نصب تیم یار

پیش نیاز نصب:

دامنه (team.domain.com)

تنظیم IP valid بر روی دامنه

Port forwarding 443

Internet connection 2Mb tx&rx + valid IP (DDNS or static)

 

حداقل سیستم مورد نیاز جهت نصب:

پیشنهاد می‌شود برای نصب تیم‌یار از آخرین ورژن ویندوز استفاده نمایید.

 

حداقل امکانات سیستم:

Windows Server 2012 R2 Update (اختصاصی تیم‌یار)

CPU: Intel Xeon 6 Core 2Ghtz new edition

HDD: SSD 128 GB Enterprise Raid1

Ram: 8G

مراحل نصب:

پیشنهاد می‌شود برای شروع عملیات نصب، تمام نرم‌افزارهای در حال اجرا را ببندید.

1- فایل exe نصب تیم‌یار را اجرا کنید و روی دکمه «بعد» بزنید.

راهنمای نصب مرحله 1

2- در این مرحله خواسته می‌شود تا تایید نمایید که متن توافقنامه مجوز استفاده از نرم‌افزار تیم‌یار را مطالعه و قبول نموده‌اید.

برای این کار، باید تیک گزینه «توافقنامه را خواندم و با آن موافقم» را بزنید و بر روی دکمه «بعد» کلیک نمایید.

راهنمای نصب مرحله 2

3- در این مرحله لازم است تا کلید نصب نرم‌افزار را وارد نمایید. با این کار دکمه «بعد» فعال می‌شود.

راهنمای نصب مرحله 3

 4- در مرحله بعدی همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، بعضی از فیلدها به صورت پیش فرض انتخاب شده‌اند. شما می‌توانید طبق توضیحات زیر، در صورت نیاز، آنها را تغییر دهید.

 

در قسمت آدرس IP، به صورت پیش فرض 0,0,0,0 قرار داده شده است که می‌توانید IP مورد نظر خود را جایگزین آن کنید.

در قسمت نام سرویس، نامی که می‌خواهید نرم‌افزار با آن ذخیره شود را وارد نمایید. این نام به صورت پیش فرض teamyar است که قابل ویرایش و تغییر می‌باشد.

در قسمت تعداد ترد، تعداد دستوراتی که می‌خواهید نرم‌افزار به صورت هم‌زمان از کاربران سیستم دریافت و اجرا کند را مشخص نمایید.

در قسمت‌های پورت اچ تی تی پی و پورت اچ تی تی پی اس، می‌توانید پورت مورد نظر خود را وارد نمایید. پورت‌های پیش فرض 80 و 443 درنظر گرفته شده است. درصورتی‌که پورت 80 و 443 در سیستم شما پر باشد، پیغامی مبنی بر اینکه پورت دیگری وارد کنید، نمایش داده می‌شود.

در قسمت مسیر پشتیبان، مسیری که می‌خواهید نسخه پشتیبان (BackUp) در آن ذخیره شود را تعیین نمایید. بهتر است درایو با مسیر نصب تیم‌یار متفاوت باشد.

در قسمت کلمه عبور مدیر، کلمه عبور کاربر admin را تعیین نمایید. (این کاربر بالاترین دسترسی را در تیم‌یار دارد)

راهنمای نصب مرحله 4

5- در این مرحله، مسیری که نرم‌افزار در آن ذخیره خواهد شد را تعیین نمایید. بهتر است از مسیر پیشنهادی استفاده کنید. سپس روی دکمه «بعد» کلیک نمایید.

راهنمای نصب مرحله 5

6- در آخرین مرحله نصب، پنجره زیر مشاهده می‌شود. منتظر بمانید تا تیک همه موارد سبز شود. در انتها دکمه «پایان» را فشار دهید.

تکمیل مراحل فوق به‌منزله فعال‌سازی تیم‌یار روی سیستم شما می‌باشد. اکنون می‌توانید با استفاده از دامنه‌ای که در زمان تکمیل فرم وارد کرده بودید و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور زیر وارد محیط نرم افزار شوید.

نام کاربری: admin

رمز عبور: admin1234

 

راهنمای نصب مرحله 6

مراحل اطمینان از اضافه شدن و آماده استفاده بودن تیم‌یار در سرویس‌های ویندوز شما:

1- روی نوار استارت کلیک راست کرده و گزینه start task manager را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده، تب services را باز کنید.

start task manager

2- روی دکمه services کلیک نمایید تا لیست سرویس‌های ویندوز نمایش داده شوند.

services

3- در لیست نمایان شده، نام سرویسی که زمان فعال‌سازی وارد کرده بودید را جستجو نمایید. توجه شود نام پیش فرض teamyar در نظر گرفته شده بود. پس از یافتن سرویس مورد نظر، در ستون status وضعیت آن را کنترل کنید. این وضعیت باید برای نرم‌افزار قابل اجرا، حالت started باشد.

cmd

برای اطمینان از ست شدن تیم‌یار روی دامنه مورد نظر، باید از دامنه پینگ بگیرید و وضعیت DNS را بررسی نمایید. برای این کار، در بخش جستجوی ویندوز cmd را وارد نموده و اینتر کنید.

ping

در پنجره باز شده، ping yourdomain.com را وارد کنید (دقت شود بعد از ping فاصله گذاشته شود). با این کار، آی پی تیم‌یار کنترل شده و دستوراتی به شما برگردانده می‌شود. اگر Reply شود، به این معنی است که تنظیمات درست انجام شده و تیم‌یار قابل استفاده است؛ ولی اگر پاسخ Request Timed Out برگردانده شود، یعنی دامنه درست تنظیم نشده است.

«با نصب و فعال شدن نرم‌افزار تیم‌یار، اینک مدیریت نرم‌افزار سازمانی تیم‌یار در دامنه نصب شده در اختیار شماست. شما می‌توانید از آن به‌عنوان مدیر سیستم برای مدیریت سازمان خود بهره برده و یا به‌عنوان تنها کاربر نرم‌افزار، مدیریت یکپارچه فعالیت‌های کسب‌وکار خود را انجام دهید.»

«لطفا ما را از بازخوردها و نظریات خود آگاه نمایید. مشتریان و کاربرانی که با ما همراه بوده و نظرات سازنده خود را ارائه دهند، ضمن استفاده از تخفیف‌های ویژه، در دریافت نسخه‌های بعدی از امکانات بخش پشتیبانی و توسعه نرم‌افزار برای نیازهای سازمان متبوع خود بهره‌مند خواهند شد.»

 نصب تیم یار
راهنمای نصب مرحله 1
راهنمای نصب مرحله 2
راهنمای نصب مرحله 3
راهنمای نصب مرحله 4
راهنمای نصب مرحله 5
راهنمای نصب مرحله 6
start task manager
services
cmd
ping