فناوری منابع‌انسانی (Human Resources Technology) یک اصطلاح کلی بوده و شامل هر گونه نرم‌افزار یا سخت‌افزاری می‌شود، که در سازمان برای اتوماسیون‌سازی تمامی امور منابع‌انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابر، تاکنون توانسته است تاحدودی انتظارات شرکت‌هایی را که به سمت پردازش ابری حرکت کرده‌اند، برآورده کند.

این فناوری با ارائه نرم‌افزا‌رهای پیشرو، سبب افزایش بهره‌وری کارکنان شده و فعالیت‌های حوزه منابع انسانی (HR) را قدرتمند کرده است. منابع‌انسانی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سازمان است که بر بهبود نحوه عملکرد نیروهای انسانی تاثیر فراوانی دارد.

 

فواید پردازش ابری برای منابع انسانی (HR) شرکت ها

 

در این راستا، شرکت تیم‌یار برای تسهیل فعالیت‌های خود در بخش منابع‌انسانی نرم‎‌افزار ، بهره‌گیری از فواید ابر را در دستور کار خود قرار داده است. این شرکت با هدف دسترسی سریع‌تر به نوآوری‌ها، به‌طور منظم در طول سال، نسخه‌های بروزشده نرم‌افزار را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که جایگزین مناسبی برای نرم‌افزارهای فیزیکی می‌باشد. همچنین، این فناوری کمک خواهد کرد تا کاربران بر روی سرور شرکت، نرم‌افزار خود را اجرا کنند و از طریق اینترنت به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. این امر موجب صرفه‌‌جویی چشمگیر مالی برای شرکت‌ها می‌باشد.

شرکت تیم‌یار نسبت به حراست از اطلاعات خود و دیگر مشتریان بسیار حساس بوده و در این راستا برای جلوگیری از نابودی شرکت‌ها از طریق نفوذ عوامل بیگانه به اطلاعات محرمانه، تلاش‌های خود را افزایش داده است. لازم به ذکر است که نرم‌افزار Cloud HR تیم‌یار با اختصاص دادن یک نام کاربری و رمز عبور به هر کاربر، امکان دسترسی به فایل‌ها و اطلاعات مورد نیاز را می‌دهد. این امر باعث می‌شود کاربران در هر موقعیت مکانی و زمانی، به اطلاعات خود به سهولت دسترسی داشته و البته از امنیت اطلاعات خود آسوده خاطر باشند.