برنامه دورکاری یکپارچه تیم یار ( تیمچه تله‌ورک راهکار دورکاری یکپارچه )

برنامه دورکاری تیم یار

دورکاری چیست؟ (دورکاری با ERP تیم یار چیست و چگونه است؟)

برنامه دورکاری در دنیای پیشرفته امروز یکی از روش‌های مدرن سازمان‌دهی کار است که با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به‌سرعت در حال گسترش است، به‌طوری‌که کارمند به‌جای حضور در اداره، کار تعریف‌ شده را در منزل انجام می‌دهد و کنترل کارمند از طریق فرایند‌های الکترونیکی (دورکاری اینترنتی) انجام می‌شود. در واقع در دورکاری اینترنتی مفهوم زمان و مکان، بر روی روند کاری، کم تأثیر یا بی‌تأثیر خواهد بود.

دورکاری سال‌ها پیش در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته به‌کار رفته و نتایج موفقیت‌آمیز آن نیز به اثبات رسیده است. از شرکت IT&T می‌توان به‌عنوان موفق‌ترین شرکت دورکاری در دنیا نام برد که راهکار دورکاری در این شرکت، در زمان طوفان کاترینا صورت گرفت.

البته هر سازمانی شامل بخش‌هایی است که نیاز به حضور فیزیکی افراد دارد. به‌عنوان مثال، تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به مشتریان لازم است در محل کار حضور داشته باشند. این مسئله یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌های استخدام دورکار برای تیم‌های پشتیبانی بود تا اینکه با ظهور سیستم‌های تلفن ثابت ابری این محدودیت‌ها برطرف شد. با استفاده از سیستم تلفن ثابت سازمانی مبتنی بر ابر، تیم پشتیبانی می‌تواند بدون محدودیت جغرافیایی از هر نقطه‌ای به تماس‌ها پاسخ‌ دهد و هیچ تماسی را از دست نخواهد داد.

با توجه به رشد تکنولوژی ارتباطات و وجود ابزارهای و تجهیزات کامپیوتری در دهه‌های اخیر، مفهوم دورکاری شکل جدیدی به خود گرفته است. در واقع تقریباً اکثر شغل‌هایی که نیاز به ارتباط مستقیم فیزیکی با مشتری ندارند می‌توانند دورکار باشند و از برنامه دورکاری استفاده کنند.

تکنولوژی در نرم‌افزار دورکاری یکپارچه (ERP تیم‌یار) به کمک کارفرما و دورکار آمده و از یک‌سو قابلیت‌هایی از قبیل مدیریت زمان‌های کاری، مدیریت پروژه‌ها، مدیریت تسک‌ها، مدیریت سفارش‌ها، مدیریت درخواست‌ها، مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت فروشگاه، مدیریت دفتر کار، مدیریت کارخانه، مدیریت تیکتینگ و از سوی دیگر قابلیت‌های کاربردی فراوانی برای منشی دورکار، برنامه‌نویس دورکار، بازاریاب دورکار، فروش دورکار،حسابدار دورکار، مدیر دورکار، مدیر پروژه دورکار، مدیر و کارشناسان سیستم‌ها و روش‌های دور کار، مدیر و کارشناسان منابع انسانی و دیگر سمت‌های قابل دورکاری، برای دورکاری اینترنتی ایجاد کرده است.

مدیریت دورکاری

به‌طور خلاصه مدیریت برنامه دورکاری به دو روش کلی زمان محور و یا پروژه محور تقسیم می‌گردد.

