مسئولیت اجتماعی تیم‌یار در دوران کرونا؛ از انجام تست همگانی تا دورکاری بالای ۹۰ درصد پرسنل. به گزارش روابط عمومی تیم‌یار، در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی و حفظ سلامت خانواده بزرگ تیم‌یار، این مجموعه دانش‌بنیان در هفته گذشته اقدام به انجام تست PCR از کلیه پرسنل خود در محل شرکت کرده است. با توجه به اوج‌گیری شدید بیماری کرونا و نیاز به اقدامات پیشگیرانه در جهت حفظ سلامت کارکنان، این تست با حضور تیمی از یکی از آزمایشگاه‌های مجهز کشور انجام گرفت.

علاوه‌براین، تیم‌یار درکنار پایش سلامت کارکنان و انجام اقدامات پیش‌گیرانه برای حفاظت در مقابل این بیماری اقدام به تسهیل انجام امور به شکل دورکاری کرده است. با تصمیم مجموعه مدیریت تیم‌یار از آغاز هفته جاری آن بخش از کارکنان این مجموعه دانش‌بنیان که کارهایشان را از محل شرکت انجام میدادند نیز فرایند دورکاری خود را آغاز کردند تا بتوانند بدون نگرانی از انتقال این بیماری به انجام وظایف‌شان بپردازند.

در این بین اما استفاده از «اثر»، راهکار دورکاری تیم‌یار نیز به یاری این سازمان آمد تا روند امور بیش‌ازپیش تسهیل و باعث شود تا کمترین نگرانی نه جانب مدیران و نه از جانب کارکنان برای انجام امور به وجود نیاید. راهکار اثر که چند روزی از معرفی آن به کسب‌وکارهای کشور می گذرد توانست در این دوران به خوبی خود را ثابت کند. این راهکار به واحدهای مختلف تیم‌یار اجازه داد مانند روزهای عادی تمام امور و وظایف روزانه خود را به راحتی و بی‌دردسر انجام دهند.

اثر به مدیران اجازه نظارت تمام و کمال بر روند انجام و اجرای پروژه‌ها را می‌دهد و به کارکنان نیز اجازه می‌دهد بدون محدودیت زمان و مکان با مدیران و سرپرستان خود در ارتباط باشند. در کنار این‌‌ها اثر همانند یک دفتر کاری کاملا مجهز، اما مجازی به مدیران اجازه می‌دهد در لحظه به تمام گزارش‌ها و تحلیل‌های موردنیازشان دسترسی داشته باشند، ساعت‌های ورود و خروج و انجام کار مفید توسط پرسنل را بسنجند، انواع تسک‌ها و پروژه‌های فردی و گروهی را تعریف و ابلاغ کنند، با برقراری ارتباط اینترنتی با کارکنان از طریق Voip با آنها در ارتباط باشند و کارها را پیش ببرند، کلیه عملیات‌های سازمان از قبیل مالی و حسابداری، فروش و انبار و برنامه‌ریزی تولید را به شکل دورکاری جلو ببرند، تقویم‌های کاری را تنظیم و از جلسات در زمان مقرر مطلع شوند و در نهایت عملکرد هریک از پرسنل را به طور جداگانه و در قالب گزارش‌های شخصی مشاهده کنند.

در دوران دورکاریِ کارکنان و لزوم ادامه این روند برای حفظ سلامت پرسنل در کنار پیش‌برد امور و دستیابی به اهداف سازمانی، اثر ابزاری موثر در دستان مدیران کسب‌وکارها برای نیل به این مقصود است. بالا رفتن بهره‌وری کارکنان در کنار امکان پایش عملکرد و دسترسی به هرآنچه که موردنیاز کارکنان و مدیران است، آن‌هم تنها با چند کلیک، اهمیت اثر را در این روزهای کرونایی و دورکاری بیش‌ازپیش جلوه بخشیده است. امید است با عبور از این پیک خطرناک و حفظ سلامت پرسنل با انجام دورکاری و وارد نشدن ذره‌ای خلل به روند امور در سازمان‌ها در کنار رنگ بخشیدن به فرهنگ دورکاری با استفاده از ابزار و روش‌های مناسب و به‌روز، شاهد رشد و پیشرفت روزافزون تمامی کسب‌وکارها در کشور عزیزمان باشیم.