راه‌حل‌های انعطاف‌ناپذیر، توانایی کندکردن تحول دیجیتالی یک کسب‌و‌کار را دارند. این اتفاق بیشتر در مورد سیستم‌های ERP صدق می‌کند. به همین دلیل کسب‌و‌کارها باید از نظر تکنولوژی‌های برتر حوزه ERP مورد بررسی قرار گیرند تا برای کسب‌و‌کارها و مشتریان مفید واقع شوند.

نرم‌افزار ERP در سال‌های اخیر با نوآوری‌های بیشتر و بازار بزرگ‌تر شاهد استقبال بیشتری بوده است. در حالی که چند سال اول ERP، تمرکز خود را بر روی انتقال به بستر ابری قرار داده بود، باعث شد تا فناوری‌های نوظهور و جدید، برای کسب‌و‌کارها خوشایندتر باشند.

 

erp برتر

 

تکنولوژی‌های برتر حوزه ERP

۱. سرعت پیشتازی ابر

ساده‌سازی فعالیت‌های کسب‌و‌کار با نرم‌افزار ERP مبتنی بر ابر، جزو روندهای اخیر نیست، اما همچنان یکی از تحول‌آفرینان این عرصه است. راه‌حل‌های ERP پیش از این هزینه‌های راه‌اندازی و هزینه‌های سخت‌افزاری گرانی داشتند. اگرچه، تمامی این موارد با ظهور رایانش ابری تغییر کرد.

رایانش ابری، تضمین می‌کند کسب‌و‌کارها از نظر هزینه‌های بالای نگهداری و به روزرسانی نرم‌افزار مشکلی نداشته باشند. همچنین، کسب‌و‌کارها می‌توانند ماژول‌های مورد نیاز خود را متناسب با نیازهای بخش یا بخش‌های مختلف سازمان، انتخاب کنند و در هزینه‌های جاری خود صرفه‌جویی کنند.

شرکت‌ها در حال حاضر با ادغام راهکارهای ترکیبی ERP، یک قدم فراتر رفته‌اند. این راه‌حل، نقاط قوت ERP‌های مبتنی بر محل و مبتنی بر ابر را، بدون در نظر‌گرفتن نقاط ضعف آن‌ها، با یکدیگر ترکیب می‌کند. این راه‌حل، سیستم ERPای را برای کسب‌و‌کارها ارائه می‌دهد که بر محصولات و دارایی‌ها تمرکز داشته و نوعی ایده‌آل برای کسب‌و‌کارهاست.

۲. ERP با داده‌های زمان واقعی

داده‌های زمان واقعی، مزایای بی‌شماری برای سازمان‌ها ارائه کرده است. برخی از این موارد عبارتند از:

  • بینش عمیق
  • تجربه مشتری بهبود‌یافته
  • ساده‌سازی عملکردهای کسب‌و‌کار

به همین دلیل است که بسیاری از کسب‌و‌کارها، سیستم‌های ERP را با اکثر عملیات‌های مهم خود، ادغام کرده‌اند. با توجه به مقالات کمکی، سیستم‌های ERP به ارتباطات داده‌های کسب‌و‌کار در بخش‌های مختلف یک سازمان کمک می‌کنند. این به این دلیل است که چندین ابزار را که بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند، ترکیب می‌کند.

ERP با داده‌های زمان واقعی همچنین به بهبود خدمات مشتریان سازمان‌ها کمک می‌کند. این یکی دیگر از مزیت‌های قابل توجه داده‌های زمان واقعی است زیرا بخش خدمات مشتریان، تمامی اطلاعات مورد‌نیاز در مورد مشتریان فردی را دارد.

۳. ادغام اینترنت اشیا

کسب‌و‌کارها می‌توانند از طریق یکپارچگی و ادغام اینترنت اشیا و ERP، فرصت‌های زیادی به دست آورند. در حالی که اینترنت اشیا، ارتباطات را برای دستگاه‌های فیزیکی درون شبکه بدون دخالت انسان، آسان‌تر می‌کند، سیستم‌های ESR بدون اتخاذ یک رویکرد مشتری‌محور، نمی‌توانند از اینترنت اشیا استفاده کنند.

این یکپارچه‌سازی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا از سنسورها برای جمع‌آوری، ارزیابی و برآورد حجم زیادی از داده‌ها، استفاده کنند. روند تولید همچنین با اطلاعات زمان واقعی در مورد عملکرد ماشین‌آلات، بهتر کنترل می‌شود. این بدان معنی است که عملیات به صورت خودکار انجام خواهد شد و تکیه و اتکا به تکنسین‌ها با کاهش روبه‌رو خواهد شد. این موارد تنها برخی از مزایای ارائه‌شده توسط ERP و اینترنت اشیا است.

