استراتژی دوسطحی ERP، عامل اصلی همسان‌سازی ساختارهای گزارش‌گیری و انطباق آنها، در شعب مرکزی و شعب فرعی سازمان شماست. بنابراین، اگر برای برآورده کردن نیازهای هر واحد کسب‌وکار، یک سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) یکسان را پیاده‌سازی کنید، شبکه‌ای از مشکلات گره خورده را که ممکن است به هرج‌ومرج منجر شود، ایجاد می‌کنید. برای حل و جلوگیری از این مشکلات در ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید:

آیا شرکت شما به‌صورت ارگانیک در حال گسترش است یا از طریق ادغام‌ها و افزودن مالکیت‌های بیشتر؟

آیا شرکت‌های تابعه زیادی دارید؟

آیا از شعبات مختلفی در یک موقعیت جغرافیایی وسیع، برخوردارید؟

اگر هر یک از این موارد برای شما صادق است، پس باید یک استراتژی دوسطحی ERP را پیاده‌سازی کنید.

در تنظیمات دوسطحی ERP، اطلاعات از سطح ۲ به سطح ۱ منتقل می‌شود و امکان مدیریت اطلاعات اصلی را فراهم می‌کند. این تنظیمات به‌عنوان یک منبع واحد عمل می‌کند که دسترسی به داده‌های مهم کسب‌وکار را برای هر یک از سهامداران در کل شرکت فراهم می‌کند. مسئولیت هر رده متفاوت است؛ اما به‌طور کلی، سطح ۱ وظایف اصلی کسب‌وکار مانند زنجیره تأمین، امور مالی و حسابداری و منابع انسانی را بر عهده دارد. درحالی‌که سطح ۲ وظایف دیگری مانند بازاریابی و فروش، تولید و ارتباطات داخلی ویژه یک شاخه خاص را انجام می‌دهد.

استراتژی دوسطحی ERP

چرا شرکت‌ها از استراتژی دوسطحی ERP استفاده می‌کنند؟

استراتژی دوسطحی ERP، هنگامی‌که کسب‌وکارها شروع به پیاده‌سازی راه‌حل‌های سفارشی ERP کردند، رواج پیدا کرد. دلایل زیر علت این رواج را توضیح می‌دهد:

  1. راه‌حل‌های سفارشی ERP نسبت به سیستم‌های قدیمی ERP، ارزان‌تر هستند.
  2. نرم افزار ERP سفارشی‌سازی شده، زمان کمتری برای پیاده‌سازی نیاز دارد.
  3. سیستم‌های سفارشی‌سازی شده ERP برای حل چالش‌های خاص کسب‌وکار طراحی و ساخته ‌شده‌اند.

از طرف دیگر، سیستم‌های قدیمی ERP پیچیدگی‌های زیادی را تحمیل می‌کنند، نیاز به الزامات گسترده تنظیماتی دارند، به آموزش فنی دقیق نیاز دارند، زمان پیاده‌سازی زیادی نیاز دارند و بسیار گران هستند.

با توجه به این عوامل، بسیاری از شرکت‌ها تصور کردند که به‌جای جایگزینی ERP سطح ۱ یا انتقال شرکت‌های تابعه به سیستم ERP موجود، استفاده از رویکرد دوسطحی بسیار اقتصادی‌تر است.

چرا سرمایه‌گذاری در سیستم‌های دوسطحی ERP برای شما سودمند است؟

فرض کنید شرکت شما قصد دارد فعالیت‌های خود را در کشوری دیگر گسترش دهد. شما با خرید یک شرکت کوچک شروع به کار می‌کنید و در کشور مبدأ قاطعانه فعالیت می‌کنید. این شرکت برای مدیریت عملکردهای کسب‌وکار خود از یک نرم افزار یکپارچه ERP سفارشی‌سازی شده عالی، استفاده کرده است. حال، اگر تصمیم دارید سیستم ERP سطح ۱ را به این شرکت تازه خریداری‌شده تحمیل کنید، از منظر فنی و منابع انسانی با چالش‌های شدیدی روبرو خواهید شد. کارمندان معمولاً در برابر اجرای یک نرم افزار ERP جدید مقاومت می‌کنند، زیرا آن‌ها نیاز به صرف زمان بیشتری برای یادگیری زیرساخت نرم‌افزار جدید دارند. در بدترین حالت، ممکن است شرکت تازه خریداری‌شده از یک نرم افزار ERP بسیار ابتدایی استفاده کند که نمی‌تواند با نرم افزار ERP سطح ۱ شرکت شما ادغام شود.

