حسابداری ساخت و ساز ابری، فناوری جدید صنعت ساختمان

 

اگر می‌خواهید جلوتر از رقبای خود حرکت کنید، نرم‌افزارهای قدیمی حسابداری ساخت‌وساز، ارزش این خطرپذیری را ندارند. از این رو، باید به سراغ فناوری‌های جدید این صنعت بروید.

ریسک‌پذیری در کسب‌وکار، وقتی پای منافع صاحبان آن در میان باشد، لازم و حتی ضروریست. در این مقاله خواهید دید که چگونه نرم‌افزار حسابداری ساخت‌وساز سیار (همراه) می‌تواند به بهبود رقابت کسب‌وکار شما کمک کند.

برای پیشی گرفتن از رقبا، ایجاد درآمد پیوسته و وفادار کردن مشتریان، به‌کارگیری نرم‌افزارهای حسابداری جدید و بروز لازم و ضروری به‌نظر می‌رسد. حال اگر از فناوری‌های قدیمی استفاده می‌کنید، راه‌حل چیست؟

 

خطرات فن‌آوری‌های قدیمی

اکثر سیستم‌های حسابداری ویژه صنعت ساخت‌وساز در دهه 1990 توسعه یافته‌اند و چالش کنونی آن‌ها همگام‌شدن با روند تکامل کسب‌وکارها در صنعت ساخت‌وساز است. شاید شما جزو کسب‌وکارهایی هستید که هنوز هم با سیستم موجود خود احساس راحتی می‌کنید و نیازی به تعویض آن ندارید. در این صورت، ممکن است تمایل داشته باشید از خطرات استفاده از این فناوری قدیمی نیز مطلع شوید. در این‌جا 3 خطری که فکر می‌کنیم در صدر فهرست مهم‌ترین ریسک‌ها می‌باشند را شرح می‌دهیم:

  • محدودیت امکانات تیم‌های میدانی

شما برای انجام کار موثر و کارآمد، به تیم‌های میدانی اعتماد می‌کنید. این در حالی است که احتمالا آن‌ها از طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها استفاده می‌کنند که قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر نیستند. مثلا، سیستم‌های حسابداری و ساخت‌وساز تنها از طریق یکپارچه‌سازی‌های مرسوم با یکدیگر ارتباط دارند که حفظ و نگهداری آن‌ها دست‌وپاگیر و پرهزینه است. حتی در بهترین حالت ممکن، دسترسی به بخش اعظم اطلاعات کسب‌وکارها بدین ترتیب، دشوار خواهد بود.

  • افزودن هزینه‌های غیرضروری و بیهوده

برخی سیستم‌های قدیمی برای ایجاد دسترسی تیم‌های میدانی به داده‌های کلیدی هزینه‌های پروژه، از شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) یا Citrix استفاده می‌کنند. متاسفانه، این فناوری‌ها هزینه‌های اضافی به‌بار می‌آورند. علاوه بر این، درحالی‌که تیم‌های میدانی فقط به یک‌سری اطلاعات مرتبط نیاز دارند، این شبکه‌ها دسترسی به کل نرم‌افزار را فراهم می‌کنند. این امر برای تیم میدانی دست‌وپاگیر و گمراه‌کننده است.

  • به‌وجودآوردن پیمانکاران ناراضی

وفادار ماندن به سیستم‌های قدیمی منجر‌به فرایندهای ناکارآمد و پس‌رفت کل سازمان می‌شود. به‌عنوان مثال، بررسی و تایید صورتحساب‌های پیمانکار بین دفتر کار و میدان کار می‌تواند بسیار کند انجام شود. این فرایند پیمانکاران را ناامید می‌کند و می‌تواند در روند کسب‌وکار شما تاثیر منفی بگذارد؛ به‌ویژه در مواقعی که یافتن پیمانکاران عالی سخت باشد.

 

مزایای انتخاب یک نرم‌افزار ابری مدرن

روشن است که شرکت‌های ساخت‌وساز نیازمند سرمایه‌گذاری برای یک نرم‌افزار حسابداری ویژه این صنعت هستند. بدین ترتیب، آن‌ها می‌توانند اطلاعات سفارش خود را در هر نقطه‌ای ارائه داده و با نیازهای متغیر صنعت روبه‌رشد خود، همگام باشند.

 

مزایای استفاده از فناوری ابر

  • با داشتن نرم‌افزار حسابداری ساخت‌وساز ابری واقعی، از پرداخت هزینه‌های اضافی برای سرورهای رایانه‌ای و نگهداری سخت‌افزار، بی‌نیاز می‌شوید. با استفاده از فناوری ابری، یک منبع محاسباتی قوی در اختیار دارید که در صورت نیاز، به‌راحتی قابل دسترسی است.
  • بروزرسانی نرم‌افزار به‌طور خودکار مدیریت می‌شود و نیازی به صرف وقت کارکنان شرکت شما برای بروزرسانی برنامه‌ها و سیستم‌عامل نیست. این موارد به‌سرعت توسط متخصصان آموزش‌دیده فناوری اطلاعات انجام خواهند شد.
  • دسترسی در هر زمان و هر مکان بدان معنا است که موقعیت مکانی شما اهمیت چندانی ندارد. داده‌های واردشده از طریق یک دستگاه (رایانه) در سراسر سازمان قابل مشاهده و گزارش‌گیری هستند.

 

نرم‌افزار حسابداری ساخت‌وساز ابری: یک ضرورت

با داشتن نرم‌افزار حسابداری ساخت‌وساز مدرن، قابل حمل و واقعی، اعضای تیم میدانی می‌توانند به‌طور مستقیم و به‌آسانی با دفتر کار خود در تماس باشند. آن‌ها می‌توانند به اطلاعات مشتریان دسترسی پیدا کرده و انطباق آن‌ها را بررسی کنند. همچنین، در صورت نیاز، در هر مکانی که باشند، اطمینان خواهند داشت که کل تیم به یک صفحه یکسان با «منبع حقیقی» دسترسی دارند.

همان‌گونه که به بروزرسانی سیستم قدیمی خود توجه دارید، توانایی تشخیص سیستم‌های ابری واقعی از جعلی، اهمیت بسزایی دارد. گزینه‌های جعلی فراوانی در بازار موجود است. هدف آن‌ها گمراه کردن شما با ارائه راه‌حل‌های موجود در اینترنت است که اما قابلیت‌های کامل یکپارچگی را ارائه نمی‌دهند. گزینه‌های واقعی، به شما و تیمتان یک راه‌حل ساخت‌وساز پایان‌به‌پایان (end-to-end) را ارائه می‌دهند که مبتنی بر ابر ساخته شده‌اند. این راه‌حل‌ها مدیریت KPI را فراهم می‌آورند که برای ارزیابی عملکرد کسب‌وکار و موارد دیگر، ضروری است.

 

مترجم: نیلوفر نظری

منبع: erpnews