امروزه، واژه‌ توسعه، در فرهنگ‌ عمومی‌ مردم‌ جهان‌ رواج‌ تام‌ یافته‌ و اکثر مردم‌ خواهان‌ دستیابی به آن‌ هستند؛ با توجه به رشد روزافزون فناوری‌ها و همچنین نیاز بسیاری از فعالان اقتصادی و اجتماعی جهت دستیابی به پیشرفت در حوزه‌های کاری مختلف، تحقیق و توسعه به امری جدایی‌ناپذیر در صنایع مختلف تبدیل شده است و از آنجا که فناوری اطلاعات نسبت به سایر صنایع رشد بیشتری دارد و همچنین باید در برآورده کردن نیازهای سایر صنایع پیشرو باشد، اهمیت تحقیق و توسعه در این حوزه دوچندان بوده و این مسأله برای شرکت‌هایی که در لبه فناوری حرکت می‌کنند، امری حیاتی تلقی می‌شود.

 

 

توسعه مفهومی پیچیده، حساس و تأثیرگذار بر روند اقتصادی-اجتماعی جوامع است که این مهم در شرکت‌های مختلف، زمینه ساز رشد و توسعه تکنولوژی به شمار می‌رود. در این میان یکی از بسترهایی که می‌تواند محیط‌ های کسب و کار کوچک تا بزرگ را به اهداف توسعه‌ای خود برساند، استفاده از راهکارهای یکپارچه مدیریتی است. از سوی دیگر، امروزه تولید نرم افزار ERP توسط شرکت‌های مختلف به شکل فزاینده‌ای در حال رشد و تکامل بوده تا بدین طریق بتوان نیازهای اساسی کسب و کارها را توسط این شکل از راهکارها تحت پوشش قرار داد؛ از این جهت وجود ایده‌های جدید برای پاسخ‌گویی به نیازها، یک ضرورت مهم محسوب می‌شود.

ارمغان مدیریت هوشند با یکپارچه سازی تمامی فرآیندهای کسب و کار

در شرکت دانش‌بنیان تیم‌یار، علاوه بر اینکه در تمامی مراحل خلق و توسعه محصول پژوهش امری جدایی‌ناپذیر است، از این رو واحد توسعه کاربردی شرکت تیم‌یار کیش، وظیفه توسعه بسته‌های نرم افزاری تیم‌یار را دارد و می‌کوشد بیش از پیش در این راستا قدم‌های مثبت و موثری را بردارد تا کاربران و مشتریان بتوانند در بستر یکپارچگی نرم‌افزار تحت وب تیم‌یار به فعالیت های تخصصی خود بپردازند.

واحد توسعه کاربردی شرکت دانش بنیان تیم‌یار کیش؛ با تولید سیستم و زیرسیستم‌های متناسب با نیازهای مختلف کسب و کارها، سعی بر آن داشته تا بتواند انتظارات کسب و کارها را صرف‌نظر از مقیاس آن‌ها برآورده سازد تا بدین ترتیب، تمامی فرآیندهای موجود در یک محیط کسب و کار  را بتوان از طریق راهکاری یکپارچه و هوشمند، مدیریت کرد.

همچنین این واحد در تلاش است؛  امکانات مختلف راهکارهای یکپارچه خود را با رعایت اصول استانداردهای فرآیندهای کسب و کار به مرحله توسعه و اجرا درآورد. از طرفی، این راهکارها با دارا بودن یک محیط گرافیکی کاربرپسند، امکان کار با سیستم را حتی برای کاربران مبتدی هم ساده و آسان می‌کند؛  واحد توسعه کاربردی شرکت تیم‌یار کیش، مفتخر است که با بیش از یک دهه فعالیت و تلاش، موارد ذکر شده را در نرم افزار یکپارچه تحت وب تیم‌یار رعایت و عرضه کند و هم‌اکنون می‌توان این مژده را به شما مخاطبان عزیز داد که امروز نیز نسخه ۴ تیم‌یار در حال تست نهایی و اجرا شدن است.

بومی سازی تمامی فرایندهای صنعت ERP در تیم‌‌یار؛ تنها مدل ایرانی آن

کمک به تصمیم گیری‌های مدیریتی با ارائه انواع گزارش‌های مرتبط با عملکرد درون و برون سازمانی و گسترش‌ دیدگاه فرآیندنگر در سازمان‌های مذکور در جهت ایجاد مزیت رقابتی برای مشتریان، بومی سازی بخش‌های مختلف نرم افزار، ارائه بهترین راهکارها مطابق با ساختار و فرهنگ اداری سازمان‌های ایرانی و  جلوگیری از جزیره‌ای بودن سیستم های اطلاعاتی از عمده فعالیت‌های واحد توسعه کاربردی در جهت تحقق چشم انداز و مأموریت شرکت دانش بنیان تیم‌یار کیش است.

همچنین کارشناسان این بخش با دریافت بازخوردهای مشتریان از طریق درگاه‌های ارتباطی موجود همچون باشگاه مشتریان، ارتباط مستقیم با پشتیبانی شرکت، برگزاری جلسات تحلیلی حضوری و آنلاین با مشتریان، دریافت نظرات مشاوران در حوزه‌های مختلف کسب و کار و  بازخوردهای تیم‌های فنی مستقر در شرکت همچون تیم استقرار، پشتیبانی، آموزش و تیم توسعه و تست، موارد اعلام شده توسط تیم توسعه کاربردی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و در صورت تأیید، موضوع در برنامه توسعه قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است بخش توسعه کاربردی نرم افزار یکپارچه تحت وب تیم‌یار، کلیه فعالیت خود را در همکاری با دیگر کارشناسان مجموعه نظیر مشاوران، آموزش، فروش، استقرار، پشتیانی، توسعه ساختاری و تیم طراحی انجام می‌دهد تا بتواند در اسرع وقت، ایرادات احتمالی را شناسایی و رفع کند.

تحقیق و توسعه در راستای قابلیت‌های استاندارد، برگزاری جلسات با ذی نفعان و مشتریان، برنامه‌ریزی و تخصیص وظایف، طراحی، توسعه و تست کیفی، و نهایتا ارائه قابلیت‌های ایجاد شده در بازه‌های زمانی مشخص به مشتری از مهم‌ترین اقداماتی است که به طور مداوم توسط این واحد صورت می‌گیرد.

گفتنی است؛ هم اکنون در بخش  فنی، تست، توسعه محصول و تیم پشتیبانی واحد توسعه کاربردی تیم‌یار،  بیش از ۳۰ کارشناس به صورت تخصصی مشغول به فعالیت هستند.

در پایان باید مطرح کرد که؛ ارائه تیم‌یار ابری، توسعه دیجیتال کسب و کار (تدک)،  خودکار سازی پیکربندی ماژول‌ها(زیرسیستم)، توسعه نسخه جدید فروشگاه یکپارچه آنلاین (دسکتاپ و اندروید) و  توسعه فروشگاه آفلاین (دسکتاپ و اندروید)  از مهم‌ترین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت واحد توسعه کاربردی نرم افزار یکپارچه تحت وب تیم‌یار است .