 • روش زمان محور نیز خود به دو روش تمام‌وقت و یا پاره‌وقت تقسیم می‌گردد، در دو روش زمان محور نهایتاً محاسبه درآمد دورکار بر اساس ساعت مفید کارکرد در پروژه و نهایتاً تسک محوله محاسبه می‌شود. این روش مناسب کارفرمایان و کارمندانی است که بر اساس قوانین وزارت کار با پرداخت هزینه بیمه (۲۳%+۷%) و مالیات حقوق قرارداد منعقد نموده‌اند.
 • روش پروژه محور متمرکز بر نتیجه است و معیار ارزیابی در آن خروجی پروژه است که طی قراردادی (با واسطه یا بدون واسطه) کارفرما و دورکار زمان انجام، هزینه پروژه، نحوه تحویل و نحوه تسویه‌حساب را مشخص و معلوم می‌نمایند. قرارداد در این روش به‌صورت کاملاً توافقی بین کارفرما و دورکار بر اساس خروجی پروژه منعقد می‌گردد و پرداخت بیمه و مالیات و کسورات قانونی کاملاً توافقی می‌باشد.

البته مکان دورکاری می‌تواند در خانه (کار درمنزل)، در دفتر کار خصوصی، به‌صورت سیار، کلبه‌ای در دوردست و حتی در ماهواره‌ای در اطراف زمین باشد. که نهایتاً تأثیری در دو روش مطرح‌شده ندارد.

نرم افزار دورکاری

برنامه دورکاری تیم یار

سیستم‌ها و زیرسیستم‌های برنامه دورکاری یکپارچه تیمچه Telework

 1. مدیریت ارتباط با مشتریان CRM
 2. مدیریت اخبار و اطلاع‌رسانی
 3. مدیریت گزارش‌ها و هوش تجاری BI
 4. مدیریت درگاه مخاطبین و مشتریان
 5. مدیریت شعب
 6. مدیریت پرسنلی
 7. مدیریت دورکاری کارکنان (TeamTelework)
 8. مدیریت پروژه‌ها
 9. مدیریت اقدامات (تسک‌ها)
 10. مدیریت پیگیری‌ها
 11. مدیریت جلسات و برنامه‌ها
 12. مدیریت اتوماسیون اداری
 13. مدیریت اسناد و مدارک
 14. مدیریت تیکتینگ
 15. مدیریت دانش
 16. مدیریت فرم‌ها و فرآیندها
 17. مدیریت کیفیت
 18. مدیریت بازاریابی
 19. مدیریت درگاه کارکنان غیر ستادی و جذب استخدام

امکانات پایه برای شروع نرم افزار دورکاری یکپارچه تیمچه Telework

 • ۵ کاربر داخلی
 • ۵۰ کاربر پورتال آنلاین (سایت)
 • ۱GB فضای هاست
 • ۱۰۰GB ترافیک هاست
 • یک ساعت پشتیبانی رایگان در ماه

مزایای نرم افزار دورکاری یکپارچه تیمچه Telework

برنامه دورکاری یکپارچه با ERP ایرانی تیم یار مزایای ویژه‌ای برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و کسب و کارها و نیز برای کاربران (کارکنان و مدیران) دارد.

 • انجام تمام فرایندهای سازمانی به‌صورت تحت وب با امنیت کامل (گواهینامه ارزیابی امنیتی) می‌باشد.
 • امکان کنترل حضور و غیاب کارکنان بر مبنای تمام قوانین کاری به صورت خودکار.
 • امکان ثبت ساعت کاری مفید بر اساس اقدامات (تسک‌های) و پروژه‌های مرتبط محوله و انجام شده به صورت خودکار (رفع مشکل کنترل ضعیف و سختی ارزیابی عملکرد کارکنان دورکار توسط کارفرمایان).
 • امکان ثبت زمان کاری و کلیه فعالیت‌های روزانه به صورت خود اظهاری توسط دورکار و اتصال زمان‌های کاری به مستندات مربوطه (رفع مشکل نظارت بر کارکنان در حین انجام دادن کار).
 • امکان تایید زمان‌های کاری (پیوست اسناد مثبت) توسط خود دورکار و سپس مدیر دورکار و یا دیگر مدیران ارشد.
 • امکان محاسبه لیست حقوق و دستمزد و یا درآمد دورکار با فرمول‌های سفارشی شده طبق قوانین توسط کارفرما.
 • ثبت لاگ، اسکرین‌شات، آدرس سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها در زمان کاری دورکار به صورت خودکار.
 • امکان انتخاب مسئول برای مدیریت پروژه‌ها و اقدامات (تسک‌ها) و عدم جا ماندن و فراموشی کارها.
 • بایگانی اسناد و مدارک مرتبط با سازمان یا کسب و کار در جای مناسب و انتخاب میزان دسترسی کارکنان.
 • امکان ایجاد اتاق جلسات آنلاین متنی، صوتی و تصویری برای هر پروژه یا اقدام به تفکیک.
 • دسترسی دورکار از هر نقطه جهان به تمامی سیستم‌ها و زیر‌دستگاه‌های (با تعریف دسترسی) ERP نرم افزار یکپارچه تیم یار مانند:مالی حسابداری، انبار، اتوماسیون اداری، خرید و فروش، پرسنلی، CRM، مدیریت پروژه‌ها و اقدامات، تولید، خدمات پس از فروش، نگهداری و تعمیرات، چت درون و برون‌سازمانی و…

