توسعه آن مستلزم زیرساخت‌های مربوط به فناوری اطلاعات است.

در این راستا و  در شرایط غیرقابل پیش بینی کرونا ویروس، شرکت دانش بنیان تیم‌یار از این قاعده مستثنا نبوده و با آمدن کرونا به ایران برای حفظ جان و سلامت نیروهای خود و همچنین حفظ موجودیت و ادامه روند فعالیت خود به فکر را‌ه‌ حلی کارآمد افتاد، که نیروهای متخصص تیم‌یار راهکار دورکاری تیم‌یار را ارائه دادند.

این شرکت دانش بنیان و فعال در حوزه نرم افزار ERP پس از بررسی وضعیت، متناسب با دورکاری در ایام کرونا ابزارهای حرفه‌ای را بخصوص در ماژول پرسنلی تیم‌یار توسعه داد تا کارمندان و مشتریان خود را در شرایط کنونی حفظ کند و در سلامت کامل در منازل خود به ادامه فعالیت و به پیگیری امور محوله بپردازند.

در راهکار دورکاری تیم‌یار، به ماژول پرسنلی؛  امکان ثبت ورود و خروج، لینک کردن اسناد و گزارش‌های مرتبط با فعالیت‌های آن روز، ثبت زمان‌های مرتبط با اضافه‌کاری, تغییر شیفت‌های ساعتی و روزانه و …  اضافه شد تا کارمندان بتوانند، در شرایط دورکاری پاسخگویی سریع و دقیق به مدیران ارشد و مشتریان خود داشته باشند.

همچنین تیم‌یار در این شرایط توانست نرم افزار تیم تله‌ورک (TTW ) را طراحی و ارائه دهد؛ این نرم افزار پس از راه‌اندازی بر روی سیستم کارمندان در شرایط دورکاری و حتی حضوری در شرکت از روند فعالیت آن‌ها در محیط ویندوز بدون مزاحمت در ساعت‌های مختلف تصویربرداری می‌کند و گزارش ارائه می‌دهد و علاوه بر اینکه کارمند می‌تواند از روند کاری آن روز خود دقیقا مطلع باشد، در این بین مدیران نیز می‌توانند به صورت آنلاین و سریع به نحوه کارکرد و نوع فعالیت کارمندان خود دسترسی داشته باشند.

فعالیت و بازدهی بیشتر کارمندان این شرکت و نحوه ارتباط موثرشان با مشتریان خود شاهد آن است که تیم‌یار توانسته بیش از گذشته در زمینه ابزارسازی پیشتاز عمل کند و به ایرانی بودن خود ببالد.

همچنین توسعه بستر نرم‌افزاری و آماده سازی نسخه ۴ تیم‌یار و افزایش ابزارهای تخصصی در ورژن جدید آن و توسعه در بستر ابری نیز از مهم‌ترین شاهدان پیشتازی تیم‌یار در ایام کرونا به واسطه حفظ موجودیت خود با تکیه بر ابزار‌های دورکاری است.

در نتیجه صاحبان سازمان‌های مختلف کسب و کار می‌توانند با اطمینان خاطر در فضای تیم‌یار به ادامه فعالیت در عرصه‌های رقابتی خویش بپردازند.

 

اخبار دورکاری که تا کنون به قلم تحریر در آماده است:

 

 

تعرفه های تیم‌یار ابری در حوزه دورکاری (تیمچه تله ورک)