افزایش زمان اعتبار گواهینامه‌های شورای عالی انفورماتیک از یک به دو سال

 

بر اساس بخشنامه شماره ۵۲۸۸۷۹ مورخ ۲۸/۰۹/۱۳۹۷ سازمان برنامه و بودجه، اعتبار گواهینامه‌های رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی از تاریخ ۰۱‏/۱۰‏/۱۳۹۶ از یک سال به دو سال افزایش ‌یافته است.

شرکت تیم‌یار به‌عنوان تنها نرم‌افزار ERP ایرانی دارنده گواهینامه رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی، در مهرماه سال ۱۳۹۷ موفق به ارتقاء رتبه خود در رشته «ارائه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری و بسته‌های نرم‌افزاری حامل محتوا» به رتبه یک/۱ و نیز کسب رتبه چهار/۴ در رشته «تولید و پشتیبانی نرم‌افزارهای سفارش مشتری» از شورای عالی انفورماتیک شده بود.

شایان ذکر است، بر اساس بخشنامه‌های پیشین، شرکت‌های انفورماتیکی ملزم به تمدید گواهینامه‌های خود پس از پایان اعتبار یک‌ساله بودند که بر اساس این بخشنامه جدید، اعتبار گواهینامه‌هایی که از دی‌ماه  1396 به این سو صادر شده‌اند، دوساله خواهد بود.

رتبه‌بندی شرکت‌های انفورماتیک در واقع یک تقسیم‌‌بندی کمی و کیفی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است که در احراز صلاحیت شرکت‌ها برای تمامی پروژه‌های کامپیوتری در سراسر کشور الزام‌آور تلقی می‌شود. رتبه‌بندی انفورماتیک به‌صورت ۱ تا ۷ بوده که در آن رتبه ۷ پایین‌ترین و رتبه ۱ بالاترین درجه را دارد.

بنا بر ضوابط و مصوبات معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری و شورای عالی انفورماتیک، همه دستگاه‌های اجرایی همچون دولتی، بانک‌ها موظف‌اند قراردادهایشان را صرفا با شرکت‌های دارای گواهینامه رتبه‌بندی از شورای عالی انفورماتیک منعقد نمایند.