برنامه دورکاری ERP

 معایب دورکاری و راهکار تیم یار برای رفع معایب

برنامه دورکاری نیز همانند دیگر ابعاد رفتاری در سازمان دارای مشکلاتی می‌باشد که باید شناخته شوند. هرچند راهکار دورکاری می‌تواند راه‌حلی قدرتمند برای شماری از مشکلات مربوط به محل کار افراد باشد، اما با مشکلاتی نیز همراه است. در ادامه به شرح برخی از این مشکلات و راهکارهای مناسب آن، پرداخته شده است.

راهکار ERP تیم یار: با ثبت لاگ کامل از فعالیت‌های روزانه و ارتباط ساعت‌های کاری با جزئیات فعالیت‌ها به‌صورت گزارش دقیق کار و تائید آن توسط مدیرهای میانی و نیز وجود ابزارهای ارتباطی متنوع آنلاین (چت متنی، صوتی و تصویری) قابل نظارت و مدیریت است.

راهکار: برگزاری جلسات حضوری دوره‌ای دورهمی با کارکنان و مدیران جهت بازنگری روابط (تفریحی، مشاوره‌ای، فنی و…)
نرم‌افزار یکپارچه تحت وب تیم یار ابزاری جهت رسیدن به این اهداف، پیشرفت و توسعه سازمان و کسب و کار است.

قبول تغییر و هم‌راستا شدن با فناوری روز دنیا انکارناپذیر است. پذیرفتن تغییر و بهبود فرهنگ‌سازمانی از عوامل مهم و تأثیرگذار در رشد و توسعه سازمان و کسب و کار است.

