بهبود فرایندهای مالی با ERP تیم‌یار
 

تیم‌یار – حسابداری علم بکارگیری فنون طبقه‌بندی، ثبت، خلاصه کردن و بایگانی اطلاعات مالی یک سازمان و تهیه گزارش‌ها و صورت‌های مالی در شکل‌ها و مدل‌های خاص است تا افراد ذینفع درون‌سازمانی مثل مدیران و یا برون‌سازمانی مثل بانک‌ها، دولت و… بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

با توجه به اهمیت مقوله حسابداری و عوامل تاثیرگذار بر فرایندهای آن مانند سرعت انجام کارها، هزینه‌های سازمانی و دسترسی به گزارش‌های مالی به‌صورت لحظه‌ای برای مدیران سازمان‌ها، نظر سرپرست مالی تیم‌یار را در این خصوص جویا شدیم.

 

 

خانم خلیلی در گفت‌وگو با تیم توسعه ارتباطات تیم‌یار گفت: با اجرای سیستم نرم افزار حسابداری ERP تیم‌یار، اثربخشی و بهبود فرایندهای مالی به‌خوبی قابل مشاهده است. در واقع به کمک این سیستم، دقت در ثبت داده‌های هر فرایند افزایش یافته، از مدت زمان انجام کلیه فرایندها کاسته شده و قابلیت اطمینان پردازش داده‌ها و اتکا به گزارشات مالی استخراج شده افزایش می‌یابد.

ERP تیم‌یار، اطلاعات سازمان از قبیل وضعیت فروش، خرید، انبار، صورتحساب مشتریان، بودجه، دارایی ثابت و گزارشات مالی را به‌صورت لحظه‌ای جهت تصمیم‌گیری‌های وضعیت فعلی و اهداف آتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و از طرفی با جمع‌آوری داده‌های مالی از بخش‌های عملیاتی سازمان و تولید گزارش‌های مالی از جمله تراز آزمایشی، ترازنامه و گزارشات سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه مالی، به کسب‌وکار کمک می‌کند.

سرپرست مالی تیم‌یار درخصوص نقش یکپارچگی در تسهیل و تسریع فرایندهای سازمان گفت: کمکی که تیم‌یار می‌کند این است که با افزایش سهولت و سرعت انجام کارها در زمان واقعی، امکان مدیریت و تجزیه و تحلیل هزینه‌ها را فراهم آورده و در نتیجه موجب بهبود عملکرد و کاهش هزینه‌ها می‌شود. در واقع با استفاده از یکپارچگی تیم‌یار، سازمان از انعطاف‌پذیری لازم جهت مقیاس‌پذیری (به‌عنوان مثال: تولید، حساب‌های پرداختنی، حساب‌های دریافتنی و موجودی دقیق و …) برخوردار می‌شود. در نتیجه، در طول زمان می‌توان هزینه‌ها را با دقت بیشتری متعادل کرده و تنظیمات و ساختارها را بهینه ساخت.

خانم خلیلی درباره کاهش خطای انسانی با استفاده از نرم‌افزار ERP افزود: ERP مدرن تیم‌یار نه تنها فرایندهای تجاری و مالی کسب‌وکار را تسهیل می‌کند، بلکه با ارائه دید و کنترل بیشتر با کمترین تعداد کاربر، خطرات مرتبط با پردازش دستی اطلاعات را از بین می‌ برد.

وی در خاتمه گفت: به‌طور خلاصه، تیم‌یار به شرح زیر فرایندهای مالی و حسابداری را بهبود بخشیده و رسیدن به اهداف مالی را تسریع کرده است:

۱-     حسابداری دقیق، سریع و خودکار یکپارچه

۲-     کنترل و نظارت دقیق بر فرایندهای مالی

۳-     سهولت ردیابی و کنترل اسناد صادرشده مالی از سایر ماژول‌های (بخش‌های) صادرکننده سند

۴-     ثبت همزمان فعالیت‌های تجاری در سایر ماژول‌ها و ثبت اسناد حسابداری

۵-     تنظیم قاعده سندزنی و تنظیمات سیستم به دلخواه

۶-      بررسی تاریخچه اسناد و ردیابی شخص صادرکننده و تغییرات اعمال شده در اسناد

۷-     سهولت کنترل فرایندهای خرید و فروش و عملیات تولید و انبار با ثبت خودکار سند حسابداری

۸-     سهولت در پرداخت و ثبت اسناد حقوق و دستمزد به همراه گزارشات و ارسال لیست بیمه و مالیات حقوق

۹-     ارائه گزارشات فصلی به دارایی

۱۰- امکان گزارش‌گیری سریع و دقیق به همراه نمودار