توسعه اکوسیستم کارآفرینان جوان
 
 

 

تیم‌یار در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها و ایده‌های نوآورانه نخبگان جوان و با هدف معرفی شبکه استعدادهای موجود در کشور، توسعه اکوسیستم کارآفرینی در بستر تکنولوژی تحت عنوان «توکآتی» را در برنامه خود قرار داده است.

با راه‌اندازی این پروژه، همه افراد یا گروه‌هایی که دارای مهارت‌های ذاتی کارآفرینی یا مهارت‌های فناوری می‌باشند و برای راه‌اندازی استارت‌آپ خود به‌دنبال موارد زیر هستند، می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند.

  • حمایت فکری، فنی، مالی و امکانات جهت طراحی و توسعه
  • مشاوره استراتژی تجاری
  • شبکه‌سازی و ایجاد فرصت
  • زیرساخت نرم‌افزاری مناسب ایرانی برای رشد و شکوفایی استارت‌آپ

علاقه‌مندان و متقاضیان محترم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت‌نام و ارسال مدارک، به پورتال تیم‌یار به نشانی club.taemyar.com مراجعه فرمایند.

اکوسیستم کارآفرینی، به مجموعه افراد، سازمان‌­ها، روش‌­ها، قوانین، رویدادها و … در یک محدوده جغرافیایی گفته می­‌شود که بر فعالیت­‌های کارآفرینی (و نه اشتغال­زایی) در آن منطقه، اثرگذارند. هر نهادی که به‌طور بالفعل و یا بالقوه مشوق و حامی کارآفرینی است (مانند: ارگان‌های دولتی، دانشگاه‌ها، بانک‌ها، کارآفرینان، مراکز رشد، مراکز شتاب‌دهی، رهبران اجتماعی، نمایندگان نیروی کار و …)، ذینفع اکوسیستم کارآفرینی به‌حساب می‌آید.

معمولا آغاز شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی تکنولوژی‌محور در دنیا را به‌وجودآمدن «سیلیکون‌ولی» در آمریکا در نظر می‌گیرند. طی چند دهه گذشته، این اکوسیستم جهانی فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشته است تا بتواند به بلوغ و پختگی امروز برسد. این بلوغ در همه ارکان اکوسیستم و در سطح جهانی روی داده است؛ و نیروی انسانی، دانشگاه‌ها، سرمایه‌گذاران خطرپذیر، سازمان‌های بزرگ، استارت‌آپ‌ها، نهادهای دولتی، بازار و غیره هرکدام به نوعی، نقشی حیاتی در آن داشته‌اند.