آخرین مرحله تحول دیجیتالی
 

وقتی صحبت از راه‌اندازی تکنولوژی جدید سازمانی به میان می‌آید، فروشنده‌ها، شرکت‌ها و مشاوران معمولا ترجیح می‌دهند از آخرین مرحله تحول دیجیتالی چشم‌پوشی کنند. در زیر دلایل اصلی شکست سازمان‌ها برای دستیابی به تحول دیجیتالی آمده است:

آخرین مرحله تحول دیجیتالی چیست؟

دو تجربه شخصی در زندگی به من کمک کرد تا بتوانم اهمیت گام آخر را در تحول دیجیتالی درک کنم.

اول اینکه، من تا قبل از آسیب‌دیدگی زانو، در عرصه مسابقات دو میدانی، دونده قهاری بودم. مربی ما همیشه بر ۵ کیلومتر آخر مسابقه تاکید داشت. به ما آموزش داده شده بود که کیلومتر اول را با قدرت شروع کنیم، قدم‌هایمان را در کیلومتر دوم با استوار برداریم و آخرین کیلومتر را تا جایی که ممکن است از دیگر شرکت‌کننده‌ها قوی‌تر و محکم‌تر طی کنیم.

دومین تجربه وقتی بود که من در صنعت مخابرات و خدمات رفاهی مشغول به کار بودم. در زمان نصب زیرساخت‌های مخابراتی یا برق مناطق مسکونی، شرکت‌ها معمولا باید به خطوط بین زیرساخت اصلی و آخرین کیلومتر رجوع کنند. این نوعی از مدل کسب‌وکار به‌حساب می‌آمد که به آن‌ها فرصت سودآوری از زیرساخت‌های هزینه‌بر و قدرتمتدشان را می‌داد.

در هر دو تجربه، موفقیت در مرحله آخر بسیار حائز اهمیت بود. در اینجا این دو مورد را می‌توانیم به موضوع تحول دیجیتالی تعمیم دهیم. مطمئناً، ما می‌توانیم برای پاک‌سازی بک‌آفیس (Back Office) سازمان از موارد ناکارآمد، از یک سیستم ERP درست و فوق‌مدرن استفاده کنیم. با این سیستم حتی می‌توانیم برخی از فرایندهای کسب‌و‌کار را بهبود بخشیده و نرم‌افزارهایمان را به ابری منتقل کنیم. البته اگر این تمام چیزیست که ما انجام می‌دهیم، حتما مرحله آخر تحول دیجیتالی یعنی تغییر همه تکنولوژی‌های قابل تغییر و واقعی که به ما اجازه می‌دهد یک جهش خوب در مدل کسب‌و‌کاری خود ایجاد کنیم، را از دست داده‌ایم. این مرحله به مراتب ارزشمندتر از فواید کارایی و دقیقا جایی است که ارزش واقعی و موقعیت‌های کسب‌و‌کار برای توسعه و بهبود قرار گرفته‌اند و در حقیقت همان چگونگی رسیدن سازمان‌ها به مرحله سوم تحول دیجیتال است.

اجزای کلیدی آخرین مرحله تحول دیجیتالی

راه‌های زیادی برای افزایش قدرت مدل کسب‌و‌کار، توسعه فرایندهای کسب‌وکاری و توسعه فناوری‌ها وجود دارد که برای رسیدن به مرحله آخر تحول دیجیتالی کمک می‌کند. برای مثال:

  • تجزیه‌و‌تحلیل‌های قابل پیش‌بینی برای پیش‌بینی بهتر تقاضاها، کاهش وقفه‌ها و  کاهش انبارداری
  • هوش تجاری به‌منظور ایجاد شفافیت بهتر در کسب‌و‌کار
  • یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای خودکارسازی فرایندهای روتین کسب‌و‌کار و افزایش کارایی
  • ابزارهای قدرتمند تجارت الکترونیک برای خدمات‌رسانی بهتر به مشتری و مدیریت سفارشات
  • یکپارچگی مدل‌های مختلف تجربه خرید برای مشتریان درحین فراهم‌سازی “یک منبع حقیقی” برای رفتار مشتریان در سرتاسر کانال خرید
  • ابزارهای جابه‌جایی اطلاعات برای فراهم‌سازی بهتر داده‌ها در تحول دیجیتالی

ممکن است شما برخی از این مطالعات موردی را مثلا در‌حین فروش، از فروشندگان نرم‌افزار و یکپارچه‌سازی سیستم‌های ERP شنیده باشید؛ اما مشکل اینجاست با این‌که این مطالعات به‌نظر خوب هستند، اکثر شرکت‌ها در واقعیت آن‌ها را به‌کار نمی‌گیرند.

چرا مرحله آخر تحول دیجیتالی بسیار دست نیافتنی است؟

دلایل ریشه‌ای شکست بسیاری از شرکت‌ها در رسیدن به مرحله آخر تحول دیجیتالی چندان هم غیرقابل درک نیست:

  • نادیده گرفتن زمان و هزینه مورد نیاز برای داشتن یک استقرار موفقیت‌آمیز که منجر به ایجاد بحران کاری و هزینه اضافی و بعدها منجر به توقف در پیاده‌سازی می شود
  • خستگی شرکت‌ها در مسیر استقرار، از دست دادن انطباق پایه‌ای و زیرساختی و اختصاص ندادن زمان کافی برای توسعه و گسترس فناوری در کسب‌وکار
  • تخصیص بخش اعظم توان فروشندگان نرم‌افزار به بخش تحقیق و توسعه (R&D) به‌منظور ارتقای دائمی فناوری‌ها؛ در نتیجه آن‌ها بیشتر تمایل به تمرکز بر عملکرد بک‌آفیس دارند. البته این داستان برای فراهم‌آورندگان شاخص سیستم‌های ERP نیز صدق می‌کند.
  • سخت بودن مدیریت تغییر سازمانی، حتی قبل از تغییرات قابل‌توجه

دقیقا به دلایل ذکر شده می‌توان گفت که درکل مقوله شانس در استقرار جایی ندارد.

اما چگونه می‌توان به مرحله آخر تحول دیجیتالی رسید

خبر خوب این‌که موفقیت در این راه چندان پیچیده نیست. مدیران و تیم‌های اجرایی می‌توانند با تمرکز روی ۵ مورد به‌راحتی به مرحله آخر تحول دیجیتالی برسند:

۱- پیش از آغاز فرایند استقرار، زمانی را برای تعیین موقعیت آینده فرایندهای کسب‌وکار درنظر بگیرید

۲- دید خود را فراتر از عملکرد سنتی بک‌آفیس قرار دهید

۳- فناوری و انتخاب‌های استقرار خود را تنها به یک فروشنده نرم‌افزار یا یک یکپارچه‌کننده سیستم محدود نکنید. این کار ممکن است شما را تحت فشار قرار دهد و البته برای بیشتر سازمان‌ها هم جواب‌گو نخواهد بود

۴- یک استراتژی قدرتمند برای مدیریت برنامه‌ریزی سازمانی، تعریف و اجرا نمایید

۵- در همان ابتدا از واقعی بودن انتظارات خود از استقرار اطمینان حاصل کنید

تاکتیک‌های پیشنهادی به‌نظر دشوار نیستند، اما صنعت‌گران لزوما برای فراهم آوردن توصیه‌های عینی دنیای فناوری برای رسیدن به مرحله آخر، چندان مشتاق نیستند و این دقیقا همان جایی است که مشاوران ERP می‌توانند بهترین کمک را به شما بکنند.

 

مترجم: مریم کفایتی