۴. برنامه موبایل

دورانی که تحرک و پویایی یکی از ویژگی‌های برجسته آن بود، گذشته است. در جهان امروز، این یک استاندارد است. سیستم‌های ERP باید از قابلیت پشتیبانی از نرم‌افزار تلفن همراه به عنوان یکی از قابلیت‌های اساسی برخوردار باشند، و این ویژگی، به غیر از دسترسی به داده‌های فعال، از مزیت بسیار بالایی برخوردار است.

توانایی انجام عملیات کسب‌و‌کار در هر مکان و زمان، یک مزیت آشکار است. بنابراین، دستگاه‌های تلفن همراه مانند تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، قادرند تا خدمات فروش و پشتیبانی را ارائه دهند. این قابلیت به افزایش بهره‌وری کلی نیز کمک می‌کند.

همچنین این قابلیت، فرآیند جمع‌آوری اطلاعات را راحت‌تر و دقیق‌تر می‌کند، ارتباط را افزایش داده و در نتیجه خطر تاخیر در تولید را کاهش می‌دهد. این مزایا می‌تواند به افزایش کارایی، تصمیم‌گیری سریع‌تر و بهبود گردش کار کمک کند.

۵. راه‌حل‌های شخصی‌سازی شده ERP

در سال‌های اخیر، شخصی‌سازی به یک روند عمده در صنایع مختلف، تبدیل شده است و تغییری هم نداشته است. تعداد راه‌حل‌هایی که با یک شکل واحد قابل استفاده توسط تمامی کسب‌و‌کارها باشد، بسیار کم بوده و البته قرار است در سال ۲۰۲۱، شاهد تعداد زیادی از این دست راه‌حل‌ها باشیم.

همچنین انتظار داریم که راه‌حل‌های ESR، از رابط کاربری بسیار گسترده‌ای برخوردار شود زیرا این امر باعث دسترسی، انعطاف‌پذیری و مشتری‌مداری بیشتری خواهد شد و البته امکان استفاده از ابزارها برای تمامی افراد و نه تنها متخصصان و برنامه‌نویسان فناوری اطلاعات، وجود خواهد داشت. با شخصی‌سازی، راه‌حل‌های ERP قادر به کنترل رشد گسترده فناوری‌هایی مانند AI و اینترنت اشیا خواهند بود.

۶. ادغام هوش مصنوعی

ادغام هوش مصنوعی برای بسیاری از صنایع یک روند معمول است و سال‌هاست که جزو تکنولوژی‌های برتر حوزه ERP است.

شرکت‌ها با جمع‌آوری حجم زیادی از داده‌های پیچیده و بدون ساختار روبه‌رو هستند. برای استفاده موثر از این داده‌ها، باید روش‌های تجزیه و تحلیل مناسبی برای این حجم از داده پیدا کرد. این روش‌ها، همان چیزی است که ادغام هوش مصنوعی ارائه می‌دهد. طبق یک مقاله دانشگاهی، ادغام هوش مصنوعی، کاهش زمان بارگذاری اطلاعات، کاهش خطاها، ایجاد گردش کار و غیره را به آسانی فراهم می‌کند.

 

erp برتر

 

۷. بازاریابی دیجیتال

بدون بازاریابی به سختی می‌توان در مورد سیستم‌های ERP صحبت کرد. رشد این راه‌حل‌ها بدان معناست که شرکت‌ها باید این راه‌حل‌ها را در فرآیندهای بازاریابی خود بپذیرند. بدون سیستم ERP‌، یک کمپین بازاریابی معیارهای لازم را ندارد.

ظهور رسانه‌های اجتماعی و فواید آن برای بازاریابی دیجیتال که یکی از تکنولوژی‌های برتر حوزه ERP است به این معنی می‌باشد که سیستم‌های ERP اکنون قابلیت‌ها را برای سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی، ادغام می‌کنند. این کمکی به انتشار پست، جمع‌آوری پیوند، دریافت تجزیه و تحلیل، و غیره است.

نتیجه

تکامل راه‌حل‌های ERP به این معنی است که فقط کسب‌و‌کارهای بزرگ، می‌توانند به این قابلیت‌ها، دسترسی داشته باشند. اکنون کسب‌و‌کارهای کوچک نیز می‌توانند از رشد راه‌حل‌ها استفاده کنند و این امر بسیار رایج شده است. برخی از شرکت‌های نوپا با این راه‌حل‌ها راه‌اندازی شده، و همچنین در بین توسعه‌دهندگان و مبتکران محبوب شده‌اند. رشد مداوم بدان معنی است که همگام‌بودن با تکنولوژی‌های برتر حوزه ERP، امری ضروری است.

 

 

توسعه مدیریت هوشمند یکپارچه کسب و کار

 

مترجم: نیلوفر نظری

منبع: www.erpnews.com