امروزه فناوری تغییرات اساسی داشته و نحوه تکامل تجارت الکترونیکی در ارائه خدمت رسانی به مارک‌ها و طیف گسترده ای از مشتریان، نیز تغییر کرده است. تغییر کسب و کار و پیشرفت در فناوری باعث شده است تا مشتریان و شرکت‌ها بتوانند با این تغییرات به فعالیت خود ادامه داده و کسب و کار خود را بهبود دهند.

امروزه هر مشتری از سراسر دنیا می‌تواند هر محصولی را خریداری کند و تنها با یک کلیک عضوی از مشتریان شرکت شما باشد. در خرید آنلاین شاهد موفقیت های بزرگی بوده ایم، صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها نیز یکی از این موفقیت ها بوده و نیز روشی خردمندانه را ارائه کرده است.

 

 

بستر نرم افزار فروشگاهی یکپارچه، شرکت‌ها را برای مدیریت مؤثر و کارآمد معاملات خود، بی نیاز می‌کند. در حالی که، نادیده گرفتن این بسترها، منجر به خطا و سوء مدیریت در کار می‌شود.

نرم افزار فروشگاهی یکپارچه به قدرت نفوذ همه مشاغل هماهنگ، نیز کمک می‌کند. با دیدگاه واقع گرایانه و استفاده از فناوری به شیوه ای یکپارچه، می‌توان کسب و کار را به سطح کاملاً متفاوتی سوق داد و با کمک ارائه دهندگان بسترها، می‌توانید تمامی مزایای استفاده از نرم افزار فروشگاهی یکپارچه را تجربه کنید.

 

 

در این مقاله به بررسی ۶ مورد از مهم ترین مزایای نرم افزار فروشگاهی یکپارچه می پردازیم:

۱- ارائه خروجی بهتر

یک نرم افزار فروشگاهی یکپارچه با ارائه بازدهی بهتر در حوزه های مختلف، به مدیریت به روزرسانی‌ها و سودمندی سازمانی کمک می‌کند. این محصول نه تنها باعث بهسازی بیشتر و بهتر می‌شود بلکه به صرفه جویی در زمان و حجم کار دستی نیز کمک می‌کند.

در حقیقت به کسب و کار اجازه می‌دهد تا از مجموعه ای از توابع یکپارچه برای اداره کسب و کار استفاده کند و همچنین می‌توانند به طور خودکار بخش عملیات را اداره و کنترل کنند.

برنامه‌های کاربردی سریع و مداوم این بسترها، در جابجایی داده‌هایی بدون خطا و بی وقفه، کمک می‌کنند.

۲- به روزرسانی‌های به موقع و کنترل موجودی

یک تغییر کوچک می‌تواند باعث ایجاد مشکل در کار شود و تغییر آن به صورت دستی نیز بسیار زمان بر خواهد بود. نرم افزار فروشگاهی یکپارچه در به روزرسانی حسابداری و همچنین موجودی فروشگاه‌ها کمک بسیاری می‌کند.

معاملات آنلاین بسیار زیادی وجود دارند که به طور روزانه در حال انجام می‌باشند. به روزرسانی‌های به موقع و بررسی موجودی‌ها، به این علت است که مشتریان نسبت به سازمان نگرش مثبتی داشته باشند.

ادغام موجودی به ارائه جزئیات واقعی در زمان واقعی کمک می‌کند تا سازمان را از هر نوع اتفاق بد برای محصول یا قیمت، نجات دهد و همچنین زمانی که یک سفارش توسط مشتری در مرحله ثبت سفارش قرار می‌گیرد، حساب‌های عملیات و موجودی فروشگاه به طور خودکار به روز می شوند.

برای مثال: اگر مصرف کننده شماره تلفن یا اطلاعات دیگر خود را به روز کند، این اطلاعات به طور خودکار در سیستم به روز می‌شود. این برنامه فروشگاهی یکپارچه‌ی دو طرفه، داده‌ها را به صورت همگام و به روز نگه می‌دارد.

۳- افزایش رضایت مندی مشتری

ایده‌های کسب و کار مدرن، بر ارائه سریع خدمات و اطلاعات به مشتریان، تمرکز دارد. در بازار جهانی امروز، چگونه کسب و کارها می‌توانند ارائه دهنده کیفیت زمان باشند و مشتریان خود را از این طریق حفظ کنند؟ این کار تنها با دسترسی سریع به اطلاعات و موجودی میسر می‌شود.

با استفاده از خدمات نرم افزار فروشگاهی یکپارچه، می‌توانید مشتریان خود را با دسترسی سریع به موجودی، قیمت و پیگیری سفارش، راضی نگه دارید. یک مشتری راضی شاید خیلی زیاد به نظر نرسد اما به عنوان دارایی و سرمایه کسب و کار محسوب می‌شود.

