برنامه دورکاری یکپارچه تیم یار ( راهکار دورکاری یکپارچه)

دورکاری چیست؟ (دورکاری با ERP تیم یار چیست و چگونه است؟)

برنامه دورکاری در دنیای پیشرفته امروز یکی از روش های مدرن سازماندهی کار است که با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به سرعت در حال گسترش است، بطوریکه کارمند به جای حضور در اداره، کار تعریف شده را در منزل (کار در منزل) انجام می‌دهد و کنترل کارمند از طریق فرایند‌های الکترونیکی (دورکاری اینترنتی) انجام می‌شود.

جک ام.نیلز که در کتاب‌های مختلف با عنوان پدر دورکاری از او یاد می‌شود، اولین کسی بود که به صورت رسمی به تحقیق در این خصوص پرداخت و اندیشه دورکاری در دهه ۱۹۷۰ برای نخستین بار از سوی او مطرح شد.

دورکاری سال‌ها پیش در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به کار رفته و نتایج موفقیت‌آمیز آن نیز به اثبات رسیده است.

از شرکت AT&T میتوان به عنوان موفق‌ترین شرکت دورکاری در دنیا نام برد که راهکار دورکاری در این شرکت، در زمان طوفان کاترینا صورت گرفت.

البته هر سازمانی شامل بخش‌هایی است که نیاز به حضور فیزیکی افراد دارد. به عنوان مثال، تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به مشتریان لازم است در محل کار حضور داشته باشند. این مسئله یکی از بزرگترین محدودیت های استخدام دورکار برای تیم های پشتیبانی بود تا اینکه با ظهور سیستم‌های تلفن ثابت ابری این محدودیت ها برطرف شد. با استفاده سیستم تلفن ثابت سازمانی مبتنی بر ابر تیم پشتیبانی می تواند بدون محدودیت جغرافیایی از هر نقطه‌ای به تماس‌ها پاسخ‌ دهد و هیچ تماسی را از دست ندهد.

با توجه به رشد تکنولوژی ارتباطات و وجود ابزارها و تجهیزات کامپیوتری در دهه های اخیر، مفهوم دورکاری شکل جدید به خود گرفته است. در واقع تقریبا اکثر شغلهایی که نیاز به ارتباط مستقیم فیزیکی با مشتری ندارند میتوانند دورکار باشند و از برنامه دورکاری استفاده کنند.

تکنولوژی به کمک کارفرما و دورکار آمده و با نرم افزار دورکاری یکپارچه (ERP تیم یار) از یک سو قابلیتهایی از قبیل مدیریت زمانهای کاری، مدیریت پروژه ها، مدیریت تسکها، مدیریت سفارشات، مدیریت درخواستها، مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت فروشگاه، مدیریت دفتر کار، مدیریت کارخانه، مدیریت تیکتینگ و از سوی دیگر برای دورکارانی مانند منشی دورکار، برنامه نویس دورکار، بازاریاب دورکار، فروش دورکار،حسابدار دورکار، مدیر دورکار، مدیر پروژه دورکار، مدیر و کارشناسان سیستمها و روشهای دور کار، مدیر و کارشناسان منابع انسانی و دیگر سمت های قابل دورکاری قابلیتهای کاربردی فراوانی را برای دورکاری اینترنتی ایجاد کرده است.

مدیریت دورکاری

به طور خلاصه مدیریت برنامه دورکاری به دو روش کلی زمان محور و یا پروژه محور تقسیم می گردد.

 • روش زمان محور نیز خود به دو روش تمام وقت و یا پاره وقت تقصیم میگردد، در دو روش زمان محور نهایتا محاسبه در آمد دور کار بر اساس ساعت مفید کارکرد در پروژه و نهایتا تسک محوله محاسبه میشود. این روش مناسب کارفرمایان و کارمندانی است که بر اساس قوانین وزارت کار با پرداخت هزینه بیمه (۲۳%+۷%) و مالیات حقوق قرارداد منعقد نموده اند.
 • روش پروژه محور متمکز بر نتیجه است و معیار ارزیابی در آن خروجی پروژه است که طی قراردادی (با واسطه یا بدون واسطه) کارفرما و دورکار زمان انجام، هزینه پروژه، نحوه تحویل و نحوه تسویه حساب را مشخص و معلوم مینمایند. قرارداد در این روش به صورت کاملا توافقی بین کارفرما و دورکار بر اساس خروجی پروژه منعقد میگردد و پرداخت بیمه و مالیات و کسورات قانونی کاملا توافقی می‌باشد.

البته مکان دورکاری می‌تواند در خانه (کار درمنزل)، در دفتر کار خصوصی، به صورت سیار، کلبه ای در دوردست و حتی در ماهواره ای در اطراف زمین باشد. که نهایتا تاثیری در دو روش مطرح شده ندارد.

