مدیر سیستم

 امکان انتخاب لیست زبان ها

در تنظیمات منطقه ای موجود در رده تنظیمات ماژول مدیر سیستم فیلدی با نام “زبان های فعال” اضافه شده است. زبان های پیش فرض سیستم فارسی و انگلیسی هستند. زبان های موجود دیگر را نیز می توان با استفاده از این لیست فعال یا غیر فعال نمود.
 
 
از نکات مهم و قابل توجه این قسمت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
غیر فعال کردن زبان انگلیسی ممکن نمی باشد. 
اگر زبانی که تنطیمات ماژول مدیر سیستم و کاربران روی آن ست شده اند غیر فعال شود، زبان سیستم به صورت اتوماتیک به انگلیسی تغییر میکند.
این قابلیت تنها در GUI2 پیاده سازی شده است.
 
 امکان جستجوی ترجمه های سفارشی
در پنجره ترجمه های سفارشی امکان جستجوی کلمات اضافه شده است. جستجوی کلمات در دو ستون اول از طریق فیلد جستجو امکانپذیر می باشد.
 
 
 
این قابلیت تنها در GUI2 پیاده سازی شده است.
 
 ثبت لاگ و ارسال هشدار (Notify) در صورت ثبت نام کاربر تکراری در پورتال
در صورتی که مشخصات ( کد ملی با موبایل یا پست الکترونیک) کاربری که قصد ثبت نام در پورتال دارد با کاربری موجود در پروفایل یکسان باشد،  لاگ مربوطه ثبت می شود. همچنین تلاش کاربر به عنوان هشدار برای کاربرانی که دسترسی ویرایش یا مدیر روی گروه پیش فرض و یا گروه همه را دارند نیز ارسال می شود.
 
 
 
 مجوز

 تعیین حداکثر تعداد کاربران آنلاین پورتال

در مشخصات مجوز فیلدی برای تعیین حداکثر تعداد کاربران آنلاین پورتال قرار داده شده است. مقدار این فیلد به صورت پیش فرض یک می باشد و مدیر سستم می تواند با توجه به سیاست های سازمان این فیلد را مقدار دهی نماید. پر کردن این فیلد در زمان ایجاد مجوز الزامی می باشد و امکان ویرایش آن نیز وجود دارد.
 
 
هنگامیکه کاربری درخواست ورود به پورتال را داشته باشد، تعداد کاربران آنلاین تعریف شده در مجوز چک می شود و در صورت پر بودن این تعداد به کاربر اجازه ورود داده نمی شود.
 
 
 
 پورتال
تغییرات زیادی در امکانات و تنظیمات ماژول پورتال پیاده سازی شده است که در ادامه به توضیح آنها پرداخته می شود:
  • انتخاب هم زمان ارسال کد امنیتی بصورت ایمیل و اس ام اس
در تنظیمات ماژول پورتال امکان انتخاب هم زمان ارسال کد امنیتی بصورت ایمیل و اس ام اس اضافه شده است. با این انتخاب کد امنیتی به هر دو گزینه ارسال می شود و کاربر می تواند از هر دو ابزار برای دریافت آن استفاده نماید.
  • اضافه شدن تگهای سئو در صفحه ورود پورتال
تب سئو نیز به تنظیمات ماژول پورتال اضافه شده است. امکان تعیین عنوان، کلمات کلیدی و توضیحات در این تب مهیا می باشد.