به کارگیری استراتژی مناسب از تحلیل داده‌های کارا، نیازمند محاسبات سنگین و تکنولوژی روز دنیا، بدون تاثیر زمان و مکان می‌باشد. در این وادی، سخت افزار و نرم افزارهای موجود، البته با انتخاب آگاهانه و مناسب، بسیار یاری دهنده خواهد بود. به جهت تسریع روند کاری و تسهیل مسیر، نیاز به این است که افراد بتوانند کارهای محاسباتی سنگین خود را بدون داشتن سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای گران قیمت، از طریق ارائه دهندگان خدمات انجام دهند. امروزه، رایانش ابری آخرین و یکی از بهترین پاسخ‌های فناوری، به رفع این نیازها می‌باشد.

زمانی، کسب و کارها برای مدیریت تمامی پردازش‌ها، محاسبات و داده‌ها، نیاز به خرید نرم افزار، زیر بنای سخت افزاری مناسب، خرید سرور، شبکه اینترنت، استخدام نیروی انسانی متخصص در زمینه IT و … را داشتند. تهیه هریک از این موارد به هزینه و زمان زیادی احتیاج دارد که در عصر سرعت، انجام آن برای تمامی کسب و کارها ممکن نیست.

 

 

به مرور، شرکت‌هایی در زمینه ارائه خدمات پدید آمدند که هر یک به سهم خود، باری از دوش کسب و کارها برداشتند.

  • شرکت‌های ارائه دهنده زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)  
  • شرکت‌هایی که پلتفرم را به عنوان سرویس ارائه می‌دهند (PaaS)
  • شرکت‌هایی که نرم افزار را به عنوان سرویس ارائه می‌دهند (SaaS)

در حال حاضر ارائه دهندگان سرویس‌های ارائه شده مبتنی بر پردازش ابری یا Cloud در این ۳ دسته تقسیم می‌شوند.

شرکت‌هایی که نرم افزار را به عنوان سرویس ارائه می‌دهند (SaaS)، همچون ERP تیم‌یار، شرکت‌هایی هستند که نرم افزار، داده، سرور، شبکه و … را به صورت کامل به مشتریان ارائه می‌دهند. اما آیا این به معنای ارائه خدمات ابری نیست؟

پاسخ این سوال بسیار مهم است، خیر. بزرگترین تفاوت میان ارائه خدمات بر بستر SaaS و ارائه خدمات بر بستر Cloud، قیمت قابل توجه آن است.

تعرفه‌های تیم‌یار ابری

تفاوت قیمت قابل توجه

چه تفاوتی میان خدمات ERP تیم‌یار بر بستر SaaS و Cloud وجود دارد که ایجاد تفاوت در قیمت می‌کند؟

 ERP تیم‌یار بر بستر SaaS، تمامی موارد مذکور از جمله نرم افزار، داده، سرور، شبکه و … را به صورت جداگانه برای هر مشتری، ارائه می‌‌دهد که هر یک از این موارد به تنهایی هزینه ارائه، نگهداری، پشتیبانی و تعمیر بالایی دارد و البته در هر سرور، ارائه خدمات به تعداد محدودی از مشتریان، امکان پذیر است .

از همین رو، میانگین قیمت ارائه خدمات برای کسب و کارها، بالا خواهد بود.

اما در روش ارائه ERP بر بستر Cloud، تیم‌یار با یک نرم افزار، یک بستر، یک شبکه، قابلیت ارائه هزاران ERP را به مشتریان دارد و در نتیجه هزینه خدمات بسیار ارزان تر خواهد شد، زیرا دیگر نیازی به تخصیص زیرساخت مجزا برای هر مشتری وجود نخواهد داشت.

در باب تفاوت هزینه، شایان ذکر است، به هر میزان که قدرت زیرساخت و تکنوژی به کارگرفته شده  شرکت ارائه دهنده خدمات ابری بالاتر باشد، هزینه خدمات پایین‌تر است.

صحت مطالب مذکور را در برترین ارائه دهندگان خدمات ERP مبتنی بر ابر در دنیا می‌توان یافت که در ازای ارائه خدمات ابری به مشتریان، متناسب با فضا و خدمات ارائه شده، یا به صورت رایگان و یا در سطوح بعدی با هزینه‌هایی کمتر از ۱۰۰ دلار در ماه، خدمات را ارائه می‌دهند.

سرعت ارائه خدمات به مشتریان

یکی دیگر از این دست تفاوت‌ها، سرعت ارائه خدمات به مشتریان است که در حالت Cloud، بطور چشمگیری افزایش می‌یابد. با ثبت درخواست و سفارش ERP ابری تیم‌یار ، به محض واریز وجه، سرویس Cloud ERP برای شما در لحظه فعال و قابل استفاده خواهد بود، اما در حالت ثبت درخواست سرویس مبتنی بر SaaS، در سریعترین حالت یک الی ۲ روز، نصب و راه اندازی سرویس زمان می‌برد. 

رایانش ابری مدلی است برای فراهم کردن دسترسی آسان بر اساس تقاضای کاربر از طریق شبکه به مجموعه‌ای از منابع رایانشی قابل تغییر و پیکربندی (مثل: شبکه‌ها، سرورها، فضای ذخیره‌سازی، برنامه‌های کاربردی و سرویس‌ها) که این دسترسی بتواند با کمترین نیاز به مدیریت منابع یا نیاز به دخالت مستقیم فراهم‌کننده سرویس به سرعت فراهم شده یا آزاد (رها) گردد.

ERP تیم‌یار، در سال‌های اخیر به صورت مستمر در حال آماده سازی خدمات ابری بوده و تا ماه‌های آتی، این سرویس در ایران به صورت کاملا واقعی و با قیمت‌های بسیار مقرون به صرفه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

توصیه ما به مشتریان این دست خدمات، توجه به قیمت و زمان ارائه خدمات است.

هزینه‌های بالای ERP در ایران، عاملی است که بسیاری از کسب و کارها در مقابل آن به شدت مقاومت نشان می‌دهند و حاضر به پذیرش و استفاده از فواید بی شمار آن نیستند.

واضح است که تفاوت این دو، بسیار واضح و روشن نیست. اما ۳ عامل زمان، قیمت و پایداری (HA)، اهرم‌های تشخیص قدرتمندی برای خدمات ابری واقعی هستند.

امید داریم که با کمک مشتریان و همراهان گرامی، به زودی در جایگاه اولین ارائه دهنده خدمات ابری واقعی در ایران قرار گیریم.

توسعه مدیریت هوشمند یکپارچه کسب و کار
تعرفه‌های تیم‌یار ابری