سه مزیت پرطرفدار ERP در بین تولیدکننده‌ها
 

در دنیای امروز، ERP ارزش قابل تاملی را برای تولید‌کننده‌ها به ارمغان آورده است. شرکت‌های تولیدی با یک کلیک ساده می‌توانند به گزارش‌های واقعی عناصر کسب و کارشان دسترسی داشته باشند. سیستم های ERP امروزی نمایی از درون یک کسب‌و‌کار را طوری ارائه می دهند که داده‌های حیاتی برای برنامه‌ریزی و استقرار را از مرحله اجرایی تا مدیریت انبار فراهم می‌کند. با این‌حال، ERP دائم در حال تغییر است. در این مقاله انتظارات کارخانه‌ها از نرم افزار ERP و تاثیر تکنولوژی بر آینده آن‌را بررسی خواهیم کرد.

 

 

۱- ارتباط ERP با اینترنت اشیا: اینترنت اشیا ارتباط بین دستگاه‌های مختلف است که این ارتباط ممکن است الزاما از طریق اینترنت نباشد. اینترنت اشیا شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا نسبت به عملکرد تولیداتشان دید عمیقی پیدا کنند و بدانند که این تولیدات کجا‌ و چگونه استفاده می‌شوند. برخی از شرکت‌ها، وسایل خانه را به اینترنت اشیا متصل می‌کنند؛ برای مثال، داشتن زنگ خطر ماشین لباسشویی، هنگامی که درست کار نمی‌کند و اتصال سایر وسایل برقی با اینترنت. اینترنت اشیا داده‌های ارزشمندی را فراهم می‌آورد؛ اما چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟ پاسخ این سوال از طریق ERP داده شده است. در ERP‌های مدرن، ترکیب داده‌های اینترنت اشیا با ERP به منظور اضافه کردن اطلاعات ارزشمند به سیستم ERP انجام گرفته است. برای مثال در حمل‌و‌نقل مواد اولیه می‌تواند از وسایلی که زمان و موقعیت مکانی مناسب را گزارش می‌دهند استفاده کرد. بنابراین کارخانه‌ها می‌توانند از این اطلاعات برای برنامه‌ریزی بهتر روی محصولات و پیدا کردن مکان‌های مناسب‌تر استفاده کنند. با اوصاف سیستم ERP می‌تواند رفته رفته برای کسب‌و‌کارها تبدیل به یک ضرورت شود.

۲- تحلیل‌های داده‌های گسترده برای کسب‌و‌‌کارهای کوچک: سال‌ها پیش تنها شرکت‌های بزرگ که قادر به ساختن زیربنای سخت افزاری بودند، می‌توانستند به داده‌های گسترده دسترسی داشته باشند. رانش ابری انواع کسب‌و‌کارها را قادر می‌سازد که داده‌های خود را سریع‌تر و بهتر از قبل مدیریت نمایند. دسترسی آسان‌تر به ابزارهای تحلیلی قدرتمند به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که از داده‌های جدید گرفته شده از اینترنت اشیا مثل سیستم CRM و تکنولوژی انبار بهره بیشتری ببرند.

۳- تکنولوژی انبار: همه ما می‌دانیم که کاربرد ساعت تنها نشان دادن زمان نیست؛ بلکه شمردن تعداد ضربان قلب در دقیقه و همچنین شمردن تعداد قدم‌ها نیز می‌تواند باشد. جلیقه ردیاب تناسب اندام نیز یکی از متداول‌ترین تکنولوژی‌های پوشیدنی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. اما قابلیت‌های هدست‌های واقعیت مجازی که شما را به دنیای سه‌بعدی می‌برد چطور؟ این تکنولوژی‌ها نه تنها جنبه سرگرمی دارند بلکه می‌توان از آن‌ها در دستگاه‌های اتاق عمل برای نشان دادن جریان عمل به کارآموزان نیز بهره گرفت. از تکنولوژی جلیقه مذکور نیز می‌توان درون کارخانه‌ها و درحین اسمبل کردن ماشین آلات برای راه‌اندازی رباط‌هایی که می‌توانند اشیای خیلی کوچک را برای استفاده انسان اداره کنند، استفاده کرد. همچنین این تکنولوژی را می‌توان برای یکپارچه شدن با ERP جهت تولید داده‌ها در صفر تا صد فرآیند تولید به‌کار گرفت. از این‌رو می‌توان گفت آینده ERP در جهت توسعه کسب‌و‌کارها بسیار امیدوار کننده است. این تکنولوژی‌ها و سایر تکنولوژی‌ها کسب‌و‌کارها را رونق می‌بخشد و دارندگان کسب‌و‌کارها را قادر می‌سازد که براساس داده‌های صحیح و در‌دسترس، تصمیم گیری‌های استراتژیک مفیدی انجام دهند. بنابراین به‌نظر می‌رسد که زمان آن فرا رسیده یک ERP ابری به کسب‌و‌کار خود اضافه کنید. این نوع ERP هماهنگ‌سازی‌های خوبی را در زمان‌های مشخص برای شما فراهم می‌کند و از قابلیت گزارش‌گیری مناسبی برخوردار است. علاوه بر این، انعطاف‌پذیری را که کسب‌و‌کار شما برای رشد به آن نیاز دارد در اختیار شما قرار می‌دهد.