حضور «تیم‌یار» در نخستین همایش سیاست‌های صنعتی، تجاری و خدماتی در افق ۱۴۰۴

 

روز شنبه بیست و ششم تیرماه، نخستین همایش سیاست‌های صنعتی، تجاری و خدماتی در افق ۱۴۰۴ در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. شرکت دانش بنیان سافت سیستم به‌عنوان یکی از حامیان اصلی در این همایش بزرگ شرکت می‌کند.

بعضی از محورهای همایش عبارتند از:

  • نقش و جایگاه بخش خصوصی در تحقق اهداف سند چشم‌انداز ۲۰ ساله
  • چشم‌انداز صادرات غیرنفتی در تحقق اهداف سند چشم‌انداز ۲۰ ساله
  • سیاست‌ها و راهبردهای صنعتی و تجاری با تکیه بر رویکرد اقتصاد مقاومتی
  • جایگاه صنایع اولویت‌دار و استراتژیک و موانع پیش روی آن در دستیابی به افق ۱۴۰۴
  • سیاست‌ها و راهبردهای صنعتی، تجاری و خدماتی در شرایط پساتحریم با تاکید بر فعالیت بخش خصوصی
  • بررسی سازوکارهای پولی و مالی و خدمات بانکی در افق ۱۴۰۴

تایین اهداف سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور در همه ابعاد آن از موضوعات مهمی است که بارها از سوی مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است. با توجه به این مساله، با همکاری و همفکری «فراکسیون ایران در افق ۱۴۰۴ مجلس شورای اسلامی» و با هدف ترغیب و تشویق بخش خصوصی به‌عنوان موتور محرک اقتصاد کشور و همچنین فرهنگ سازی در این زمینه، نخستین همایش سیاست‌های صنعتی، تجاری و خدماتی در افق ۱۴۰۴ برگزار می‌شود. در سند چشم‌انداز، ایران کشوری توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فن‌آوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بین‌الملل معرفی گردیده است.

فراکسیون ایران در افق ۱۴۰۴ مجلس شورای اسلامی در تاریخ بیستم بهمن‌ماه ۱۳۹۳ با عضویت ۱۵۰ نماینده تشکیل شد و دکتر رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ریاست آن را بر عهده دارد.

برخی مهمانان و سخنرانان این مراسم عبارتند از: روسای قوای مجریه و مقننه، مسئولین و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ریاست محترم فراکسیون افق ۱۴۰۴، مسئولین محترم وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت – فرهنگ و ارشاد اسلامی – ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات – کار، تعاون و رفاه اجتماعی – علوم، تحقیقات و فن‌آوری – بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – مسئولین محترم بانک مرکزی و بیمه مرکزی، مدیران سازمان‌های حمایتی و همچنین اتحادیه‌ها و انجمن‌های مختلف

در پایان مراسم، از واحدهای شاخص و فعالان در حوزه‌های مختلف به‌عنوان واحدهای برگزیده در چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ پس از ارزیابی شورای ارزیابی، از سوی فراکسیون افق ۱۴۰۴ تجلیل به‌عمل خواهد آمد.

گفتنی است تیم‌یار به‌عنوان یکی از حامیان اصلی در این همایش حضور دارد و غرفه این شرکت در تالار ابن سینا واقع شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری و برنامه همایش به سایت سیاست‌های صنعتی، تجاری و خدماتی در افق ۱۴۰۴ مراجعه نمایید.