نرم افزار دورکاری

برنامه دورکاری تیم یار

 مزایای دورکاری

مزایای برنامه دورکاری به طور عام که از چند منبع مختلف از جمله سایت دولتی U.S. OPM جمع آوری شده:

 • افزایش بهره وری سازمان‌ها با کاهش هزینه برای کارفرمایان (هزینه‌های امور اداری، تولیدی و غیره)
 • توجه به نتیجۀ کار و نه به ساعات حضور فرد
 • کاهش هزینه های کارکنان (هزینه های رفت و آمد، زمان، لباس فرم کار)
 • امکان انتخاب کارکنان بدون محدودیت جغرافیایی (گسترش جغرافیایی حوزه‌های عملکرد سازمان‌ها و ارائه خدمات در سطح ملی و بین‌المللی)
 • کاهش مصرف انرژی، ترافیک و آلودگی هوا و حفاظت محیط زیست
 • صرفه جویی در هزینه‌های مختلف زمانی و مالی کارکنان
 • کاهش اتلاف انرژی در سازمان ها
 • عدم وابستگی به محل کار (کار در منزل)
 • کاهش میزان تنش ها و درگیری ها و تعارضات سازمانی
 • کاهش نرخ بیکاری در اثر ایجاد مشاغل جدید
 • افزایش زمان آزاد کارکنان
 • افزایش ارتباطات خانوادگی و بهبود شرایط خانواده
 • بهبود شرایط کار، افزایش رضایت شغلی و بهره‌وری کارکنان
 • افزایش استقلال شغلی کارکنان
 • کاهش فشارهای روحی ناشی از محیط کار و تعاملات اجتماعی روزمره
 • تدارک شرایط اشتغال برای کلیه شهروندان اعم از معلولین، زنان خانه‌دار و غیره
 • افزایش عدالت اجتماعی
 • توسعه عمران روستایی

  مزایای دورکاری با ERP تیم‌یار

برنامه دورکاری یکپارچه با ERP تیم یار مزایای ویژه ای برای شرکتها، سازمانها و کسب و کارها و نیز برای کاربران (کارکنان و مدیران) دارد.

 • انجام تمام فرایندهای زیر به صورت تحت وب با امنیت کامل (گواهینامه ارزیابی امنیتی) میباشد.
 • امکان کنترل حضور و غیاب کارکنان بر مبنای تمام قوانین کاری به صورت خودکار.
 • امکان ثبت ساعت کاری مفید بر اساس اقدامات (تسک های) و پروژه های مرتبط محوله و انجام شده به صورت خودکار.
 • امکان ثبت زمان کاری و کلیه فعالیتهای روزانه به صورت خود اظهاری توسط دورکار و اتصال زمانهای کاری به مستندات مربوطه.
 • امکان تایید زمانهای کاری (پیوست اسناد مثبت) توسط خود دورکار و سپس مدیر دورکارو یا دیگر مدیران ارشد.
 • امکان محاسبه لیست حقوق و دستمزد و یا درآمد دورکار با فرمولهای سفارشی شده طبق قوانین توسط کارفرما.
 • ثبت لاگ، اسکرین شات، آدرس سایتها و اپلیکیشنها در زمان کاری دورکار به صورت خودکار.
 • مدیریت پروژه ها و اقدامات (تسکها) کارها مسئول دارد بنابراین کارها جا نمیماند و فراموش نمی‌شود.
 • اسناد و مدارک مرتبط با سازمان یا کسب و کار در جای خود بایگانی و همیشه بسته به نوع دسترسی در دسترس کارکنان میباشد.
 • امکان ایجاد اتاق جلسات آنلاین متنی، صوتی و تصویری برای هر پروژه یا اقدام به تفکیک
 • دسترسی دورکار از هر نقطه جهان به تمامی سیستمها و زیر سیستمهای (با تعریف دسترسی) ERP تیم یار مانند:مالی حسابداری، انبار، اتوماسیون اداری، خرید و فروش، پرسنلی، CRM، مدیریت پروژه ها و اقدامات، تولید، خدمات پس از فروش، نگهداری و تعمیرات، چت درون و برون سازمانی و…

برنامه دورکاری ERP

 معایب دورکاری و راهکار تیم یار برای رفع معایب

دورکاری نیز همانند دیگر ابعاد رفتاری در سازمان دارای مشکلاتی می‌باشد که باید شناخته شوند. اکنون می‌دانیم هرچند راهکار دورکاری می‌تواند راه‌حلی قدرتمند برای شماری از مشکلات مربوط به محل کار افراد باشد، اما با مشکلاتی نیز همراه است. نمونه‌هایی از این مشکلات عبارتند از:(منبع: روان‌شناسی کار تألیف پروفسور محمود ساعتچی)

راهکار ERP تیم یار: با ثبت لاگ کامل از فعالیتهای روزانه و ارتباط ساعتهای کاری با جزئیات فعالیتها به صورت گزارش دقیق کار و تایید آن توسط مدیرهای میانی و نیز وجود ابزار ارتباطی متنوع آنلاین (چت متنی، صوتی و تصویری) نظارت قابل مدیریت است.