در حال حاضر اکثر افرادی که توانایی دورکاری دارند نسبت به تخصص و رشته تحصیلی خود دارای تجهیزات و منابع مورد نیاز و مناسب کاری خود می‌باشند و یا حتی تمایل دارند با دریافت وام، تجهیزات مورد نیاز را با سرمایه خود تهیه نمایند. در واقع در روند دورکاری، این سازمان است که نفع بیشتری می‌برد و بسیاری از هزینه‌های سربار را با برنامه دورکاری کاهش می‌دهد.
تجربه دورکاری فرصتی مناسب برای رشد مدیران میانی و ارشد به جهت افزایش تعامل با کارمندان و بهبود برسی جزئی و کلی کار است. این مورد، مزیت بهبود شناخت و ارتباط فردی کارمندان با مدیران میانی و ارشد را به ارمغان می‌آورد.
عموماً این فضا توسط شخص دورکار به وجود آمده و نیاز به سرمایه‌گذاری وجود ندارد.
بهبود توانایی‌های فردی و فنی فرد دورکار، فرصت خوبی را برای رشد سازمان‌ها و کسب و کارهای پیشرو به وجود می‌آورد.
راهکار ERP تیم یار: با ثبت صحیح لاگ‌ها و گزارش‌های خودکار و دستی و نیز با روش‌های ساده و دقیق ارزیابی در ERP تیم یار و نهایتاً ارزیابی روزانه و بعضاً تسک محوری مدیران میانی، ضعف مطرح‌شده به‌سادگی برطرف شده است.
راهکار ERP تیم یار: در ساختار آنلاین ERP تیم یار و نیز یکپارچگی دقیق و واقعی اطلاعات و داده‌ها و نهایتاً برنامه‌های از پیش مشخص‌شده مانند چارت سازمانی، نقش‌ها، شرح وظایف، برنامه جامع سازمان و برنامه عملیاتی، پروژه‌ها و اقدامات (تسک‌ها) به‌طور معمول مدیران از کارکنان جلوتر هستند و این کارکنان هستند که می‌بایست برای کامل کردن وظیفه محوله تلاش نمایند.
راهکار: قوانین موجود به همراه دستورالعمل‌های داخلی می‌تواند راهکاری برای کسب و کارهای پیشرو باشد.
امنیت داده‌ها و محرمانگی اطلاعات از بدیهیات نیاز دنیای تکنولوژی امروز است که سنگ بنا و ساختار پایه نرم‌افزار تیم یار را تشکیل می‌دهد.
زیرساخت مناسب سخت‌افزاری و نرم‌افزار، از نیازمندی‌های اصلی و پایه دنیای تکنولوژی امروز است که در بهبود کارایی، افزایش درآمد و تسهیل امور جزء لاینفک در روند کاری و ساختار سازمانی است.
راهکار ERP تیم یار: با ابزارها و امکانات موجود در تیم یار، ارتباطات شغلی راحت‌تر، بیشتر، مفیدتر و مؤثرتر از قبل خواهد بود (تجربه‌ای که تیم یاری‌ها آن را درک کرده و با آن آشنا هستند). همچنین، تعاملات اجتماعی با جلسات حضوری و ارتباط هر چه بیشتر مدیران ارشد و میانی با کارمندان که خود از مزیت‌های دورکاری است، پوشش داده خواهد شد.

مشاغلی که امکان دورکاری با ERP تیم‌یار را دارند

در ادامه مشاغلی که قابلیت دورکاری با ERP تیم یار دارند را معرفی می‌کنیم، به‌طور ساده دورکار نیاز به پروژه یا کار روتین روزانه، سکوت، کامپیوتر و اینترنت دارند، هر مکانی که این شرایط مهیا باشد دورکار آماده کار است، دورکاران با توجه به قرارداد پروژه‌ای، دائمی یا پاره‌وقت می‌تواند در هر جایی که شرایط طرح‌شده وجود داشته باشد کار خود را انجام دهند. در واقع کارمندان و مدیران برای انجام و پیگیری کارهای خود محدود به زمان و مکان نخواهند شد.

مشاغل زیر را می‌تواند به‌عنوان مشاغلی که قابلیت دورکاری (کار در منزل یا در دفتر کار خصوصی و…) دارند نام برد:

برنامه نویسان دورکار، تستر نرم‌افزار و بازی دورکار، تحلیل‌گران کسب و کار دورکار، تحلیل‌گر سیستم دورکار، طراح سایت دورکار، حسابدار دورکار، مدیر پروژه دورکار، کارشناس سیستم‌ها و روش‌های دورکار، پشتیبان مشتری دورکار، بازاریاب‌ دورکار، فروشندگان دورکار، منشی دورکار، معلم و استاد دورکار، نویسنده دورکار، برنامه نویسان موبایل، مدیر SEO دورکار، معمار دورکار، کارشناس پرسنلی دورکار، کارشناس حقوقی، عکاس دورکار، خبرنگار دورکار، مشاور دورکار، پزشک دورکار، مترجم دورکار، تایپیست دورکار، تولید محتوا دورکار، مشاور تحصیلی دورکار، گرافیست دورکار، پژوهشگر دورکار،انیماتور دورکار، ویراستار دورکار و ده‌ها شغل دیگر…