بازاریابی به ابزاری لذت بخش برای کسب و کارها تبدیل شده است تا مشتریان را به بهترین وجه ممکن سرگرم کنند و متعاقبا در دراز مدت به کسب و کار نیز کمک خواهد کرد. مجموعه ای از بازاریابی در هر کسب و کار موفق، امری مهم و اساسی است. ابزارهای بازاریابی یکپارچه شامل بازاریابی از طریق ایمیل، تبلیغات آنلاین و غیره می‌باشد.

ابزارهای بازاریابی خودکار در ایجاد نگرش‌های جدید کسب و کار، جذب چشم انداز جدید و مشتریان جدید ضمن حفظ مشتریان قدیمی، در هر کسب و کار کمک می‌کند.

۴- تحویل و ثبت سفارش در لحظه

با وجود نرم افزار فروشگاهی یکپارچه، جریان سفارشات بسیار روان و بدون خطا به نظر می‌رسد. برخی از کسب و کارها با مشکلات تأخیر در تحویل کالا و مشتریان ناراضی مواجه هستند.

این مشکل می‌تواند توسط یک نرم افزار فروشگاه اینترنتی یکپارچه و یا سیستم ERP به راحتی رفع شود.

اطلاعات خودکار ارائه شده توسط یک بستر تجارت الکترونیکی یکپارچه، در تهیه اطلاعات سریع و جریان تولید اطلاعات و داده‌ها کمک می‌کند.

۵- پول و بودجه

اساساً دو نوع مسئله پولی در کسب و کار وجود دارد، یکی مالی و دیگری حساب ها. تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی برای تصمیم گیری‌های مهم درمورد جریان پولی، سود و زیان، بودجه و غیره بسیار مهم است.

تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی می‌تواند بسیار زمان بر و دشوار باشد. ادغام حساب‌ها و امور مالی به تجمیع داده‌ها در یک مکان، روشی قابل اطمینان و دقیق است.

با نرم افزار فروشگاهی یکپارچه، می‌توانید داده‌های بدون خطا، ارسال به موقع اطلاعات دستی و موارد بیشتر دیگری را داشته باشید.

۶- قدرت ادغام داده‌ها

استفاده مستمر از داده‌های کسب و کار، برای تصمیم گیری‌های مهم در کسب و کار بسیار مفید است. برای اتخاذ تصمیمات صحیح و بدون خطا، باید به انواع داده‌ها از قبیل داده‌های مالی، داده‌های مصرف کننده، داده‌های محصول و غیره، وارد شد.

ادغام کلیه داده‌ها و گزارشات، به مدیر در تصمیم گیری هوشمندانه بسیار کمک می‌کند.

برای ادغام داده‌ها، توجه به موارد زیر بسیار اهمیت دارد:

  • ایمنی داده‌ها و اطلاعات را تضمین کند.
  • داده‌ها باید واقعی باشند و اطلاعات عملی را ارائه دهند.
  • باید در چندین برنامه قابل دسترس باشند.
  • باید به روز و صحیح باشند.

به منظور بهبود سودمندی هر کسب و کار یا مدیریت، نرم افزار فروشگاه الکترونیک یکپارچه، می‌تواند شگفتی‌هایی را ایجاد کند که در هیچ حوزه خاصی کار نمی‌کند اما از جنبه‌های مختلف اعتبار دارد.

مدیریت یک کسب و کار به سادگی شمارش پول نیست و می‌تواند با بسیاری از خطاهای ناگهانی و سوء مدیریت مواجه شود. برای جلوگیری از این پیچیدگی‌ها می‌توانید از یک نرم افزار فروشگاهی یکپارچه استفاده کنید.

با کمک یک ارائه دهنده بستر خوب، می‌توانید ادغام خودکار خود را در مناطق مختلف داشته باشید و کیفیت فرآیند خود را ارتقا دهید.

سناریوی مدرن

امروزه مصرف کنندگان علاقه و اشتیاق بی شماری را برای خرید آنلاین نشان داده‌اند. از کالاهای مصرفی گرفته تا کالاهای الکترونیکی، در نتیجه بازار آنلاین با رونق شگرفی در کسب و کار رو به رو شده است.

دلیل اصلی این فرآیند، راحتی آن است.

در اصل، یک نرم افزار فروشگاهی یکپارچه، نرم افزاری است که در آن قسمت‌های محدودی مانند ERP و CRM تحت بستر آنلاین تلفیق می‌شوند.

هدف این است که یک راه حل نهایی برای تمامی فعالیت‌ها در قالبی یکپارچه به فروشنده ارائه شود. این یکپارچگی به فروشندگان کمک می‌کند تا تمرکز و دید کلی از آنچه که در بخش‌های مختلف و قسمت‌های پر اهمیت، در زمان واقعی و به صورت مدیریتی اتفاق می‌افتد، داشته باشد.

توصیه‌های کاربردی خدمات تجارت الکترونیک یکپارچه، باعث می‌شود با مدیریت یکپارچه کارهای عملیاتی به صورت خودکار، کسب و کار شما سودمندتر باشد.

 

مترجم: نیلوفر نظری

منبع: fewerclicks