به گزارش روابط عمومی شرکت تیم‌یار؛ مجید ناقدی نیا در نخستین جلسه عمومی پرسنل این شرکت در ایام دورکاری با اشاره به اینکه در خصوص شرایط دورکاری و قوانین درست در جریان بحران کرونا مطالب بسیاری خواندیم و نوشتیم گفت؛ این شرکت پیشرو؛ در حوزه طراحی و تولید نرم افزار مدیریت یکپارچه منابع سازمانی، توانست این بحران را با استفاده از دورکاری، به شرایط کاری کاملا عادی مبدل کند و حتی می‌توان گفت این موضوع، گامی بسیار موفق در زمینه طراحی نرم افزار کاربردی در این زمینه بوده است.

 

 

نرم افزار “راهکار دورکاری تیم‌یار” گامی موثر در جهت بازدهی بیشتر نیروی انسانی

وی با بیان اینکه با طراحی و راه اندازی “راهکار دورکاری تیم‌یار” توانستیم در جهت بازدهی بیشتر سرمایه انسانی، گامی موثر برداریم افزود؛ بر اساس اخبار گذشته، شرکت تیم‌یار از اسفند ماه سال ۹۸، روند کامل دورکاری را آغاز کرد و با بهره مندی از نرم افزار طراحی شده جهت دورکاری و به روزرسانی‌های متعدد و افزودن قابلیت‌های بی نظیر در تمامی بخش‌های این نرم افزار به ویژه منابع انسانی، روند کاری امن و سلامتی را برای تمامی اعضای این خانواده فراهم کرد.

موسس شرکت تیم‌یار خاطرنشان کرد؛ پس از گذشت ۶ ماه از این فرآیند، جلسه عمومی شرکت تیم‌یار، در فضای مجازی برگزار شد و گفتنی است که بیش از هفتاد درصد از همکاران ما در  این شرکت از منازل خود در جلسه آنلاین عمومی شرکت و تبادل نظر کردند.

وی ادامه داد؛ درصد کمی از همکاران تیم‌یار در محل شرکت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله مناسب به صورت حضوری در جلسه حضور داشتند.

روند رو به رشد تعاملات در سایه بهره گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا

ناقدی نیا تصریح کرد؛ ازین پس با حرکت به سمت برگزاری جلسات به صورت آنلاین و به وسیله ارتباط تلفنی یا مجازی و با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا، روند تعامل و جلسات، تفاوت به سزایی خواهد داشت و این موضوع در زمینه صرفه جویی در زمان و بالا رفتن بهره وری و کارایی نیروی انسانی تأثیر به سزایی دارد.

وی ادامه داد؛ در این روش، نیروی انسانی با برخورداری از آی پی فون‌ها(IPphone‌)، سافتفون‌ها(Softphone) و یا تلفن‌های همراه خود به راحتی امکان حضور در جلسات را خواهند داشت و با آرامش روحی و جسمی بیشتری در جلسات آنلاین به تبادل نظر خواهند پرداخت، همچنین این جلسات در ساعات زمانی بلند مدت یا کوتاه مدت امکان برگزاری دارد، و حس خستگی در شرکت کنندگان ایجاد نخواهد کرد.

این مدیرعامل ایرانی خاطرنشان کرد؛ علاوه بر این نتایج جلسات از طریق تهیه صورت جلسات و دریافت امضای آنلاین (سیستمی) در اختیار تمامی شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت و همچنین فایل صوتی آن نیز برای افرادی که به هر علتی امکان حضور نداشتند ارسال خواهد شد.

مجید ناقدی نیا یکی از ویژگی‌های مثبت برگزاری جلسات آنلاین را عدم وابستگی به زمان و مکان دانست و عنوان کرد؛ در این شرایط افراد در هر موقعیت مکانی امکان حضور در جلسات را دارند.

 

 

ارائه نسخه ۴ تیم یار در آینده ای نزدیک / مدیران موفق عرصه کسب و کار منتظر باشند

وی از ارائه نسخه ۴ تیم‌یار در ماه‌های آینده خبر داد و گفت؛ ماندگاری و موفقیت تیم‌یار در تمامی عرصه‌ها از مباحثی است که همگی برای آن تلاش می‌کنیم و امید داریم تا با ارائه نسخه ۴ و تیم‌یار ابری، تاثیر شگرفی در داخل و خارج از کشور داشته باشیم.

گفتنی است؛ پیش از این تیم‌یار در نسخه‌های ۲ و ۳ ارائه شده بود و با توسعه بخش‌های مختلف و هدفمند کردن آن‌ها در زیرساخت تیم‌یار ۴ با قدرت بالایی در جمع سازمان‌ها ظهور خواهد کرد.

توسعه مدیریت هوشمند یکپارچه کسب و کار
تعرفه‌های تیم‌یار ابری