مزایای استفاده از استراتژی دوسطحی ERP چیست؟

مزایای بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید با اجرای یک استراتژی دوسطحی ERP به آن‌ها دست پیدا کنید. برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

۱. با توجه به نیازهای کسب‌وکار سفارشی‌سازی کنید

یک واحد کسب‌وکار کوچک (شرکت تابعه) ممکن است محصولی بسازد و به مخاطبانی ارائه دهد که تفاوت زیادی با محصولات کسب‌وکار اصلی داشته باشد. به‌عنوان مثال، مایکروسافت سیستم عامل‌ها را تولید می‌کند، درحالی‌که Bethesda، یکی از شرکت‌های تابعه مایکروسافت، در ساخت بازی‌های ویدیویی شوتر سریع، برتری دارد. هر دو مورد، نیاز نرم افزاری و بخش‌های هدف بسیار متفاوتی دارند. در این حالت بهترین کار این است که برای کمک به بهره‌وری، سرعت و سودآوری بیشتر از سیستم ER2 سطح ۲ برای Bethesda استفاده کنند.

۲. هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهید

شرکت‌های بزرگ با تعداد زیادی شرکت تابعه می‌توانند با اجرای یک سیستم دوسطحی ERP در هزینه‌های بالا صرفه‌جویی کنند. نکات زیر چگونگی توضیح را توضیح می‌دهد:

  1. با داشتن چندین شرکت تابعه در همان سیستم ERP  سطح ۲، شرکت اصلی می‌تواند در هزینه‌های اجرا، نگهداری و ارتقا صرفه‌جویی کند.
  2. سیستم ERP سطح ۲ می‌تواند منابع IT را با دفتر شرکت اصلی به اشتراک بگذارد، این بدان معنی است که شرکت تابعه می‌تواند تعداد نیروهای IT خود را کاهش دهد و نیروی کار خود را به سمت وظایف مهم مأموریت هدایت کند.

استراتژی دوسطحی ERP

۳. نیازهای محلی را برطرف کنید

شرکت‌های تابعه، به‌ویژه شرکت‌های مستقر در کشورهای خارجی، به سیستمی نیاز دارند که ارزها و زبان‌های مختلف را در خود جای دهد و باید از قوانین محلی پیروی کند. همچنین، تفاوت‌های ظریف فرهنگی، منطقه‌ای و قومی وجود دارد که عملکرد شرکت‌های تابعه را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. سیستم ERP  سطح ۲ به رفع نیازهای محلی کمک می‌کند؛ حتی اگر ERP سطح ۱ این کار را انجام ندهد.

۴. تجربه کاربرپسندتر

سیستم‌های ERP سطح ۱ دارای یک منحنی شیب‌دار برای یادگیری هستند که مستلزم مشارکت کارکنان است. متأسفانه، بیشتر کارمندان در برابر زمان و تلاش برای یادگیری نحوه استفاده از سیستم ERP مقاومت می‌کنند. از طرف دیگر، نرم افزار  ERP سطح  ۲، کاربرپسند است و برای یادگیری به زمان کمتری نیاز دارد. به این ترتیب شرکت‌ها می‌توانند هزینه‌های آموزش نرم‌افزار ERP را نیز کاهش دهند.

نتیجه

اگر شرکت شما از چندین شعبه در سراسر جهان برخوردار است، باید استراتژی دوسطحی ERP را در پیش بگیرید. این امر به شرکت‌های تابعه امکان می‌دهد تفاوت در ارز، سازگاری‌های محلی، زبان و فرهنگ را به‌راحتی در نظر بگیرند. شما می‌توانید با کاهش تعداد نیروهای IT و ارائه کارایی، سرعت و سودآوری بیشتر، هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهید. از آنجا که یادگیری ناهمواری یک سیستم دوسطحی ERP آسان است، می‌توانید در هزینه‌های آموزش نیز صرفه‌جویی کنید.

مترجم: نیلوفر نظری

منبع: www.erpnews.com