مزایای یکپارچگی نرم افزار ERP با سیستم فروش آنلاین

 

دلایل اهمیت یکپارچگی سیستم فروش آنلاین با نرم افزار ERP

معمولا، صاحبان کسب‌وکارها به دلیل هزینه بالا و توقفاتی که تغییر سیستم‌های فعلی برای آنها به همراه دارد، نیاز به یکپارچه‌سازی سیستم فروش آنلاین خود را نادیده می‌گیرند. این در حالی است که با توجه به گرفتن تاثیر این یکپارچگی بر فرایندهای سازمانی و تجربه مشتریان، تقبل چنین هزینه‌ای منطقی به‌نظر می‌رسد.

زمانی که کانال‌های فروش آنلاین را با نرم افزار ERP خود یکپارچه می‌کنید، قادر خواهید بود خود را به‌عنوان یک کسب‌وکار مجرب و حرفه‌ای به مشتریان معرفی کنید. اطلاعات کلیدی از قبیل حمل و نقل کالا و ردیابی آن، ثبت سفارش، ثبت مشتری، نوع کالا و میزان موجودی در سیستمی یکپارچه مدیریت شوند.

در حال حاضر، سیستم‌های یکپارچه‌ای وجود دارند که موجب مبادله خودکار این اطلاعات بین سیستم‌های شما می‌شوند؛ بنابراین، نیازی به وارد کردن اطلاعات در چند سیستم به‌صورت دستی نیست.

ثبت سفارشات فروش به صورت دستی در نرم افزار ERP، کار دشوار و بسیار وقت‌گیری است. برای این کار ابتدا مجبورید اطلاعات مربوط به کالا را در نرم‌افزار اکسل (Excel) بروز کنید و سپس این اطلاعات را در سیستم فروشگاه آنلاین خود قرار دهید. چنانچه عادت دارید که عملیات کاهش موجودی را به‌صورت دستی در سیستم‌های خود پیاده‌سازی کنید یا اصلا قادر به انجام آن نیستید، ممکن است بیش از میزان موجودی فروش انجام دهید و به دلیل خودکار نبودن فرایندها، احتمال اشتباه بسیار بالا خواهد بود. برخی از این اشتباهات رایج عبارتند از:

  • ثبت آدرس اشتباه جهت ارسال محموله
  • ثبت اشتباه میزان موجودی
  • ثبت اطلاعات غلط یا ناقص درباره محصول یا عدم ثبت اطلاعات

به‌طور خلاصه می‌توان گفت، زمانی که سیستم فروش آنلاین با نرم افزار ERP شما یکپارچه نباشد، تجربه مشتریان و کل کسب‌وکار خود را در معرض خطر قرار می‌دهید.

مزایای یکپارچگی سیستم‌های فروش آنلاین با سیستم ERP

در اینجا به شرح مهم‌ترین مزایای فروشگاه یکپارچه آنلاین با نرم افزار ERP می‌پردازیم:

 

۱- کاهش تداخل اطلاعات، انجام کارها به‌صورت دستی و امکان بروز اشتباه

 

 

مزایای یکپارچگی نرم افزار ERP با سیستم فروش آنلاین

 

طراحی سیستم فروش آنلاین در نرم افزار ERP ایرانی موجب یکپارچگی اطلاعات مربوط به پرداخت و حمل و نقل، سفارشات آنلاین و اطلاعات مشتریان می‌شود. همچنین، این امر موجب سهولت بارگذاری اطلاعات مربوط به کالا و میزان موجودی آن در پورتال فروش آنلاین می‌شود. بنابراین، یکپارچگی نیاز به وارد کردن دوباره اطلاعات را از بین می‌برد. همچنین، موجب کاهش تداخل اطلاعات، وارد کردن اطلاعات به‌صورت دستی و خطای انسانی می‌شود.

 

۲- کاهش هزینه‌های عملیاتی

 

 

مزایای یکپارچگی نرم افزار ERP با سیستم فروش آنلاین

 

دسترسی درلحظه به اطلاعات سیستم فروش آنلاین به‌واسطه نرم افزار ERP، این امکان را فراهم می‌آورد تا مشتریان از آخرین وضعیت سفارشات و میزان موجودی مطلع شده و بتوانند به کمک کدهای ردیابی، محموله خود را ردیابی کنند. ورود خودکار اطلاعات به جلوگیری از اشتباهات، دوباره‌کاری و عقب ماندن سفارشات کمک می‌کند. به‌طورکلی، این موارد منجر به کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌شوند.

۳- افزایش بهره‌وری

 

 

مزایای یکپارچگی نرم افزار ERP با سیستم فروش آنلاین

 

سیستم‌های یکپارچه نقش مهمی در ساده‌سازی فرایندهای کسب‌وکار ایفا می‌کنند. این سیستم‌ها موجب کاهش دخالت منابع انسانی در فرایندها می‌شوند. سفارشات فروش آنلاین بلافاصله در سیستم ERP ثبت می‌شوند که این امر موجب می‌شود کاربر نرم افزار ERP بتواند در لحظه سفارش را بررسی کرده و فرایند موبوط به آن را آغاز نماید. بنابراین، یکپارچگی موجب کاهش مدت زمان چرخه سفارش می‌شود.

۴- کاهش هزینه‌های انبارداری

 

 

مزایای یکپارچگی نرم افزار ERP با سیستم فروش آنلاین

 

کلیه اطلاعات مربوط به فروش آنلاین بلافاصله در نرم افزار ERP شما ثبت می‌شود. همچنین، موجودی کالا براساس مبادلات آنلاین بروزرسانی می‌شود. بنابراین، کاربران نرم افزار ERP می‌توانند با استفاده از اطلاعات بروز درباره میزان موجودی و فروش‌های آنلاین، خرید خود را به‌درستی برنامه‌ریزی کنند که در نتیجه آن، هزینه‌های انبارداری کاهش پیدا می‌کند.

۵- افزایش رضایت‌مندی مشتریان

 

 

مزایای یکپارچگی نرم افزار ERP با سیستم فروش آنلاین

 

بروزرسانی آسان اطلاعات، ردیابی سفارشات و کنترل میزان موجودی با استفاده از نرم افزارهای ERP موجب افزایش سطح رضایت‌مندی مشتریان خواهد شد.

۶- ایجاد گزارشات مالی در نرم افزار ERP

 

 

مزایای یکپارچگی نرم افزار ERP با سیستم فروش آنلاین

 

نرم‌افزارهای فروش آنلاین گزارشات مالی فروش را تهیه می‌کنند. این یکپارچگی سیستم فروش آنلاین با سیستم‌های ERP، با شفاف‌سازی اطلاعات مالی مورد نیاز، در تهیه تراز آزمایشی، ترازنامه، گردش وجوه نقد و صورت سود/زیان به کسب‌وکارها کمک می‌کند.

۷- کنترل بهتر کسب‌وکار

 

 

 

یکپارچگی فرایندهای فروش آنلاین با فرایندهای سیستم‌های ERP، به صاحبان کسب‌وکار در کنترل بهتر سازمان و در نتیجه افزایش سود رقابتی کمک می‌کند.

موارد ذکر شده مهم‌ترین مزیت‌های یکپارچگی سیستم فروش آنلاین با سیستم‌های ERP می‌باشند. در نتیجه، هر کسب‌وکاری برای موفقیت باید به این نکات توجه داشته باشد. به طور کلی، دسترسی به سفارشات و اطلاعات دقیق و بروز مشتریان، خدمات‌رسانی به آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

 

منبع: futurismtechnologies

مترجم: رزیتا مرعشی