راهکار: برگزاری جلسات حضوری دوره ای دورهمی با کارکنان و مدیریان جهت بازنگری روابط (تفریحی، مشاوره ای، فنی و…)

حرکت به سوی تغییر فرهنگ در این راستا نیز عامل رشد و توسعه سازمان و کسب و کار است.

در حال حاضر اکثر مردم (شغلهای قابل دورکاری) در منزل یک کامپیوتر و تجهیزات مناسب برای دورکاری را خود دارند و حتی حاضرند با دریافت وام تجهیزات را با سرمایه خود تهیه نمایند، حال اینکه در دورکاری، این سازمان است که نفع بیشتری میبرد و بسیاری از هزینه های سربار را با برنامه دورکاری کاهش میدهد.

فرصتی مناسب برای رشد مدیران میانی و ارشد.

عموما این فضا را خود دورکاران بوجود میاورند و نیاز به سرمایه گذاری نیست.

فرصت رشد برای سازمانها و کسب وکارهای پیشرو.

راهکار ERP تیم یار: با ثبت صحیح لاگها و گزارشات خودکار و دستی و نیز با روشهای ساده خود ارزیابی و نیز ابزارهای دقیق ارزیابی در ERP تیم یار و نهایتا ارزیابی روزانه و بعضا تسک محوری مدیران میانی به سادگی این موضوع مدتهاست که برطرف شده است.

راهکار ERP تیم یار: در ساختار آنلاین ERP تیم یار و نیز یکپارچگی دقیق و واقعی اطلاعات و داده ها و نهایتا برنامه های از پیش مشخص شده مانند چارت سازمانی، نقشها، شرح وظایف، برنامه جامع سازمان و برنامه عملیاتی، پروژه ها و اقدامات (تسکها) به طور معمول مدیران از کارکنان جلوتر هستند و این کارکنان هستند میبایستی برای کامل کردن وظیفه محوله تلاش کنند ونه مدیران.

راهکار: قوانین موجود به همراه دستور عمل های داخلی کاملا میتواند برای کسب و کارهای پیشرو راهکار باشه

این موارد بدیهیات زندگی امروز در دنیای تکنولوژی است که در هر شرایطی لازم است به آن توجه کرد.

این موارد نیز بدیهیات زندگی امروز در دنیای تکنولوژی است که در هر شرایطی لازم است به آن توجه کرد.

راهکار ERP تیم یار: با ابزار ها و امکانات موجود در تیم یار ارتباطاط شغلی از پیش بیشتر، مفید تر و موثرتر میشود (این تجربه را تیم یاری‌ها مدتهاست که دارند)، تعاملات اجتماعی هم با جلسات حضوری حل شدنی است.

مشاغلی که امکان دورکاری با ERP تیم‌یار را دارند

در ادامه مشاغلی که قابلیت دورکاری با ERP تیم یار دارند را معرفی میکنیم، به طور ساده دورکار نیاز به پروژه یا کار روتین روزانه، سکوت، کامپیوتر و اینترنت دارند، هر مکانی که این شرایط مهیا باشد دورکار آماده کار است، دورکاران با توجه به قرارداد پروژه ای، دائمی یا پاره وقت میتواند در هر جایی که شرایط طرح شده وجود داشته باشد کار خود را انجام دهند.

مشاغل زیر را میتواند به عنوان مشاغلی که قابلیت دورکاری (کار در منزل یا در دفتر کار خصوصی و…) دارند نام برد:

برنامه نویسان دورکار، تستر نرم افزار و بازی دورکار، تحلیلگران کسب و کار دورکار، تحلیلگر سیستم دورکار، طراح سایت دورکار، حسابدار دورکار، مدیر پروژه دورکار، کارشناس سیستمها و روشهای دورکار، پشتیبان مشتری دورکار، بازاریابها و فروشندگان دورکار، منشی دورکار، معلم و استاد دورکار، نویسنده دورکار، برنامه نویسان موبایل، مدیر SEO دورکار، کارشناس پرسنلی دورکار، کارشناس حقوقی، عکاس دورکار، خبرنگار دورکار، مشاور دورکار، پزشک دورکار، مترجم دورکار، تایپیست دورکار،تولید محتوا دورکار،مشاور تحصیلی دورکار، گرافیست دورکار، پژوهشگر دورکار، معماری دورکار،انیماتور دورکار، ویراستار دورکار و ده ها شغل دیگر …