راهکار تیم یار برای فروشگاه های آنلاین
 

با وجود اینکه شیوه سنتی خرید و عرضه کالا در میان اقشار مختلف مردم جایگاهی خاص و ثابت شده دارد، اما این روند با ظهور و توسعه هرچه بیشتر فروشگاه های مجهز به درگاه های پرداخت اینترنتی دچار تغییر و تحول جدی شده است. این تغییرات، سبب شده که راهکارهای سنتی رفته رفته جایگاه خود را به شیوه های مدرن در نظام مالی داده و تغییرات شگرفی در زمینه کسب و کارهای سنتی پدید بیاید. رشد و توسعه هرچه بیشتر فروشگاه های آنلاین و مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی، علاوه بر تسهیل فرآیندهای خرید و فروش، منجر به تولید اشتغال در سطوح مختلف جامعه می شود.

ریحانه شیرزی، مدیر توسعه کاربردی تیم یار، در گفت و گو با واحد توسعه ارتباطات در رابطه با سیاست نرم افزار ERP تیم یار برای ارائه راهکارهای فروشگاه های آنلاین اظهار داشت: نرم افزار تیم یار با یکپارچه سازی سیستم های مختلف خرید، عرضه کالا و جلب رضایت مشتریان، توانسته یک راهکار اختصاصی را متناسب با نیازهای فروشگاه های آنلاین در اختیار صاحبان آن ها قرار داده تا کلیه نیازهای عرضه کننده و خریداران تحت پوشش قرار گیرد و رضایت کافی برای طرفین به ارمغان آید.

شیرزی در ادامه ضمن برشمردن مزایای سیستم های ERP برای فروشگاه های آنلاین، افزود: ERP ایرانی امکانات گسترده ای را برای صاحبان فروشگاه های اینترنتی آنلاین به ارمغان می آورد که از جمله آن ها می توان به امکان نمایش لیست کالاها و خدمات بر اساس ویژگی های آنها، سبد خرید، ثبت مشتری،  انتخاب آدرس های مختلف برای ارسال محصولات به مشتریان، مدیریت سفارشات و تبدیل سفارشات به فاکتور، قابلیت رزرو محصول به ازای سفارشات ثبت شده، اعمال تخفیفات کالایی و ریالی به ازای دوره های مختلف، مدیریت اعطای کارت های هدیه، توانایی کنترل موجودی در هر لحظه، پرداخت آنلاین و یا در محل، مدیریت پورسانت، ردیابی سفارشات و امکان نمایش وضعیت سفارش به مشتری،  مدیریت فرایندهای برگشت از فروش و … اشاره کرد.

وی در خاتمه اظهار داشت: در ERP تیم یار قابلیت ویژه ای وجود دارد که به واسطه آن، می توان بین وب گاه فروشگاه های آنلاین و داده های ذخیره شده در تیم یار از طریق API به آسانی ارتباط برقرار کرد.