رویکردهای مهم ERP در سال ۲۰۱۹
 

در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، به دلیل فرایندهای متعدد و بعضا پیچیده، تصمیم‌گیرندگان و مدیران به سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) روی می‌آورند و برای آن بودجه‌ در نظر می‌گیرند. نرم‌افزار ERP به یکپارچه شدن فرایندها و رویه‌های واحدهای مختلف، صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری سازمان‌ها کمک می‌کند.

در اینجا قصد داریم به ویژگی‌های مهمی که شرکت‌ها برای خرید ERP در سال ۲۰۱۹ به آن توجه می‌کنند، نگاهی اجمالی داشته باشیم.  

 

 

۱. تولید فزاینده

منظور از این نوع تولید، پیگیری روندهای افزایشی است که در یک فرایند تکمیل می‌شوند. از جمله آن می‌توان به تولیدات پرینترهای سه بعدی اشاره کرد که به‌زودی حجم وسیعی از لوازم را تولید خواهند کرد.

۲. IoT (اینترنت اشیا)

سنسورهای متصل به اینترنت می‌توانند داده‌های زمان واقعی در مورد عملکرد تجهیزات کارخانه، بهره‌وری کارکنان و غیره را گرد‌آوری کنند. اتصال تجهیزات IoT به ERP، موجب می‌شود به گزارشی کاربردی دسترسی پیدا کنید که به شما در تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند. همچنین، این گزارش به شما کمک می‌کند تا با تمام اجزاء کسب‌وکار، در یک مسیر باشید و زمان تجزیه‌‌ و‌ تحلیل را کاهش می‌دهد. این اقدام، موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کاهش سایش و پاره شدن سیستم HVAC و هزینه‌های جزئی کسب‌وکار شما می‌شود.

۳. پویایی و انعطاف‌پذیری
به تازگی، بسیاری از کسب‌وکارها به نرم‌افزار ERP، به‌ویژه نرم‌افزارهای ابری مهاجرت کرده‌اند. مهاجرت به ERP مثل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به‌سرعت در شرکت‌های کوچک اتفاق نمی‌افتد و زمان پیاده‌سازی نسبتا بالایی دارد. ERPهای ابری به دلیل اینکه مهاجرت را ساده‌تر می‌کنند، محبوب بیشتری خواهند داشت. ERP ابری امکان برقراری ارتباط در هر مکان با بالاترین سرعت بروزرسانی را فراهم کرده و اطلاعاتی در مورد انتخاب‌های سودآور، گسترش کسب‌وکار و یا تغییر در قوانین و مقررات و بازار عرضه و تقاضا را در اختیار صاحبان کسب‌وکار قرار می‌دهد.

۴. تجزیه و تحلیل کارا
ERPها، توانایی‌ تجزیه و تحلیل را برای تصمیمات سریع بهبود می‌بخشند. بسیاری از نسخه‌های جدیدتر، کاربران را قادر می‌سازند گزارش‌های سفارشی‌سازی شده، دسترسی به تجسم داده‌ها یا ابزارهای تجزیه و تحلیل را به برنامه‌های موجود اضافه کنند. این ویژگی باعث افزایش میزان اطلاعاتی می‌شود که رهبران باید به آسانی به آن دسترسی پیدا کنند. در نهایت ERP به یک ابزار داده جامع تبدیل خواهد شد که تصمیمات را در تمام سطوح، از سطح تولید تا واحد اجرایی را پوشش خواهد داد و همچنین برای صاحبان کسب‌وکار ضروری است تا در زمینه ERP سرمایه‌گذاری کنند و بتوانند در فضای رقابتی صنایع مربوط به زمینه فعالیت خود، به حیات‌شان ادامه دهند.

 

 

۵. راهکار‌های صنایع خاص
راهکارهای ERP به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند تا از پرداخت مازاد برای یک نرم‌افزار یا سفارشی‌سازی اجتناب کنند و تنوعی از عملکردهای مختلف را برای صنایع خاص ارائه می‌دهد.
نرم‌افزارهای ERP کاربرپسندتر شده‌اند و با صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت جهت آموزش کارکنان و جلوگیری از اشتباهات، هزینه‌ها را کاهش داده‌اند. آن‌ها می‌توانند CRM، حسابداری، خدمات مشتری، رسانه‌های اجتماعی، مالی، و غیره را برای ساده کردن کسب‌وکارها، یکپارچه کنند.