مجید ناقدی‌نیا، مدیرعامل شرکت تیم‌یار گفت: از این پس با هدف کسب تجربه از فرایندهای کسب‌وکارهای مختلف از تولید تا عرضه محصولات هر یک از مشتریان و همراهان تیم‌یار، به دیدار آ‌ن‌ها خواهیم رفت.

مهندس ناقدی‌نیا با اشاره به اینکه توسعه و بررسی نقاط قابل بهبود در نرم‌افزار یکپارچه تحت وب تیم‌یار یکی از برنامه‌های مهم این شرکت است گفت: بازدید از کسب‌و‌کارهای مختلف می‌تواند ایده‌پردازی خوبی در راستای نحوه به کاربری تیم‌یار در مدیریت آن حرفه داشته باشد، از این رو بازدیدهای هفتگی ما از فعالان عرصه‌های مختلف در زمینه‌های صنعتی، بازرگانی، خدماتی و… می‌تواند نرم‌افزار را به سمت توسعه روزافزون و وسیع‌شدن از لحاظ کاربری سوق دهد.

 

مجید ناقدی نیا

 

مدیرعامل تیم‌یار در ادامه افزود، بهبود فرایندهای مشتریان یکی از اهداف مهم نرم‌افزار ERP تیم‌یار است که این برنامه می‌تواند نقطه آغازی برای بهبود این فرایندها باشد.

او تصریح کرد، بررسی مجدد کلان فرایندها در کارخانه و شرکت‌ها و بررسی نقاط قابل بهبود در نرم‌افزار می‌تواند در برنامه توسعه آن نقش اساسی داشته باشد و این موضوع به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما تعریف‌شده است و باید در این راستا موارد را از مدیران عامل کسب‌و‌کارهای مختلف دریافت کنیم و توسط تیم‌یار اقدامات سریعی برای رفع آنها انجام دهیم.

مهندس ناقدی‌نیا در خصوص مزیت اینگونه بازدیدها گفت: آشنایی نزدیک با کسب‌و‌کار مشتریان، بررسی و ایجاد فرایندهای کارگشا در نرم‌افزار و همچنین توجه ویژه به مشتری و برقراری ارتباط نزدیک و صمیمانه با آن‌ها مهم‌ترین مزیت و هدف بازدید تیم‌یار از روند کار مشتریان و همراهان خود است.

او خاطرنشان کرد، بنای ما این است که بازدیدها به صورت مستمر برقرار باشد و انتخاب هریک از مشتریان برای این برنامه بستگی به اهمیت و اولویت‌بندی نوع نیاز و مسائل مشتری دارد که با بررسی و تشخیص گروهی تیم استقرار و فروش تیم‌یار، مشتریان اولویت‌بندی شده و بازدیدها مشخص و اجرا می‌شود.

لازم به ذکر است، بازدیدهای هفتگی و موارد مطرحه در بازدیدها، از طریق سایت تیم‌یار به اطلاع شما همراهان همیشگی خواهد رسید و گفتنی است پیش از این تیم‌یار از فرایند کسب‌و‌کار شرکت‌هایی همچون قطعه‌کاران، تسکو و ایرتمپ بازدید کرده است.

 

توسعه مدیریت هوشمند یکپارچه کسب و کار